Central blbne

Odpovědět
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

Zdravim vas pani, mam jednu otazku ohladne mojho sorenta... Obcas sa mi stava ze neviem otvorit dialkovym ovladacom auto...zamknut ide v pohode ale odomknut nie..iba zablikaju smerovky pocujem jak pod palubkou cvakne relatko a to je vsetko...nefunguje ani otvorenie cez tlacitko na soferovych dverach...otvorit ide auto len klucom a to len jedny dvere..neotvoria sa vsetky...nestretol sa niekto s tymto problemom? RV 2006 nafta 103kw Dakujem
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Central blbne

Příspěvek od zdeny65 »

Sorentak píše:Zdravim vas pani, mam jednu otazku ohladne mojho sorenta... Obcas sa mi stava ze neviem otvorit dialkovym ovladacom auto...zamknut ide v pohode ale odomknut nie..iba zablikaju smerovky pocujem jak pod palubkou cvakne relatko a to je vsetko...nefunguje ani otvorenie cez tlacitko na soferovych dverach...otvorit ide auto len klucom a to len jedny dvere..neotvoria sa vsetky...nestretol sa niekto s tymto problemom? RV 2006 nafta 103kw Dakujem
Přez tlačítko u řidiče se dveře nedají otevírat,jestli máš dveře zamknutý ovladačem.Jako první vyměň baterii v ovladači.
No a jestli to nepůjde,tak pokračovat dál.
Pro jistotu si otevři okno,aby jsi se z toho dostal eventuelně ven.Pak zajištěním ,co je na vnitřní klice na otevírání dveří současně zajisti zadní dveře,zase odjisti a pak to samý přední.V pár případech to zabralo,sice na koncernech,ale zabralo.U zadních dveří bach na to,jestli je dětská pojistka v poloze odemknuto!
Když ani to nezabere,tak zkus odpojit akumulátor a tím resetuješ jednotku.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

s tymi cuplikami na dverach je zbytocne hybaj lebo ked mam auto zamknute tak su volne neodomknes s nimi dvere,,, poistky som skusal su v polohe odomknute...a auz aj baterku som skusal odpojim mal som ju odpojenu ale pol hodku...a stale to blbne....
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Central blbne

Příspěvek od zdeny65 »

Sorentak píše:s tymi cuplikami na dverach je zbytocne hybaj lebo ked mam auto zamknute tak su volne neodomknes s nimi dvere,,, poistky som skusal su v polohe odomknute...a auz aj baterku som skusal odpojim mal som ju odpojenu ale pol hodku...a stale to blbne....
Tak,když sedíš v autě a chceš se tou pojistkou nad kličkou zamknout,tak to funguje nebo ne?
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

zdeny65 píše:
Sorentak píše:s tymi cuplikami na dverach je zbytocne hybaj lebo ked mam auto zamknute tak su volne neodomknes s nimi dvere,,, poistky som skusal su v polohe odomknute...a auz aj baterku som skusal odpojim mal som ju odpojenu ale pol hodku...a stale to blbne....
Tak,když sedíš v autě a chceš se tou pojistkou nad kličkou zamknout,tak to funguje nebo ne?
ked sedim v aute a zamknem ovladacom na klucoch tak tie cupliky su jak keby deaktivovane odpojene jak keby od tiahla...ale ked sedim v aute a zamknem s cuplikom tak sa da nim aj odomknut
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Central blbne

Příspěvek od zdeny65 »

Vyměň baterií v ovladači. Ať se pohneme z fleku.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

nemoze to mat vplyv na ovladanie centralu..kedze ani klucom ked odomknem auto tak sa otvoria len soferove dvere a ostatne zostanu zamknute :(
zdeny65 píše:Vyměň baterií v ovladači. Ať se pohneme z fleku.
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Maik007 »

Pokud zustanou po odemceni klicem otevreny jen ridicovy dvere, videl bych to na prerusenej kablik ze spinace dveri do jednotky centralu (tedy tady je to spise ETACS). Prakticky muzou bejt ty dvere jen blbe ukostreny - skoro vsechno se ovlada pripojenim na kostru.
A kdyz odemknes/zamknes tlacitkem na dverich zevnitr?
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

