Přídavné topení WEBASTO

Wanasta
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 5:16 pm
Bydliště: Praha západ

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Wanasta »

No sláva i když jen malý pokrok tak se přece jen něco děje. Po restartování jednotky začal foukat ventitátor, z výfuku šel studený vzduch a za chvíly to vyplo. Pdle mně tam buď nešla nafta nebo to nezapálila svíčka. Zítra budu pokračovat, už je zima a bufík netopí. Jinak díky za dobrou radu.
Kia Sorento 2003 2,5crdi EX
Mitsubishi L200 2,5td Magnum Sport 1999
Reklama
 

drak
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 04, 2010 9:52 pm

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od drak »

Pošli email pošlu ti příručku, jak to rozebrat a opravit v cz.
Wanasta
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 5:16 pm
Bydliště: Praha západ

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Wanasta »

Dík poslal jsem Ti ji na SZ.
Kia Sorento 2003 2,5crdi EX
Mitsubishi L200 2,5td Magnum Sport 1999
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Obcas je taky treba v bufiku vymenit svicku, kdyz zacne blbe palit. To ale poznate podle toho, ze kdyz jede bufik, tak to huli jak stara vejtraska kdyz ji startujete :-). U minuleho auta jsem si nejdriv myslel, ze mi zacalo neco pod autem horet a az pak jsem zjistil, ze to huli bufik a pri pohledu zespoda jsem zjistil, ze z vyfuku lita i nespalena nafta.
Po vymene svicky bylo vse zase OK.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Uživatelský avatar
gizmino
Příspěvky: 22
Registrován: ned lis 21, 2010 10:39 am
Bydliště: Hlohovec

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od gizmino »

sewas Sorentaci, ja mam Sorento r.v.2007 uvedene do prevádzky 04/2008 a tiež tam mam bufik Webasto C a kedže to služi len ako predohrev motora, tak som šiel do servisu ,, D-servis v Trnave ,, a tam montuju webastá. Povedali mi, že potrebujem rozširovaciu sadu / čerpadlo, kable, spinacie hodiny / a po namontovaní rozširovacej sady, čo bolo asi 5hodín mi z toho urobili nezavisle kurenie. Takže teraz si nastavim den pretym na hodinach čas, na kedy chcem mať vyhriate auto aj s motorom a pekne mi to vyhreje. Funguje to super. A tato sada ma stala 370 EUR. Takže odporučam všetkym. Inak da sa aj zapriplatok miesto spinacich hodín, ktore su v aute, aj dialkovy ovladac alebo ovladanie na mobil, ale to je trochu drahšie. :)
Kia Sorento 2,5 CRDi EX, AT, 125kW,170PS, r.v.2008, koža, full výbava, tempomat, nezávislé kúrenie...
Wanasta
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 5:16 pm
Bydliště: Praha západ

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Wanasta »

Tak teprve dnes jsem se dostal k tomu abych to topení rozebral. Chvilku jsem s tím bojoval, ale nakonec jsem ho vyoperoval. Komplet jsem ho rozhodil a vyčistil. Spalovací komora byla trochu zakarbonovaná a hořák měl tu síťku nebo co to je zakarbonovanou víc. Byl zalepenej i žhavící kolík. Co mne ale zarazilo je , že z přívodní naftový hadičky nic nekáplo byla suchá. A když jsem odpojil podávací čerpadlo vyteklo z něj něco co vůbec nepřipomínalo naftu. Tak si myslím, že asi nedává a že tam byl asi zbytek starý nafty. Zítra zkusí rozhodit to čerpadýlko jestli tam nebude nějaký průšvih. :shock:
Kia Sorento 2003 2,5crdi EX
Mitsubishi L200 2,5td Magnum Sport 1999
Wanasta
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 5:16 pm
Bydliště: Praha západ

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Wanasta »

Dneska jsem to celý smontoval a napáchal zpět. Vyndal jsem čerpadýlko a vyčistil včetně přívodních trubiček. Pak jsem milé Sorento vystrčil ven na mráz ( vím jsem na něj surovej) a hle... ono to funguje vše jak má. Teď už přemýšlím o tom jak to předělat na nezávislé. Na topení jsem totíž nenašel konektor pro vodní čerpadlo. Tak nevím kam s ním.
Kia Sorento 2003 2,5crdi EX
Mitsubishi L200 2,5td Magnum Sport 1999
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Bostra »

Wanasta píše:Dneska jsem to celý smontoval a napáchal zpět. Vyndal jsem čerpadýlko a vyčistil včetně přívodních trubiček. Pak jsem milé Sorento vystrčil ven na mráz ( vím jsem na něj surovej) a hle... ono to funguje vše jak má. Teď už přemýšlím o tom jak to předělat na nezávislé. Na topení jsem totíž nenašel konektor pro vodní čerpadlo. Tak nevím kam s ním.
Jestli chceš, tak ti pošlu na email kompletní návod na předělání přídavného topení na nezávislé a to návod přímo na KIA SORENTO! Je to sice celé v němčině, ale dá se to z toho pochopit. Případně ti to někdo přeloží.
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Wanasta
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 21, 2010 5:16 pm
Bydliště: Praha západ

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Wanasta »

Dík. To by mi snad pomohlo. Adresu jsem Ti poslal na SZ. Normálně je čerpadlo připojené na konektor vedle žhavícího kolíku, ale já mám ten konektor zaslepenej.
Kia Sorento 2003 2,5crdi EX
Mitsubishi L200 2,5td Magnum Sport 1999
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Bostra »

Tak jsem jsi nedávno nechal namontovat Autoalarm Magicar M 870 AS a díky tomuto autoalarmu tet můžu spínat přídavné topení i na dálku. Je to super, protože tet nemusím aspoň myslet na to, jestli jsem si nastavil čas na zapnutí bufíku před odjezdem.
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od serti »

Ahoj. Jak má fungovat originální topení Webasto v Sorentu. Kdy a jak zapíná ? Jak poznám, že funguje ?
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od viktor »

Čau zoufalci,blíží se zima a s ní spojený provoz bufíku.Pokuste se zapátrat v lebeňách,jak to funguje.Zapíná při + 5'C,a když vypnete motor tak ještě chvilku odvětrává.Ale proč to dělá i po hodinové jízdě?V kii vědí hovno,prý to Kia nemontuje,tak o tom nic nevědí,Webasto tvrdí,že to je napíchnuté na počítač auta,tak do toho nezasahují.Pokud to oni upravují jako nezávislé topení,tak to vypíná při +72'C.Pokud je jenom ohřev vody,může to jet furt,co běží motor.Tak a fčíííl mudrujte odborníci.
viktor
Příspěvky: 328
Registrován: stř úno 16, 2011 5:58 am

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od viktor »

Jo a ještě jsem zapoměl,v Tornau už generálky motorů Kia nedělají.Asi i soudruzi fašouni konečně zístili,že z toho auto neudělají.
Marshall007
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 26, 2023 6:47 pm

Re: Přídavné topení WEBASTO

Příspěvek od Marshall007 »

Ahojte ja mam od výroby tiez Webasto Thermotop C a vsimol som si ze mi cez zimu nezapina ked je pod 5 stupňov. Skusil som vytiahnuť aj poistku 20A H/BURN na 10s pri zapnutom motore. Ale nepomohlo a webasto stale nejde. Co skontrolovať este?

Ďakujem
Odpovědět