Světla

Vlasta
Příspěvky: 84
Registrován: čtv kvě 31, 2007 7:47 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Lukáš píše:myslim ze vyndat a zandat zarovku umi kazdej ne? a nema lepsi vyndat cely svetlo?
mame v ceedu xenony a jen jsme spokojeni...serizovat se nic nemuselo, sedlo to tam jak pr*el na hrnec, na servise jsme jen zkontrolovali jestli svitej stejne a svitili....
ty ceny tech sad z SK mi prijdou drahe....
a xenony v sorentu se montujou jedna basen a o ucinnosti nemluve. parada :)
http://www.kiaclub.cz/msgboard_posts.ph ... 3&lang=cze
Reklama
 

Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

Vlasta píše:
Lukáš píše:myslim ze vyndat a zandat zarovku umi kazdej ne? a nema lepsi vyndat cely svetlo?
mame v ceedu xenony a jen jsme spokojeni...serizovat se nic nemuselo, sedlo to tam jak pr*el na hrnec, na servise jsme jen zkontrolovali jestli svitej stejne a svitili....
ty ceny tech sad z SK mi prijdou drahe....
a xenony v sorentu se montujou jedna basen a o ucinnosti nemluve. parada :)
http://www.kiaclub.cz/msgboard_posts.ph ... 3&lang=cze
ano presne tak :) prace na pul hodky...
sliver
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 07, 2007 6:37 pm

Příspěvek od sliver »

Zdravím ve spolek.
Sice (zatím) nejsem majitelem ceeda - tím pádem ani nevím jak tohle autíčko svítí ale těm kdo se zajímají o alternativu xenonek možná k něčemu bude uvedený odkaz.
http://xenony.ic.cz/
Otázkou ale pořád zůstává jak by to bylo po montáži se zárukou ... :?
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

Sadu HID mohu vřele doporučit....montáž zvládne i laik (nebo autorizovaný servis) se zárukou je potřeba se domluvit s konkrétním prodejcem popř. servisem, pokud budete mít někdo zájem mohu udělat porovnávací fotky :)
sliver
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 07, 2007 6:37 pm

Příspěvek od sliver »

Mně osobně připadá zmiňovaná HID sada v kombinaci se světly pro denní svícení dobrá volba za slušný peníz. Bohužel u stávajícího vozu nemám světla pro denní svícení - takže by to byla další investice.Ale ceed je má takže by nebylo co řešit.:wink:
:idea: Co se týče rozdílu svítivosti Halogen - Xenon tady je srovnání :http://www.e-xenony.cz/rozdil.swf :idea:
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

svetla pro denni sviceni jsou u ceeda klasika svetla :) jen se nedaji vicemene poradne vypnout :) bud svitej (v rezimu off) a nesviti palubka a nebo sviti jen parkovacky + palubka a nebo sviti svetla + palubka :)
sliver
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 07, 2007 6:37 pm

Příspěvek od sliver »

Lukáš píše:svetla pro denni sviceni jsou u ceeda klasika svetla ...
Tak to jsem nevěděl. :oops: To znamená že by stejně jako u mně šlo o zbytečné používání výbojek při denním svícení - což bude krátit jejich životnost. :cry:
Lukáš
Příspěvky: 132
Registrován: pát srp 17, 2007 9:54 pm

Příspěvek od Lukáš »

sliver píše:
Lukáš píše:svetla pro denni sviceni jsou u ceeda klasika svetla ...
Tak to jsem nevěděl. :oops: To znamená že by stejně jako u mně šlo o zbytečné používání výbojek při denním svícení - což bude krátit jejich životnost. :cry:
ano ceed a ostatně jako všechny kie, mají jednu žárovku pro denní svícení a pro tlumené světlo :) pak je tam ještě dálkové :)
no zatím jsem se nesetkal s výbojkou která by měla doslouženo, a když si spočítáte kolik hodin denně svítíte (jezdíte) tak si myslím že to není až tak hrozné, xenony mají životnost cca 3000hodin
sliver
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 07, 2007 6:37 pm

Příspěvek od sliver »

Lukáš píše:...no zatím jsem se nesetkal s výbojkou která by měla doslouženo, a když si spočítáte kolik hodin denně svítíte (jezdíte) tak si myslím že to není až tak hrozné, xenony mají životnost cca 3000hodin
Životnost výbojek výrobci a prodejci uvádějí v hodinách ale viděl jsem už i životnost v km. Prodejce této konkrétní HID sady uvádí životnost výbojek zrovna v km a dává jim cca 60-80 tis. km oproti originálním výbojkám d1s, d2s, d2r kde životnost je dle něj cca 120-180 tis. km.
Z toho je tedy jasné že životnost těchto výbojek je cca 50% oproti originálním.
Na životnost výbojek má vliv časté zapínáni a vypínání světel. Někomu kdo jezdí dálkové cesty výbojky vydrží déle než tomu který popojíždí po městě.
Navíc výrobců přestavbových sad je hodně a nejde tato životnost zobecňovat protože kvalita použitých komponent a výbojek je různá. :wink:
Odpovědět