Pani porucha zrejme odstranena..uvidim na jak dlho....stacilo dlho podrzat tlacitko odomykanie na dverach vedla otvarania okien...zrejme bola zblbnuta riadiaca jednotka...i ked mi je divne ze po odpojeni baterky sa to nezrovnalo...Inak docital som sa na www.autorubrik.sk ze sorento ma problemy s centralom takze zrejme v nejakej takejto podobe...
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

Zamknut islo vzdy kazdym sposobom cele auto..len odomknut nie
Maik007 píše:Pokud zustanou po odemceni klicem otevreny jen ridicovy dvere, videl bych to na prerusenej kablik ze spinace dveri do jednotky centralu (tedy tady je to spise ETACS). Prakticky muzou bejt ty dvere jen blbe ukostreny - skoro vsechno se ovlada pripojenim na kostru.
A kdyz odemknes/zamknes tlacitkem na dverich zevnitr?
Uživatelský avatar
unsamuel
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 06, 2012 9:57 am

Re: Central blbne

Příspěvek od unsamuel »

Sorentak píše:Zdravim vas pani, mam jednu otazku ohladne mojho sorenta... Obcas sa mi stava ze neviem otvorit dialkovym ovladacom auto...zamknut ide v pohode ale odomknut nie..iba zablikaju smerovky pocujem jak pod palubkou cvakne relatko a to je vsetko...nefunguje ani otvorenie cez tlacitko na soferovych dverach...otvorit ide auto len klucom a to len jedny dvere..neotvoria sa vsetky...nestretol sa niekto s tymto problemom? RV 2006 nafta 103kw Dakujem
Tak Ja mam uplne rovnaky problem. Mam Kia sorento 2006 2.5 diesel, pravostranne riadenie a central mi blbne, skusil som naprogramovat ovladace, reset baterie, dokonca aj vymenit baterku v ovladaci. Nic. Vcera som skusal ten figel co si napisal, podrzat dlhksie tlacitko na zamykanie odomykanie co je na vodicovych dverach, pomohlo to na chvilu, no dnes rano idem odomknut auto a zase ten isty problem. Mam male dieta a proste zadne dvere nedokazem nijakovsky otvorit.
Vie niekto poradit co by som mohol este spravit?
Kedze to raz ide a raz nejde tak vylucujem moznost mechan. zavady. Ci?
Kia Sorento 2.5 - 2006 - pravostranne riadenie
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od David-Petr »

jednoduchá rada dát jinou dálku a je pokoj cca před 7 roky namontována jiná a není problém ty origo se prostě serou
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

No mne sa to opat vratilo...nedavno som bol u jedneho autoelektrikara a vravel ze to bude zrejme relatkom..ze tam bude nejaky studeny spoj...keby som vedel kde sa to relatko nachadza tak si to skusim preklemovat ze ci zakazdym odomkne ked ho vyradim...viem ze niekde pod palubovkou cvaka ale neviem kde
unsamuel píše:
Sorentak píše:Zdravim vas pani, mam jednu otazku ohladne mojho sorenta... Obcas sa mi stava ze neviem otvorit dialkovym ovladacom auto...zamknut ide v pohode ale odomknut nie..iba zablikaju smerovky pocujem jak pod palubkou cvakne relatko a to je vsetko...nefunguje ani otvorenie cez tlacitko na soferovych dverach...otvorit ide auto len klucom a to len jedny dvere..neotvoria sa vsetky...nestretol sa niekto s tymto problemom? RV 2006 nafta 103kw Dakujem
Tak Ja mam uplne rovnaky problem. Mam Kia sorento 2006 2.5 diesel, pravostranne riadenie a central mi blbne, skusil som naprogramovat ovladace, reset baterie, dokonca aj vymenit baterku v ovladaci. Nic. Vcera som skusal ten figel co si napisal, podrzat dlhksie tlacitko na zamykanie odomykanie co je na vodicovych dverach, pomohlo to na chvilu, no dnes rano idem odomknut auto a zase ten isty problem. Mam male dieta a proste zadne dvere nedokazem nijakovsky otvorit.
Vie niekto poradit co by som mohol este spravit?
Kedze to raz ide a raz nejde tak vylucujem moznost mechan. zavady. Ci?
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

v poslednom prispevku je pisane ze tuto poruchu odstranili vymenou vadneho relatka
http://www.kiaownersclub.co.uk/forum/ce ... 10546.html
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Central blbne

Příspěvek od Sorentak »

Takze porucha je niekde v elektroinstalaci...Neviete kde sa nachadza rele co ovlada central?
Odpovědět