Automatické zamykání dveří

Odpovědět
jura47
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 29, 2010 6:54 pm

Automatické zamykání dveří

Příspěvek od jura47 »

Mám Ceed r.v.2009 v zákl. provedení. Zamykal se automaticky po rozjezdu při rychlosti 40 km. A teď najednou se zamkne už při klíči ve spínací skřínce v poloze 1(? - hraje autorádio a svítí hodiny). Je to nepříjemný - čekal jsem na manželku na parkovišti, poslouchal rádio, potom jsem jen vyběhl jí otevřít kufr, zavřel jsem dveře, kterými jsem bez problému vystoupil ale nevšiml jsem si, že jsem "zamknutý" a bylo to - musej jsem nechat dovézt druhé klíčky. Je to závada? nebo jsem něco neúmyslně přeprogramoval??
Reklama
 

jura47
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 29, 2010 6:54 pm

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od jura47 »

Ještě to doplním - zamkne se to v té první poloze klíčku cca do 5 vteřin. Když to "odemknu" tlačítkem na palubce a rozjedu se, tak se to, tak jako původně fungovalo, zamkne při té 40 km rychlosti. Tak že tohle "zamykání v klidu" tam tak nějak přibylo (jako nevyžádaný spam). :cry:
jura47
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 29, 2010 6:54 pm

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od jura47 »

To se mi fakt nikdo znalý neozve, jestli jde o závadu a nebo o vlastnost, kterou jsem nějakým nedopatřením aktivoval?? V příručce je uvedeno, že aut. zamykání při 40 km lze deaktivovat, deaktivuje se i tato nežádoucí činnost?
Dettektorr
Příspěvky: 77
Registrován: stř úno 18, 2009 1:41 pm

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od Dettektorr »

Ahoj,

dle tvého popisu půjde zcela jistě o chybu a mazej s tím do servisu. Auto, je z výroby správně naprogramováno tak, že neexistuje způsob jak si zabouchnout klíčky do zamknutého auta.

1) když omylem odemkneš a neotevřeš žádné dveře, auto se samo za cca 20 vteřin zpátky zamkne, to je ochrana proti mylnému odemknutí. Když však během těch cca 20 vteřin otevřeš jakékoli dveře nebo víko kufru, auto už se samo zpátky nezamkne a to tě chrání před zamknutím si klíčů uvnitř.

2) když máš otevřené byť jen jedny dveře nebo víko kufru, tak ať se snažíš sebevíc, ale auto nezamkneš, vždycky se po zamčení ihned odemkne, to je ochrana proti zabouchnutým klíčům.

Jeď do servizu a demonstruj jim závadu, jo a do toho servisu si s sebou vezmi náhradní klíče, aby až jim to předvedeš jste mohli auto znovu otevřít.

Ahoj a napiš, jak to pořešili.
jura47
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 29, 2010 6:54 pm

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od jura47 »

Tak to asi hned tak nebude. Při prodeji v lednu t.r. mi v prodejně ještě montovali dálkové ovládání centrálu - a dneska mi v servisu napsali : "Neoriginální dálkové centrálu, nefunkční jednotka - odpojeno". Prý došlo k poškození jednotky a reklamovat to mám tam, kde mi to montovali ( to mám 100 km). Tak jsem do prodejny teď psal a čekám, co mi napíší. Mám ale takový pocit, že si s tím v servisu moc nevěděli rady, protože údajně něco odpojili, ale všechno se chová jako před tím a ani mi nic neúčtovali.
jura47
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 29, 2010 6:54 pm

Re: Automatické zamykání dveří

Příspěvek od jura47 »

Tak a je po problému. Servisní technik z Příbrami mi telefonicky poradil podívat se ještě do manuálu toho dálk. ovládání - a je to. Nedopatřením jsem 3x zapnul/vypnul zapalování a tím jsem aktivoval fci F1 Zamknutí centrálního zamykání po zapnutí zapalování. Tak jsem to zase stejným způsobem deaktivoval.
No a "Nefunkční jednotka - odpojeno."?? Ještě štěstí, že ve skutečnosti nic neodpojovali. Není nad to svěřit auto odborníkům. Také jim k tomu něco napíšu.
Odpovědět