zarovky

Odpovědět
Cobra_Ike
Příspěvky: 20
Registrován: pát zář 14, 2007 12:27 pm
Bydliště: Praha_Vychod
Kontaktovat uživatele:

zarovky

Příspěvek od Cobra_Ike »

Chci si vymenit parkovaci zarovky na LED diody, ale ta zarovka proste nejde vyndat. v manualu ja napsano jak (6/55), ale ja takove mini prsty nemam. jesli to nekdo dokazal vymenit tak prosim o radu..jinak se uz asi zblaznim, na vsech autech co jsem mel pred tim tak to slo krasne, ale na tomhle to je boj...
Kia Ceed 1,4 CVVTi
Reklama
 

Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

přístup příšerný, výměna přesto jednoduchá

postup otevření kapoty nepopisuju.

1) odšroubuješ kryt světla (ten menší)
2) vyndáš žárovku pro dálkové světlo.
a) zatlačíš to pérko směrem k sobě
b) pérko dáš nastranu tak aby nepřekáželo při vyndání žárovky
c) opatrně vytáhneš žárovku, ten prostor kterým "leze" žárovka je fakt "nafous" takže opatrně
d) žárovku odehneš tak aby ti nepřekážela
3) no a k parkovačce vedou dva dráty žlutý a černý, když za ně zatáhneš s citem tak ti vyskočí ven :) můžeš i bez citu ale nevím, jeslti by to žárovička přežila
4) vyměníš žárovku za LEDku
5) nasadit tam jde jedním prstíkem, jen zatlačíš a je tam
6) opatrně vrátíš "dálkovou žárovku"
7) zajistíš pérkem
8) a zašroubuješ světlomet krytkou
9) postup opakuješ i u druhého světlometu (nejlépe :D )

doufám že pomůže, je to popsáno úmyslně polopatě, pro ty kteří tuto změnu také chtějí :wink:
Tony
Příspěvky: 89
Registrován: ned led 28, 2007 3:46 pm
Bydliště: Nošovice

Příspěvek od Tony »

ale tam se ti vleze jen 1 LEDka ne? a to bude svítit hůř jak ta žárovka ne?
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+ béžový prostě kocourek :-)
ceed VGT
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 01, 2009 12:06 am

Re: zarovky

Příspěvek od ceed VGT »

ahoj lidi chci si koupit H7 4000k žárovka je plněna xenonovým plynem, svitivost je 4000K, odběr 55 W, zabarveni do polární bílé s modrým nádechem, mate nekdo nejake zkusenosti??? jak to sviti dobre??? a jestli to nevadi eletrickym dratum?? no nemelo by ne ne kdyz to ma prikon 55w jestli mate zkusenosti nejake co koliv rad si prectu jinak sem si dnes koupil bile led do spz myslite ze to bude vadit policajtum??hezky to sviti diky
youi
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 27, 2007 6:57 pm
Bydliště: Sereď

Re:

Příspěvek od youi »

Ahoj,
Skusal som to presne ako opisujes, ibaze som sa zastavil v bode 3.
Ziarovka nie a nie von !!!
Nechcem to tahat z celej sily aby som nevytrhol kabliky!!!

Dalej sa chcem spytat ci existuje nadrada parkovacky s viac ako jednou LED.
Pri silnejsom svetle by sa to mozno dalo pouzivat ako denne svietenie?!
Skusal to uz niekto? Ktovie co na to policajti.
Stretavacky mam HID 6500 Kelvinov, maju najblizsie k bielej a som s nimi spokojny.
Ale svietit s nimi cely den.... Som zvedavy ako dlho vydrzia?!
Lukáš píše:přístup příšerný, výměna přesto jednoduchá

postup otevření kapoty nepopisuju.

1) odšroubuješ kryt světla (ten menší)
2) vyndáš žárovku pro dálkové světlo.
a) zatlačíš to pérko směrem k sobě
b) pérko dáš nastranu tak aby nepřekáželo při vyndání žárovky
c) opatrně vytáhneš žárovku, ten prostor kterým "leze" žárovka je fakt "nafous" takže opatrně
d) žárovku odehneš tak aby ti nepřekážela
3) no a k parkovačce vedou dva dráty žlutý a černý, když za ně zatáhneš s citem tak ti vyskočí ven :) můžeš i bez citu ale nevím, jeslti by to žárovička přežila
4) vyměníš žárovku za LEDku
5) nasadit tam jde jedním prstíkem, jen zatlačíš a je tam
6) opatrně vrátíš "dálkovou žárovku"
7) zajistíš pérkem
8) a zašroubuješ světlomet krytkou
9) postup opakuješ i u druhého světlometu (nejlépe :D )

doufám že pomůže, je to popsáno úmyslně polopatě, pro ty kteří tuto změnu také chtějí :wink:
1.6 CRDi 115 k TX
vko06
Příspěvky: 22
Registrován: čtv dub 30, 2009 9:11 am

