Motor zadního stěrače - Kia Rio 1.4 16V rv 2006

Odpovědět
jedla
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 03, 2012 4:06 pm

Motor zadního stěrače - Kia Rio 1.4 16V rv 2006

Příspěvek od jedla »

Zdravím všechny,
chci se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti, kde sehnat motor pro zadní stěrač?

Stěrač při chodu zpomaloval a zpomaloval až se zadrhnul. Ramínko jsem stáhnul stahovákem, ale pak tam je taková větší matka na hřídeli a s tou když jsem pootočil tak se to hliníkové (nebo z čeho to je) pouzdro, které vede oknem rozsypalo na bily prach.

Bohužel je to jeden odlitek s celým zbytkem motoru. Takže motor mám venku a hledám, kde ho koupit. Poptám i vrakoviště, ale tam mám strach, jak bude vypadat právě ta hřídel a to uložení. Spíše bych zakoupil nové. Autokelly ani Elit to nevedou. Ještě mi napadá zavolat do ofiko servisu, jestli mi ho neprodají. Co myslíte?

Díky

EDIT:
Tak jenom pro informaci, oficialni nabidka z autorizovaneho servisu je 6500Kc :roll: :roll: :roll:
Nasel jsem lehce pouzity na nemeckem Ebayi za 45E + 17E postovne. Myslim, ze rozdil je nezanedbatelny :D

EDIT2:
Tak jsem koupil zanovni motor na nemeckem ebay, vysel na 44+17 ecek a je skoro jak novej.
Ted shanim posledni vec a to takovou plastovou krytku na hridel, ktera se dava mezi okno a listu sterace, aby netekla voda a nepadal prach na ty gumovy tesneni kolem osy.
Nevedel by nekdo, kde to treba z asie levne objednat? Original servis za to chteji necely 400! :lol: :lol: :lol:
Reklama
 

MiroDuranka
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 28, 2015 9:16 am

Re: Motor zadního stěrače - Kia Rio 1.4 16V rv 2006

Příspěvek od MiroDuranka »

ten isty problem som mal pri rozberani zadneho motorčeka sa zliatina motorčeka rozsypala, ja som motorček rozobral osku som vyčistil namastil a poskladal motorček znovu namontoval na osku som z plastovej rurky nasadil kusok asi 2 cm aby trčala von z okna asi 1,5cm a okolo som dal silikon priesvitny na okna keď to vyschlo asi 24 hodin tak som motorček pustil a ide to. založil som stierač a je to ok. Veď motor drži na dverach na dvoch skrutkach to stačí, a silikon som dal kvoli tesnosti aby voda nešla do vnútra, a zaroven bude motorček držať aj trošku v silikone. Nezisťoval so cenu nového ale predpokladam asi okolo 100 až 150 ečiek. ak nebude niečo jasne napíš na miroduranka@gmail.com
jedla
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 03, 2012 4:06 pm

Re: Motor zadního stěrače - Kia Rio 1.4 16V rv 2006

Příspěvek od jedla »

Tak jsem zdarne sterac opravil.

Motorek jsem pouzil z nemeckeho ebaye.

Plastovej dust cover jsem zjistil, ze jsem rozlamany na 3 kusy nasel schovany u naradi, takze jsem ho slepil, tak ze to neni skoro poznat. Usetrenych 400 korun.

Na zaver jsem jeste vymenil sterac na novy BOSCH a stira zase jako novy.

Celkova cena opravy: 45E motor + 17E postovne. 123Kc sterac BOSH. Sectena prace max 1,5 hodiny.

:wink:
Odpovědět