Spotreba dieselu ve velkych rychlostech

petrmlejnek
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 06, 2008 12:11 pm

Příspěvek od petrmlejnek »

Tak jsem zpátky z cest. Celkem jsem najel asi 2 000 km. Cesta po dálnicích v Rakousku se moc táhla, tak jsem jel kolem 140 km/h tam i zpátky. Ve stoupání ke Klagenfurtu to furt jelo na šestku. No a ve Slovinsku jsou samé hory. Jedete do kopce na dvojku a jen se trochu rozjedete, hned vracečka a zase ... Celková průměrná spotřeba se ustálila na 6,5 l/100km. Na to, že na tachometru ještě není 6 tisíc, tak je to dobrý.
Reklama
 

lione
Příspěvky: 15
Registrován: úte bře 04, 2008 8:02 pm

Příspěvek od lione »

tka mám 2,0 a jeli jsme do itálie a měl jsem spotřbu kolem 6,2 ale jel jsem kolem 120 km ( najeto 3000 km) chtěl jsem se zeptat na kolikati se vám to ustálilo a kolik máte nalítáno.
tomasvrx1
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 16, 2008 9:15 pm

Příspěvek od tomasvrx1 »

Dobrý den všem:) Rád bych reagoval na otázku spotřeby.Já mám 16 crdi.Budu upřímný,jsem zvyklí na vozy vyšší třídy,Máme doma Avensise -Toyota. 2.0 4WD. combi. je to vůz za takřa 1 mil.kč.Má ho můj otec. Je to velice luksusní vůz plný velice moderní technologie.ALE... pořídil jsem si fungl nového ceedka:) v plné výbavě mám najeto pouhých 500 Km. Mám dost zkušeností s mnoha vozy.Ale ceed je opravdu pro mě záhada.Proč? No snad proto že motor 16 crdi o proti 2 litru Avensise je naprosto SUPER!!!!!!!! Prostě a otevřeně přiznám,že to avensisu natřu.což uznal i můj v tu chvíli naštvaný taťka:)Nejsem žádný závodník nebo tak,ale také mám rád pocit nějakého toho výkonu na víc a to ceed 16crdi rozhodně má !!!!!!!!!! A Teď ta spotřeba vůz -ceed je sice nový a tak může ze začátku mít vyšší spotřebu,ale jel jsem do Rychnova nad K. Náchod a Pardubice a to za krásnou spotřebu 3,8 litru na 100 Km. pravda- šetřil jsem ho,ale rozhodně jsem mnohokrát překročil rychlost 140 km/h.Při jízdách na krádkou vzdálenost cca 8 km - couračky- spotřeba 4,2-4,6 l. podle počítače. Můj osobní názor je- do 2 litru bych nešel. Proč? vyšší hmotnost motoru, vyšší spotřeba- sice jen o málo cca 1 litr. rychlosti u 2 litru, jsou kradší, (6 rychlostí)-na tahání přívěsu, ale lepší!!. pružnost se mi ovšem zdála nišší než u 1,6. Prostě, zdálo se mi ,že jsem furt jen řadil přitom to zrychlení no... nevím ,Tímto motorem kia obsadila SUV SPORTAGE tam je super. SUV taky není na pružné"" jízdy ,ale na zcela jiný typ jízdy,kde se využívají nišší rychlosti, ale je potřeba kroutícího momentu. Toť můj názor a zkušenost. Tomáš.
jarosujo
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 03, 2008 9:09 am

Příspěvek od jarosujo »

1.6 CRDI je perfektny motor, urcite najlepsi zo vsetkych co sa daju do cee'da kupit. Na taky maly objem taha vyborne. Spotrebu mam priemernu 6 litrov, na dialnici pri 120 km/h pise okamzitu 5 litrov.
jose.b
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 15, 2008 10:26 am

Re: Spotreba dieselu ve velkych rychlostech

Příspěvek od jose.b »

Nazdar všetci. Som vlastníkom Cee´d-a SW 1,6 CRDi 115PS. Ku spotrebe, je o dačo vyššia ako udávaná výrobca 4,9l/100km, ale u mňa je to aj tým, že som na auto obul pneu 205/55 R16, čo robí navýšenie cca 0,2l/100km. No auto sa mi odvďačilo stabilitou v zákrutách. Často jazdím diaľnicu, ale nie sú výnimkou ani rozbité cesty v BA. Na diaľnici jazdievam medzi 120-140km/hod, no niekedy ani 170km nie je výnimkou. V BA v meste 70-100km/hod, ale psssst pred policajtami :-) Dlhodobú priemernú spotrebu mám 5,7l. Často načapujem plnú a zapisujem si spotrebu. Oproti palubnému počítaču je rozdiel cca 0,05l/100km menej v počítači ako skutočnosť, čiže takmer presné meranie. Odchylky sa prejavujú najmä dlhými pomalými jazdami v kolónach, kde pal.počítač ešte spotrebu nezobrazuje.
Už mám absolvovanú aj 1. garančku, tak považujem motor za zabehnutý.
Celkovo som so Ceedom maximálne spokojný. Predtým som mal japonca a so Ceedom som iste nešiel úrovňou vozidla dole !!! :-)
Ceedarom veľa spokojných kilometrov!
Odpovědět