pokec o riu

Odpovědět
shopho
Příspěvky: 34
Registrován: ned zář 27, 2009 4:47 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od shopho »

mne sa stalo nieco podobne pred rokom v zime, sice nie pocas jazdy, ale hned po nastartovani mi zdochol motor, ako keby sa nazapol sytic.. ale to sa mi stalo iba raz, tak som to potom dalej neriesil..

a stalo sa mi to aj na mojom prvom normalnejsom aute - peugeot 106 pocas jazdy, ale ten francuz na to nepotreboval ani zapnutu klimu (pretoze tam nebola), normalne pri preradovani zo 4 na 5 na sekundu zdochol, po zaradeni rychlosti a pusteni spojky nabehol (ako ked roztlacate auto).. na tom aute sa ale vyskytlo viac takychto abnormalit.. :D
Reklama
 

JSTB
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 19, 2009 1:30 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od JSTB »

Ahoj, loni v létě se mě několikrát stalo, že motor při zapnuté klimě zhasl. Většinou při dojíždění bez plynu ke křižovatce. Na podzim zase při teplotě nižší než 5 st. kolísaly otáčky a auto se špatně rozjíždělo. Nechal jsem si v rámci záruky přehrát soft a zatím vše vpořádku, i když z klimou se toho v letošním létě moc zatím nenajezdilo.
V pondělí mě v záruce měnili ložisko předního kola po 27000 km.

RIO II SAMBA 1,4 benzin rv. 2007
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

JSTB... si mal aj nieco stym loziskom po 27tis km? prejavovalo sa to nejako?
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
JSTB
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 19, 2009 1:30 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od JSTB »

Ahoj, projevilo se to nepříjemným hučením ze předu, hlavně při rovném směru jízdy. Jelikož to bylo levé ložisko, v pravotočivých zatáčkách to nedělalo. Tak se to nejlépe zjistí. Při nahlas puštěném rádiu by se to ani nepoznalo
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: pokec o riu

Příspěvek od petokilian »

Ahoj,mé menili loźisko na prave strané mal som 18 tisic km,hućalo to ako kombajn,otasne,menili mi ho Car- B.B.Teraz je pokoj,ćakam kedy odide aj na druhej strané.sevas. :roll:
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

mne odislo PP lozisko po cca 31k km, ale som spokojny, vymenili mi obe predne :)
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

a mal niekto podobny problem ako som ja pisal v prispevku vyssie?
BatoNR píše:nevedel som kam s tym a nechcel som zakladat novu temu:

je tomu asi tak tyzden, co som siel cez dedinu na 4 prevod st rychlostou cca 60 km/h. Mal som zapnutú klímu a rádio. Nepozeral som sa stále na tacho, lebo som premyslal a pocuval radio a nohou som si podvedome udrziaval rychlost na plyne.
Ked som chcel odbocit na krizovatke do lava, tak som zrazu zistil, ze mi zhasol motor. Motor zhasol pocas jazdy (!!!), pricom vsetko (radio+klima+smerovky) fungovalo normalne, ved elektrina bola napajana z baterky. Neviem kedy mi zhasol nemám o tom tušenie, pretoze kontrolky motora som si vsimol az vtedy ked som chcel otočit volantom dolava a poviem vam ze bez posilnovaca sa toci strasne tazko. V krizovatke som stlacil spojku nastartoval a vsetko fungovalo normalne.

Ked sa mi to stalo teraz, tak som si spomenul, ze uz sa mi to stalo kratko potom ako bola Karkulka nova. Vtedy som siel po dialnici (klima zapnuta) a nahle som zlozil nohu z plynu a vtedy mi tiez zhasol motor. Od vtedy sa mi nestalo az teraz.

Stalo sa nieco podobne aj vam?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od aladinos »

Dnes som našiel tuto stránku : http://obchod.autokelly.sk/
Je tam dosť náhradných dielov.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

dokoncim moju "temu" o zhasnuti motora pocas jazdy.

dnes som bol v servise Motor Car s.r.o. Nitra. Ked som sa objednaval tak technik mi hned povedal, ze na zaklade tych info co som mu dal on nedokaze zistit, kde by mohla byt chyba, ale kedze auto je v zaruke a nie je to bezne aby som prisiel ze daju na diagnostiku a uvidia. Proste bol ochotny veci riesit aj ked na zaklade jeho vlastnych skusenosti uz "poznal" vysledok.

Dnes dali Karkulku na diagnostiku a ako vravel servisny technik predtym tak nic nezistili, ale nahrali mi novy software.
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: pokec o riu

Příspěvek od eMKejx »

BatoNR a co uz ti ide normalne ci je to este kratko sa na to pytat? Dufam ze bude OK! A chalani tie loziska ste si preplacali pokial teda bolo auto v zaruke a vam zacali hucat?! ja mam 25 500km a ticho.. je pravda ze radio vacsinou za polkou volume pripadne max... :lol: mna trosku "serka" nejake divne pukanie v pristrojovke - take plastove a tusim to ide niekde odomne volant alebo nieco predomnou, zatial ale nic neodpadlo. :roll:
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od staf »

za loziska som neplatil ani cent. vsetko (teda aj nad ramec toho co bolo potrebne) spravili v ramci zaruky
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: pokec o riu

Příspěvek od tomasko007 »

eMKejx píše:... mna trosku "serka" nejake divne pukanie v pristrojovke - take plastove a tusim to ide niekde odomne volant alebo nieco predomnou, zatial ale nic neodpadlo. :roll:
Aj ja mam podobny problem a ten sa objavil az teraz asi mesiac dozadu, hlavne vtedy tak jemne puka ak auto stoji na slnku a potom ked sa nahne v zakrute alebo prejde po nejakej "kvalitnej uprave cesty". O 5 dni idem na garancku prvu, tak sa spytam cim by to mohlo byt, ci sa to da riesit.
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
shopho
Příspěvky: 34
Registrován: ned zář 27, 2009 4:47 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od shopho »

tomasko007 píše: Aj ja mam podobny problem a ten sa objavil az teraz asi mesiac dozadu, hlavne vtedy tak jemne puka ak auto stoji na slnku a potom ked sa nahne v zakrute alebo prejde po nejakej "kvalitnej uprave cesty". O 5 dni idem na garancku prvu, tak sa spytam cim by to mohlo byt, ci sa to da riesit.
tieto zvuky su myslim normalne, nakolko pouzite plasty na pristrojovke su tvrde ako beton a ked stoji auto dlhsie na slnku, jednoducho teplom pracuju.. mne to robi aj napr. ked vo vyhriatom aute pustim klimu, zmena teploty, plasty pukaju..
v servise ti maximalne podotahuju co sa da, ale po chvili to bude pukat, rezonovat zase, vlastna skusenost..
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: pokec o riu

Příspěvek od tomasko007 »

samozrejme , osobne ma to moc ani nerozculuje, kedze viem ze auto za 11 000 € nemoze sa kvalitou a spracovanim interieru porovnavat s nejakym "nemeckym kriznikom" :-)
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: pokec o riu

Příspěvek od BatoNR »

mne tiez obcas pukaju plasty rovnako ako jemne pukajuce operadlo vodica ale pokial mi nepukaju z toho nervy tak to neriesim, lebo viem ze na tom ma velky vplyv teplota v kabine, rovnako mi to pukalo aj v zime ked som dal teple kurenie na max
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Odpovědět