2010 Kia Sorento

Odpovědět
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Reklama
 

Vlada04
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 04, 2010 10:38 am

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Vlada04 »

Ahoj mám dotaz. Od léta mám objednané Sorento 2.2 4x4 a teď mě v Kii oznámili, že auto přijde nejdříve v prosinci. Mám tedy problém, potřebuji koupit zimní gumy, ale nikde mi nejsou schopni sdělit alternativní rozměry pneu. Může mi prosím někdo napsat jaké jsou alternativy pneu. Jdou tam např. 19 palcová kola, ty bych dal na léto a teď koupil jen zimáky na stávající ráfky . Díky za info.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Exclusive, Automat, 7 míst
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Žádne alternativní rozměry to nemá. Nejlevnější verze jsou obuty 235/65 R17, a ty vyšší 235/60 R18. Bohatě stačí. Jestli chceš něco jiného (musí to samozřejmě odpovídát obvodem, aby Ti správně měřil tachometr), tak jedině si to nechat schválit a zapsat do techničáku na DI - zkušenost nemám, musel by si se poptat jinde. Ale do moc nízkého profilu a většího ráfku (R19, R20) bych se moc nehnal. Bude to tvrdý, trpí tím i podvozek, potažmo celý auto. A když někoho povezeš bude cítit nepohodlí. Závodit se s tím stejně nedá, pro vysoký těžiště. Zatím většina lidí, co měli hodně nízký profil (myslím oběcně, ne Sorento) spíše kritizovali, že je to dobrý akorát tak na efekt. Jinak auto je to naprosto super.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Mám dotaz ohledně spotřeby oleje. Vy co máte diesel. Dolejvali jste už někdo olej?
Ja jsem při cca 10tis zjistil, že se hladina oleje blíží ke spodní rysce, tak jsem po dohodě se servisem dolil plnou syntetiku- přesně 1 liter. A ted mam na tachometru cca 13,5tis a zase se to blíží ke spodní rysce. Určitě z něj nic nekape.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
bossko
Příspěvky: 29
Registrován: ned led 31, 2010 2:10 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od bossko »

ja som dolieval zhruba dva litre za 14000km. podla mna v zabehu je to v pohode...
Sorento 2010 2,2 CRDi EX
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Uf., tak to si mne uklidnil.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

Ahoj všichni, je vás tady hodně, kteří jste už v novém Sorentu najezdili hezkých pár kilometrů a užili jste si i ježdění po silnicích v podmínkách sněhové kalamity apod., tak bych z vás rád vytáhl nějaké zkušenosti :) a chci se zeptat, jak jste s novým Sorentem spokojení?

A nejste tady někdo, kdo ho máte i se střešním oknem? Zajímalo by mě, jestli jste nezaregistrovali celkově, ale hlavně teď během zimy, nějaké problémy, kvůli kterým byste už do toho střešního okna znovu nešli. Nenamrzá to například i zevnitř a nekape z toho pak voda? Apod.? Není to okno během jízdy (v zavřeném stavu samozřejmě) zdrojem nějakých hluků, šumů a svistů, které by vám otravovaly život?

Jak je na tom vůbec nové Sorento s aerodynamickýcm hlukem při jízdě vyššími rychlostmi (130 km/h a víc...)? Není jízda se Sorentem při dálničních rychlostech kvůli zvýšenému hluku nepříjemná?

Díky za vaše zkušenosti

P.
Milan1570
Příspěvky: 30
Registrován: pát bře 05, 2010 9:55 pm
Bydliště: okr.Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Milan1570 »

