drobne zavady

jozinzbazin
Příspěvky: 7
Registrován: sob kvě 16, 2009 9:16 am
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: drobne zavady

Příspěvek od jozinzbazin »

prave presne to iste som pisal dlhodobo je to somarina ist 150 treba to vytocit raz zacas ale nie byt v tych otackach dve hodiny.
Inac ja chodim po dialnici 130 ;) lebo na to auto a hlavne slovenske cesty je to akurat dost.
RIO II 1,4 - Olive Grey metalíza, sporty, april 2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od staf »

jozinzbazin píše:lebo na to auto a hlavne slovenske cesty je to akurat dost.
a je to akurat dost aj na slovenske platy .. vzhladom na vysky pokut :idea:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: drobne zavady

Příspěvek od bohush »

to s tym lavym zrkadlom robi aj mne, ale uz to nejako neriesim. som si asi uz aj zvykol :))
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od staf »

bohush píše:to s tym lavym zrkadlom robi aj mne, ale uz to nejako neriesim. som si asi uz aj zvykol :))
tak ja sa na to schvalne spytam ked pojdem na garancku :twisted:
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
bohush
Příspěvky: 46
Registrován: stř srp 19, 2009 12:07 am

Re: drobne zavady

Příspěvek od bohush »

staf píše:
bohush píše:to s tym lavym zrkadlom robi aj mne, ale uz to nejako neriesim. som si asi uz aj zvykol :))
tak ja sa na to schvalne spytam ked pojdem na garancku :twisted:
potom daj vediet ako si dopadol

robi to ked idem po dialnici cca 130, lave sa trase a prave nie :))
KIA Rio Sporty , Sunset Orange
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: drobne zavady

Příspěvek od tomasko007 »

bohush píše:
staf píše:
bohush píše:to s tym lavym zrkadlom robi aj mne, ale uz to nejako neriesim. som si asi uz aj zvykol :))
tak ja sa na to schvalne spytam ked pojdem na garancku :twisted:
potom daj vediet ako si dopadol

robi to ked idem po dialnici cca 130, lave sa trase a prave nie :))

neviem ci som spravne pochopil vas problem ale nieco take som nasiel hodne vzadu :-)

Kód: Vybrat vše

https://www.kia-club.net/viewtopic.php?f=20&t=558
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od staf »

tomasko007: parada, neviem ci pise o tom istom, ale skusim sa na to pozriet. (on pise nieco o 2cm vyklapani, mne to proste len pri vyssich rychlostiach vibruje (je to ako keby sa ja pozeram do zrkadla ktore drzim v trasucej sa ruke)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
visna
Příspěvky: 452
Registrován: pon říj 27, 2008 10:44 am

Re: drobne zavady

Příspěvek od visna »

tie 3 srobiky s tym nemaju nic spolocne. on asi myslel ze sa mu hybe 2cm cele zrkadlo (to by som potom pochopil) ale nam sa trase iba cisto sklo takze dobry pokus ale nam je uplne na nic. skoda :D :D
RIO II 1,4 sporty 2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od aladinos »

Ma tu tiez niekto problem, ze ked cestuje a a pri nerovnostiach mu vrzgaju sedacky,taky piskalavy zvuk.Akoby vychadzal z klbov kde nastavuje uhol operadla....
Neviete poradit ako dany problem odstranit?
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od matko1000 »

aj ja mam ten problem na spolujazcovej v predu,pri nerovnostiach ,ale aj ked sa clovek na sedacke pohybe tak je to tiez pocut.
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od aladinos »

vie niekto poradit.....
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od staf »

rovnaky problem (spolujazdcova sedacka ked s na nej sedi, ale len niekedy). mal som v plane to riesit podla navodu co tu bol v chlieviku kde sa riesilo vrzganie sedaciek (zozadu odkryt a streknut konstrukciu wd40tkou)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od aladinos »

Ja som skusal streknut do toho klbu olejovy spray,nepomohlo.
Zvuk vychadza akoby z pravej strany pod sedackou,tam kde je ta packa na nastavovanie sklonu..tak podnou...
Skusim pohladat na inych forach...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od BatoNR »

visna píše:
jozinzbazin píše:tiež som si všimol že sa auto lepsie sprava keď mam na tachometry 140km/h (podľa navigácie to je cca 130km/h)
Podľa mna mu tie otacky od 4000 do 5000 nemozu vadit veď je práve na to ten motor stavaný, iba je treba na dlhších úsekoch meniť otáčky neist 300km na rovnakých otáčkach
mne sa teda zda ze to ide tiez potom lepsie ked mu trosku nakladam .ale stale si myslim ze tak maly motor ked dlhodobo tocis okolo 5000 otacok tak mu proste uz davas poriadne naprdel. Ved ten motor ma uplne maximum pri 6000 otackach takze ked ho dusis medzi 4500 - 5000 ho vlastne vyuzivas proste skoro na 90 % a tomu hovorim ze je to dost. Proste ked si to logicky vezmeme chodit s 1,4 kou 150 -160 po dialnici (dlhodobo cestovat) je na ten motor privela. Povieme si to ked ten motor bude mat najazdenych tak 150 000 az 200 000 km. potom si to mozme porovnat napr. mna co chodim po dialnici 110 - 120 max. A vas co chodite 150 - 160 km/hod. Nic v zlom. Vela stastnych km prajem.
Zdravim pritomnych

neviem ci ste si to vsimli alebo skusali ale Karkulka (teda moje RIO) lepsie slape ked tankujem na OMV Carreru 95 a nie obycajnu 95 (kludne moze byt aj na OMV). Ked mam v nadrzi Carreru, tak vtedy sa motor priam pyta do otacok.

Mimochodom suhlasim s tebou Visna, ze ist dlhodobo (a pravidelne) cca 150 km/h je pre 1,4 motor dost. Nepoviem nic ked sa obcas prevetraju kanaly, ale ved ani by mi srdce nedovolilo, aby som mu dlhodobo slapal na krky uz spominanych 150.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: drobne zavady

Příspěvek od aladinos »

Bato NR:
Myslis ze ten OMV Carrera 95 je to iste ako u Shell V-Power?
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Odpovědět