Problem s radiom po nastartovani

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od tomasko007 »

budzak píše:Myslim ze v kii je nieco od Siemensu ...
No neviem ci ma v tom prsty Siemens ...
Ale ja by som vsadil ze sa jedna o neaku odrodu PLC automatu, ktory je vybaveny systemom riadenia, a kedze neobsahuje operacny system tak je to na 99.9999999% stabilne :-).
PLC automaty napr ovladaju roboty vo firmach.

napr ..

Kód: Vybrat vše

http://en.wikipedia.org/wiki/Engine_control_unit
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od eMKejx »

obcas sa mi teraz stalo ze pichnute usbcko neslo teda radio z neho nenacitalo hudbu - len reading usb a nic... a usb neblikalo bol to problem asi ze bola uz velka zima ale stalo sa mi to aj par krat v lete... alebo pocas jazdy zrazu stichla hudba a aktualne prehravana skladba mi v 0,5sek intervaloch snad ukazalo secky skladby na usb a potom nic... uz som myslel ze mam po mojom corsairy ale nastastie po vypnuti radia vybrati klucov a zas zasunuti a nastartovani to slo...
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od tomasko007 »

eMKejx píše:obcas sa mi teraz stalo ze pichnute usbcko neslo teda radio z neho nenacitalo hudbu - len reading usb a nic... a usb neblikalo bol to problem asi ze bola uz velka zima ale stalo sa mi to aj par krat v lete... alebo pocas jazdy zrazu stichla hudba a aktualne prehravana skladba mi v 0,5sek intervaloch snad ukazalo secky skladby na usb a potom nic... uz som myslel ze mam po mojom corsairy ale nastastie po vypnuti radia vybrati klucov a zas zasunuti a nastartovani to slo...
MNe sa taky problem stal raz..
Radio mam stale zapnute. a vtedy som mal zasunute aj USBcko.
Normalne malo po nastartovani zacat citat hudbu z kluca, ale spustilo radio a display pisal Reading USB...
Tak som radio vypol, vytiahol kluc, zapol, zasunul kluc a islo :-) a ide v pohode...
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od vko06 »

no mne sa podarilo donicit jeden usb kluc tym ze som ho mal neustale pripojeny. kamos v Kii mi povedal ze pri startovani by nemalo byt zapojene usb lebo kolise napatie a to moze poskodit elektroniku usb kluca...cize odteraz vytahujem usb pred startovanim a zatial vsetko ok ...
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od BatoNR »

Ked sme pritom USB kluci tak mne zacalo radio zamrzat. Proste ako ked zamrzne PC tak tam mi zamrzne radio, ked hudba hra z USB. Jedine co pomoze je vyp/zap radia. Ked som vytiahol USB tak nic nepomohlo.

Mate s tym nejake skusenosti?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od MaTToS »

Ja mam skusenost akurat taku ze nie 8GB kluc tam mat, ani 4GB kluc ... posledny rok tam mam strcenu microSD citacku s 2GB microSD kartou .... nikdy to nevyberam ani to neni vidno zeby v tom USB nieco bolo a odvtedy radio ani raz nezamrzlo alebo nezblblo .... dovtedy corsair 4GB - obcasne seknutie radia ci nenacitanie kluca, 8gb USB bola uplna pohroma ... asi kazdy piaty krat co som sa prehrabaval v zlozkach na radiu tak zamrzlo ,, jednoducha vec 2GB tam je strcenych je to taka ta Kingston microSD citacka aj s tym startujem atd., a nic neodislo a odvtedy uplne bezproblemov .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od aladinos »

Prosím ťa hoď sem akú čítačku to máš dik.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od MaTToS »

Obrázek
http://www.alza.sk/kingston-g2-microsdhc-d120761.htm
V tom Verbatim 2GB microSD a je to tam uz strasne dlho strcene v aute a ani jeden jediny krat radio nezamrzlo alebo nieco podobneho
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
peterpazicky
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 12, 2011 6:57 pm

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od peterpazicky »

Mne to urobilo za 2 a pol roka roka 3x,vytiahnem a zasuniem pametovu poistku a je to OKI.
-Petr-
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:10 pm

Re: Problem s radiom po nastartovani

Příspěvek od -Petr- »

U Ceeda se to taky občas "kousne" - třeba při přehrávání MP3 z USB se dohraje písnička a skončí to nekonečným načítáním další. Rádio (tuner) mi zatím neblblo. Pomáhá co popisuješ - chcípnout auto, vytáhnout klíč (tím odpojíš stálý plus k rádiu mimo plusu pro paměti) - v podstatě uděláš reset rádia. Toto zapojení je ale až u ceeda po laceliftu, ty předchozí, u těch se musela v pojistkovce na chvilku vyndat pojistka od rádia.
Odpovědět