Ahoj majitelé super SORENTA . :D

Mám najeto 26.000 km .
Spotřeba nyní v zimě - tak kolem 8,5 l/100 . Mám na střeše příčníky
a občas i rakev . Takže na spotřebu to trochu přidá .
Auto se v zimním provozu chová dobře . Ve sněhu v pohodě .
Teď v zimě , když je brzo tma , oceňuju hlavně xenony . Svítí krásně .
Nevýhoda je to , že už jsem kupoval asi pátej 5ti litrovej kanystr nemrznoucí kapaliny do
ostřikovačů . Strašná spotřeba .
Jinak na dálnici i v 190km/hod se nechá jet . Není to hlučné .
Střešní okno nemám , ale prodejce mi říkal , že je hlučné a v zimě je od toho zima . Tak nevím .
Já jsem s vozem spokojený . A garančka byla o dost levnější než u předešlého vozu ( TUCSONA ) !! :shock:
KIA SORENTO 2,2 CRDi , 4x4 COMFORT , 7 míst , 2010
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Nymburák »

Tak od dneška jsem právoplatný "kiák"! Přivezl jsem si Nové Sorento domů. 2.2 CRDI, 145 kW, 6M. Doufám, že budu tak spokojenej jako jsem byl s Octávkou, celých 5 let bez poruchy, ostatně stejně jako ty předchozí - naprostá spolehlivost!
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Milane, Milane. Ty mne s tou spotřebou vždy dostaneš. To já svištím nyní za 10,5. Je fakt, že se Sorentem jezdí - spíše popojíždí - nyní manželka, vozí děti do školky. Sem tam ledový kopeček, sem tam halda sněhu,atd, (u nás se nesolí). Ani nezahřeje motor. Ale vzhledem k venkovním podmínkám a lokalitě ve které bydlíme, musí jezdit tímhle. Moc si ho pochvaluje. Jinak za 8,5 to umím s automatem také, ale to mne nééébááávííí. Jinak jsem se Sorentem na kraji silnice (přechod do pole) už i zapadl. Přední kolo sjelo do brázdy, odlehčilo se zadní, už jsem prokluzoval. I když byly obě zadní kola na silnici, nedostal jsem ze zpátky. Uzávěrka prostě chybí. Nevím jestli znáš fintu, jak šetřit vodu v ostřikovači. Když přepněš na parkovačky, vypne se ostřikování světel a stříká to jen na sklo, pak zpět na potkávačky.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

Já jsem měl půjčené zkušební Sorento na jeden den a ty ostřikovače mě hodně rozčilovali. Já jsem magor přes čistý čelní sklo :wink: takže pořád ostřikuju, a na tom Sorentu jsem měl vždycky plnou kapotu pěny z ostřikovačů světel, ale sklo bylo suchý a špinavý dál ...

Jinak děkuju Milanovi1570 za zkušenosti se Sorentem po 26000 km. Ještě někdo z vás by byl ochotnej se svěřit se svýma zkušenostma s novým Sorentem, prosím? Pomohlo by ... (rozhodujeme se o nákupu, váháme mezi Sorentem, Subaru Outbackem a do toho nás občas napadne, jestli by to nemělo být něco úplně jinýho - Peugeot 5008, S-max apod. - je to pro nás hodně peněz, takže zkušenosti skutečných uživatelů auta jsou nad zlato).
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Ja také původně sháněl staršího S-Maxe, moc se mi líbil - dnes už jsem rezervovanější. Pak po loňské zimě jsem pochopil, že musim koupit 4x4. Sháněl jsem i starší BMW X5, nebo Toyotu Land Cruiser. Autům docela rozumím,. obešel jsem hodně bazarů. Ale skoro všechna auta v bazarech byly "plečky". Buď strašně zhuntovaný, nebo krásně přestríkaný, nový volant, páka, ale zamaskovaný křivý nosník atd. Ojeté přez ofiko dovozce - nad můj limit. Známý má servis, trošku mi promluvil do duše. Tak jsem šel radši do novýho, se zárukou. Subaru ma zcela jistě propracovanější pohon 4x4. Ale Sorento mně oslovilo svoji majestátností, prostorem a vynikajícím zátahem motoru. Samozřejmě, že to není X5 ani Q7, ale také je cenově úplně jinde. Sviští to i 200 po dálnici. Podvozek je na nerovnostech tvrdší, offroad to není, ale s tím jsem to kupoval. Ve sněhu, na kluzkém povrchu atd to jede jako tank (ber s rezervou). Nic neprokluzuje, perfektně splhá kluzké kopce. Zadní náprava připojuje okamžitě, skoro nepoznáš že to není permanentní 4x4. Manželka ho zbožňuje. Nelituji, koupit bych ho znova. Určitě bych už nikdy (tady u nás, pro nás) nekoupil dvoukolku. Subaru byl velký konkurent, ale menší, a se stejnou výbavou dražší. Jinak jízdní vlastnosti bude mít dle testů zcela jistě lepší, ale nezkoušel jsem ho.
Naposledy upravil(a) Maxi dne pát led 21, 2011 8:36 am, celkem upraveno 1 x.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Patozzi
Příspěvky: 11
Registrován: pon kvě 17, 2010 2:39 pm
Bydliště: Praha

