Cee´d 1.4 CVVT a rozjezdy

Odpovědět
Polsonside
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 10, 2016 1:03 pm

Cee´d 1.4 CVVT a rozjezdy

Příspěvek od Polsonside »

Mám krátce koupené své první auto, je jím Kia Cee´d 2010 po faceliftu s nájezdem 65.000 Km.

1, Po přechodu z diesla mám celkem obtíže s rozjezdy. Nelíbí se mi vysloveně řvoucí motor, takže se snažím ho točit do cca 2.000ot/min a pak řadím. Ve vyšších rychlostech i více, ale problém spočívá v tom, že se mi nedaří hezké plynulé rozjezdy a současně i druhý převodový stupeň jakoby skočí. Máte nějaký trik za ta léta, jak se nejlépe rozjíždět s tímto motorem nebo je to jen vyladit si polohu spojky. Napiště mi Vaše zkušenosti, jelikož dříve jsem s benzínem takové obtíže neměl.
Vůbec si neumím představit, jak s tímto autem budu rychle akcelerovat, jestliže budu muset spěchat, motor jde hrozně do vysokých otáček a mám i ten pocit, že když jedu a přeřazuji bez plynu, v první vteřině jakoby otáčky stále drží a zní to jak v autoškole. Možná je to tím, že mám auto třetí den :D

Jinak auto je super, jezdí se a sedí pohodlně.
Reklama
 

cdkia
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 10, 2016 10:04 pm

Re: Cee´d 1.4 CVVT a rozjezdy

Příspěvek od cdkia »

motor 1.4cvvt je prisposobeny na vyssie otacky, cize v pripade potreby-vyssej akceleracii treba tocit vyssie otacky, samozrejme je to trochu na ukor spotreby. Ale aj 1.4 cvvt motor vie byt celkom svizny ak ho trochu vytocis vyssie. Max krutiaci moment ma pri 4200 RPM
Odpovědět