Kolisanie otačok pri studenom štarte

Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Tak jak tak koukám, tak si nechám radši původní soft. Pod bodem mrazu mi to nic nedělá, otáčky se drží tak, jak mají. Pouze zhruba od 0-5C si auto 2-3x zvýší/sníží otáčky. Nikdy to nechcíplo, kontrolka check také nesvítí, takže to nechám asi být, než Kia přijde doopravdy na "jádro pudla". Jen aby nám zatím všem neskončila záruka :lol:
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Reklama
 

Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Příspěvek od Matej »

Po prehrati softu otacky prestali blbnut ale to dusenie neprestalo. Skusil som natankovat na Slovnafte EVO benzin a motor ide uz cca 2 tyzdne bez akych kolvek problemov.
Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
Matej
Příspěvky: 180
Registrován: sob bře 24, 2007 10:42 pm

Příspěvek od Matej »

Kia Rio II Sporty 1,4 Tropical Red
králas
Příspěvky: 9
Registrován: stř úno 27, 2008 8:53 pm
Bydliště: Štětí

Příspěvek od králas »

Taky jsem s tím měl problémy , přehrály mi software a vše OK :D
Akorát teď nenasává takže při otočení klíčkem je ticho.
Kia rio II - 1,4 LX+ modrá
JSTB
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 19, 2009 1:30 pm

Re: Kolisanie otačok pri studenom štarte

Příspěvek od JSTB »

Včera jsem byl na druhé garančce a nechal jsem si přehrát soft
kvůli nepravidelným otáčkám při studeném startu.
V rámci záruky zdarma.
Dnešní ráno OK.



RIO SAMBA 2007
Diesel125
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 04, 2019 7:10 pm

Re: Kolisanie otačok pri studenom štarte

Příspěvek od Diesel125 »

Ahoj, koukám, že je to častý problém a bohužel mám ten samý. Vlastním RIO 1.4 r.v.2008 a když se ochladí rána bývají divoká. Nastartuji, motor kucká jako by jel na dva válce, kolísají otáčky, auto nereaguje na plyn, vyjet ze zaparkovaného místa v kopci nemožné. Když už jedu, po cca 300m skákání a cukání, auto ožije, rozjede se jakoby nic a jede bez problémů. Takhle je to každé ráno. Prý je to "vlastnost auta". Co je to za pojem, nechci aby mé auto mělo takovou vlastnost! Tak jsem zkusil nové svíčky, kabely, lambda OK, filtr vzduchový i palivový nové, kvalitní benzin + aditiva a žádná změna. Někde jsem četl, že pomůže přehrátí softweru ŘJ, zkoušel to někdo, pomohlo/nepomohlo, dělá to KIA servis bez problémů, co to stojí? Děkuji za každou pomoc a informaci.
Diesel125
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 04, 2019 7:10 pm

Re: Kolisanie otačok pri studenom štarte

Příspěvek od Diesel125 »

A koukám, že tady chcípl pes... Všichni prodali korejce a nakoupili spolehlivější koncern :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mr. KIA
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 25, 2019 3:14 pm

Re: Kolisanie otačok pri studenom štarte

Příspěvek od Mr. KIA »

Tento problém měl tento motor i v koncernových bratříčcích - HYUNDAIích Accent a Getz. Byla vydána aktualizace SW ŘJ. Drtivá většina aut prošla upgradem ještě v záruce, ale vždycky se najdou auta u nichž uprgade ještě neproběhl.
Diesel125
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 04, 2019 7:10 pm

Re: Kolisanie otačok pri studenom štarte

Příspěvek od Diesel125 »

Mr. KIA píše: čtv lis 07, 2019 9:12 am Tento problém měl tento motor i v koncernových bratříčcích - HYUNDAIích Accent a Getz. Byla vydána aktualizace SW ŘJ. Drtivá většina aut prošla upgradem ještě v záruce, ale vždycky se najdou auta u nichž uprgade ještě neproběhl.
Děkuji za reakci, aspoň někdo :D Takže mám zajet do autorizovaného servisu KIA a chtít přehrát SW ŘJ? Nebudou na mě koukat jako na debila, co že to po nich chci u auta z roku 2008? Dělá se to běžně? Cena? Děkuji
Mr. KIA
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 25, 2019 3:14 pm

Re: Kolisanie otačok pri studenom štarte

Příspěvek od Mr. KIA »

Tak to je těžko říct. Velkým "hitem" byl tento problém v době výroby a SW se přehrávaly jak na běžícím pásu buď v rámci pravidelných prohlídek nebo při extra návštěvách. Všechna ta auta byla v té době v záruce...
Zkusil bych se stavit v nějakém servisu s dotazem zda podle VIN dokáží najít zda update proběhl a jestli po tak dlouhé době vůbec mají ještě k dispozici SW pro tahle auta. Nějakou raketu bych za to nečekal.
Mr. KIA
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 25, 2019 3:14 pm

Re: Kolisanie otačok pri studenom štarte

Příspěvek od Mr. KIA »

Tak nakonec jsem fotku toho Accenta, kterého se to týkalo u nás i našel. U tohoto našeho konkrétního auta update proběhl v roce 2008.
Odpovědět