Re: zarovky

Příspěvek od vko06 »

nazdar. Kde sa daju zohnat tie led parkovacky???(v beznom obchode s nahradnymi dielmi som to uz skusal)
mne staci s 1 LED hlavne nech to svieti na bielo a nia na zlto .... a tiez by ma zaujimalo ci sa ledaju pouzit LEd aj na osvetlenie SPZ...mam Kiu Rio r.v. 2009....ake tak vlasne idu ziarovky ??? diky
KIA RIO 1.5 CRDi VGT, LX+, Polar silver
taserda
Příspěvky: 17
Registrován: ned črc 27, 2008 2:09 pm
Bydliště: KE

Re: zarovky

Příspěvek od taserda »

Ledka má menší odber nebude vykazovať chybu?
SW 1.6 CRDI 85 KW Deéwedečko
Daniel.Bentley
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 28, 2011 9:46 pm

Re: zarovky

Příspěvek od Daniel.Bentley »

Nazdarek vsem,
menil jsem uz parkovacky 100 krat, a je to mega jednoduchy.
nemusite vytahovat dalkove svetla.
vedle dalkovych svetel jsou takovy dratky, myslim ze jsou zluty nebo cerny, nebo oboje ))
staci jen za ne chytit a vytahnout. klidne trosku silneji. opravdu jsem to delal hodne krat, nic se mi neroztrhlo vzdycky mi to svitilo, sviti a svitit bude jeste dlouho. staci opravdu za to zatahnout, vymenit zarovku a zase strcit zpatky. pri tom uslysite takovy cvakani, velmi prijemny zvuk. a hned vite ze je to tam.

Kupoval jsem nedavno LED diody, bily, s 4 diodama, a nic moc teda. sviti to blbe. napr. u audiny ty diody vypadaj uplne ale uplne jinak nez u tady tech diod. jsou nesmyslny a radsi jsem je dal pryc abych nemel problemy s policajtama. mam tam klasicky originaly. a xenony jsem tam daval 4300K, vypadaj pekne, sviti pekne, jsem spokojeny. )))
Daniel.Bentley - Kia Cee'd 1.4 CVVTi / 109PS / PURE WHITE
Daniel.Bentley
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 28, 2011 9:46 pm

Re: zarovky

Příspěvek od Daniel.Bentley »

taserda píše:Ledka má menší odber nebude vykazovať chybu?
Ne v zadnem pripade nevykazuje zadnou chybu. mam tam xenony a mel jsem tam i diody a vse ok, nic to nehlasi. Kamarad daval xenony a diody do svyho auta, Dodge Caliber, a nefungovalo mu to ))) jako fungovalo ale furt to cely blikalo jak stroboskop )) proste kia je kia ze jo.))
Daniel.Bentley - Kia Cee'd 1.4 CVVTi / 109PS / PURE WHITE
McDS
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 03, 2010 9:24 pm

Re: zarovky

Příspěvek od McDS »

Děkuji všem, kdo přispěli s radou. Popis je platný, stačí zatáhnout trošku silněji a jde to.

Ještě jednou díky, ušetřili jste mi cestu do servisu :)

Daniel.Bentley píše:Nazdarek vsem,
menil jsem uz parkovacky 100 krat, a je to mega jednoduchy.
nemusite vytahovat dalkove svetla.
vedle dalkovych svetel jsou takovy dratky, myslim ze jsou zluty nebo cerny, nebo oboje ))
staci jen za ne chytit a vytahnout. klidne trosku silneji. opravdu jsem to delal hodne krat, nic se mi neroztrhlo vzdycky mi to svitilo, sviti a svitit bude jeste dlouho. staci opravdu za to zatahnout, vymenit zarovku a zase strcit zpatky. pri tom uslysite takovy cvakani, velmi prijemny zvuk. a hned vite ze je to tam.

Kupoval jsem nedavno LED diody, bily, s 4 diodama, a nic moc teda. sviti to blbe. napr. u audiny ty diody vypadaj uplne ale uplne jinak nez u tady tech diod. jsou nesmyslny a radsi jsem je dal pryc abych nemel problemy s policajtama. mam tam klasicky originaly. a xenony jsem tam daval 4300K, vypadaj pekne, sviti pekne, jsem spokojeny. )))
Odpovědět