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Patozzi »

My chceme jít právě taky do novýho. Sorento se nám až na pár drobných detailů líbí, ale trochu bojujeme s pocitem, že by mělo být o trochu levnější (alespoň tak o cca 8-10 %). Zdá se nám být zkrátka trochu předražené. Outback se dá oproti ceníkovým cenám sehnat se slevou cca 13%, obzvlášť teď, když vyprodávají modely roku 2010, tak i o trochu lépe. Na KIU bohužel prodejci nejsou ochotní dát téměř žádnou slevu. Všichni se při dotazu na možnost slevy kroutí jak hadice :D
Nymburák
Příspěvky: 17
Registrován: úte pro 21, 2010 11:39 am
Kontaktovat uživatele:

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Nymburák »

Patozzi píše:My chceme jít právě taky do novýho. Sorento se nám až na pár drobných detailů líbí, ale trochu bojujeme s pocitem, že by mělo být o trochu levnější (alespoň tak o cca 8-10 %). Zdá se nám být zkrátka trochu předražené. Outback se dá oproti ceníkovým cenám sehnat se slevou cca 13%, obzvlášť teď, když vyprodávají modely roku 2010, tak i o trochu lépe. Na KIU bohužel prodejci nejsou ochotní dát téměř žádnou slevu. Všichni se při dotazu na možnost slevy kroutí jak hadice :D

jako hadice se kroutí, přesto jsem ho koupil s metalízou, bezpečnostní šrouby, defend lockem, HF na volantu, vana, koberce, o 20t pod ceníkovou. Není je to jednoduché ale jde to.
Sorento 2,2 145 kW, 6M, 23000 km, 7,7 l/100 km
Maxi
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 25, 2007 11:28 pm

Re: 2010 Kia Sorento

Příspěvek od Maxi »

Patozzi píše:My chceme jít právě taky do novýho. Sorento se nám až na pár drobných detailů líbí, ale trochu bojujeme s pocitem, že by mělo být o trochu levnější (alespoň tak o cca 8-10 %). Zdá se nám být zkrátka trochu předražené. Outback se dá oproti ceníkovým cenám sehnat se slevou cca 13%, obzvlášť teď, když vyprodávají modely roku 2010, tak i o trochu lépe. Na KIU bohužel prodejci nejsou ochotní dát téměř žádnou slevu. Všichni se při dotazu na možnost slevy kroutí jak hadice :D

Zkus nějakýho velkýho prodejce nebo dovozce. Malí prodejci nebo v malých městech prostě na slevu neslyší. Nevím proč. Také jsem jich pár obešel, a nepochodil jsem. Já ho kupoval vloni najaře, ani jsem ho nechtěl, protože jsem ho potřeboval až na zimu. Ale nakonec mi dali slevu, tak jsem ho vzal. Byla to skladovka, takže asi do týdne jsem ho měl doma. Tehdy nová Sorenta asi nešla moc na odbyt a na silnici nebyla vůbec vidět. Tak jsem měl na silnici pocit že jsem jediný kdo ho v Čechách má.
KIA Sorento 2010 2,2 CRDi 4x4, Comfort, Automat, 7 míst
Odpovědět