Sorento 3.5 netáhne

Odpovědět
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

Zdravím
Auto mě přestalo táhnout, na dálnici z toho dostanu taktak 130. Na diagnostice to ukazuje chudou směs jinak nic, ale to dělá plyn. Nejede to na plyn ani na benzín. Při vyšších otáčkách cca nad 45000 jdou z motoru divné chrastivé zvuky. Nesetkal se někdo s tímto problémem?? Vyměnil jsem filtry, kontroloval přes OBD zda ukazuje správně polohu pedálu, ještě bych chtěl zkontrolovat zda ukazuje správně váha vzduchu, ale nevím kolik to má cca dávat.

Díky moc
Reklama
 

hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

Tak výměna svíček nepomohla, filtry nové. Přeci jen to bude váha vzduchu. Je to dost drahá součástka na experiment ale co se dá dělat. Myslel jsem že vadná váha by se ukázala na diagnostice.
viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od viita »

Taky mohou být v háji vačky. Bolest těchto motorů, pokud se nepoužívá správný olej a interval jeho výměny
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

Ještě doplním, že automatická převodovka se dost vytáčí když to trochu sešlápnu.
Na volnoběh to maličko koktá. Jak poznám že to jsou vačky ??
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

Tak pro zajímavost. Výměna váhy vzduchu bez efektu. Diagnostika ve značkovém servisu mlčí. Poradili mě projít veškeré hadice na sání. Svíčky i cívky OK. Prý mě převodovka řadí dost dlouho, ale olej je prý OK a diagnostika převodovky nehlásí žádný problém. Prostě AUTO je v úplném pořádku jen nejede :-)
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od zdeny65 »

hillcz píše:Tak pro zajímavost. Výměna váhy vzduchu bez efektu. Diagnostika ve značkovém servisu mlčí. Poradili mě projít veškeré hadice na sání. Svíčky i cívky OK. Prý mě převodovka řadí dost dlouho, ale olej je prý OK a diagnostika převodovky nehlásí žádný problém. Prostě AUTO je v úplném pořádku jen nejede :-)
Tak snad ještě malý tlak na vstřikovačích Jako ber to tak,že diagnostika přez net je skoro nemožná. Když v tom autě nejedeš a neslyšíš motor a to ostatní, tak je to jak hádání z karet. Taky to může být snímač tlaku paliva. Nebo třeba ucpaný přívod vzduchu do nádrže. Vzniká pak podtlak a čerpadlo to neutáhne. Bohužel závady tohohle typu jsou velice těžko dohledatelné.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

Auto je předělané na LPG a nejede to ani na plyn ani na benzin. Čimž mohu vyloučit cokoliv v palivovém systému. Je mi jasné, že to po netu je složité, ale přeci jen sázím na zkušenost s tímto vozem. V úvahu přichází vážně už jen falešný vzduch v sání, vadný EGR ventil a nebo přicpaný katalyzátor. To poslední nevidím jako pravděpodobné. Nicméně stále nechápu, pokud je porucha v motoru. Proč to najednou tak debilně řadí. Pří cca 2/3 plynu to jedničku vytočí až k 4500 než tam kopne 2. Při jízdě "na důchodce" se to auto tváří plně v pohodě.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od zdeny65 »

hillcz píše:Auto je předělané na LPG a nejede to ani na plyn ani na benzin. Čimž mohu vyloučit cokoliv v palivovém systému. Je mi jasné, že to po netu je složité, ale přeci jen sázím na zkušenost s tímto vozem. V úvahu přichází vážně už jen falešný vzduch v sání, vadný EGR ventil a nebo přicpaný katalyzátor. To poslední nevidím jako pravděpodobné. Nicméně stále nechápu, pokud je porucha v motoru. Proč to najednou tak debilně řadí. Pří cca 2/3 plynu to jedničku vytočí až k 4500 než tam kopne 2. Při jízdě "na důchodce" se to auto tváří plně v pohodě.
Hele, jestli máš čas, tak pod to lehni a postříkej všechny kontakty, který uvidíš. Ať máš jistotu. Vyplácej třeba celej Kontox. Jestli někde najdeš nějakej kostřící kabel, tak povol a zastříkej to taky. Teď jsem to samý řešil na skútru. Hajzl netáhnul, jak by měl. Problémy z otáčkama taky. Tak jsem všechno prostříkal Kontoxem a už hajzl už jezdí jak má. Tak aby to nebylo náhodou něco na ten způsob. Uděláš si to sám a maximálně to budeš mít připravený na zimu. Největší problém je to, že se v tom stejně nikdo pořádně nevyzná a i kdyby, můžou bejt varianty mezi roky výroby kdovíjaký.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

Tak jsem zjistil že tento motor nemá EGR :-) Jen variabilní sání vzduchu :-)
Falešný vzduch jsem nenašel, tak už snad jen ucpaný katalizátor. Jinak fakt nevím :-(
Je to fakt záhada. Nevíte někdo o někom okolo Pardubic kdo by se v tom šuntu vyznal ??
Znám machra na VW ale KIA ne. V značkovém servisu, taky na nic nepřišly :-(
Našel jsem zajimavou "chybu?" Dle popisu motoru je variabilní sání vzduchu otvírané řídící jednotkou při 3500 otáčkách. Ovšem u mého motoru i při volnoběhu. Solenoid to nedělá protože když ho odpojím tak zavře. Spíš to vypadá že ECU ruplo bedně. Existuje způsob jak dostat ECU do továrního nastavení ?
Děkuju

TAK NIC BERU ZPET
Špatně jsem si to vyložil ten ventil až při vyšších otáčkách vypíná. :roll:

Ale pořád to nejede :?
soustov
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 20, 2014 8:46 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od soustov »

asi mám stejný problém při předjíždění do kopce už jsi pokročil ze závadou mám to auto 14 dnů a samý neduhy
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

Byl to ucpany katalyzátor.
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od TommyBoy »

No pekny, ze na to neprisli v servisu Kia.

Dal si tam novej a jak to ted jezdi? :lol:
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od hillcz »

ne kat jsem zrusil a jede jak das:-)
soustov
Příspěvky: 15
Registrován: pon říj 20, 2014 8:46 pm

Re: Sorento 3.5 netáhne

Příspěvek od soustov »

zdravím co když se vymlátí kat nedělá to problém s lamdama a co spotřeba já ho mám v lpg a pod 15 litrů plynu se nedostanu a s vlekem 20 litrů všichni píšou 13 litrů a já ani kdybych se .....asi mám rozežraný kousek jinak hlavy srovnaný,ventily zabroušený nový svíčky a sací klapky a pořád žere jak tank a ještě něco když prudce přidám nad 3500 ot strašný hučení v kabině zkoušel jsem i odpojit podtlak na ovládání saci klapky v sání tak to hučení ustalo ale spotřeba stále moc poradíte koupil jsem ho před 2 měsíci a stále nejsem spokojený dík za radu
Odpovědět