3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Odpovědět
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od zdenekaa »

Zdravím,
chtěl bych se tímto podělit o zkušennost a zároveň se zeptat, zda se někdo už setkal s tímto problémem, že Sorento v benzínu+plyn při plusových teplotách kolem nuly nechtělo nastartovat.Já toto řešil, protože jakmile klesla teplota pod 8stupňů nad nulou, tak jsem startoval třeba na 10x než auto vůbec škytlo a chytlo. Poté ale byl problém vyřešen a už chytalo bez problémů až do doby, než zase motor kompletně zchladnul. Nicméně při zjišťování závady, proč tomu tak je diagnostika žádnou chybu nevykazovala, vstřiky plynu i benzínu byly taky OK.
Takže nezbylo než začít vylučovací metodou od začátku a na začátku je palivo. Vyjela se nádrž do prázdna, natankoval NATURAL 98 a ejhle bylo po problému...
Takže i přesto, že je psaný v TP benín s oktanovým číslem 95, tak zřejmě ve spojitosti s ježděním na plyn může dělat "paseku" a začít nestartovat.
Reklama
 

viita
Příspěvky: 194
Registrován: stř zář 08, 2010 9:54 pm
Bydliště: Nové Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od viita »

Nemá spojitost....zřejmě jsi natankoval špatný benzín, nebo voda v benzínu,starý benzín atd..Kdyby to nebylo palivem, tak bych hádal čidla teplot, ale to by měla hodit diagnostika.Já jezdím na 95 navíc od ONO a nikdy jusem s tím ani v zimě problém neměl.Jinak tu 3,3 ti docela závidím, oproti 3,5 dost lepší výkon a menší spotřeba, musí to suprově jezdit.
Vše se dá opravit, jen se nesmí vědět, že to nejde....
Sorento 3,5 EX, benz. r.2005
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od zdenekaa »

viita píše:Nemá spojitost....zřejmě jsi natankoval špatný benzín, nebo voda v benzínu,starý benzín atd..Kdyby to nebylo palivem, tak bych hádal čidla teplot, ale to by měla hodit diagnostika.Já jezdím na 95 navíc od ONO a nikdy jusem s tím ani v zimě problém neměl.Jinak tu 3,3 ti docela závidím, oproti 3,5 dost lepší výkon a menší spotřeba, musí to suprově jezdit.
Nechci se dohadovat, ale opravdu to dělala ta 95oktanovka, ale problém vyřešen a to je hlavní. Jinak výkon je oproti 3,5litru vyšší, protože mám 182kW/250k a spotřeba je při normálním běžném ježdění +-15litrů plynu. Je ale pravda, že musí být citlivější noha, protože v městském provozu to do zatáčky při rozjezdu hned akceleruje a hrabe...
Jenda_K
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 26, 2013 9:25 pm

Re: 3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od Jenda_K »

Mám 3,3 l v plynu také, problémy se startováním při snížení teplot mám také, řeším to tak že pokud při prvním startování nechytá, vytáhnu klíček oddálím a znova startuji potom už schytá na drc. Připadá mi to spíš jak chyba načtení imobilizéru.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: 3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od zdeny65 »

Jenda_K píše:Mám 3,3 l v plynu také, problémy se startováním při snížení teplot mám také, řeším to tak že pokud při prvním startování nechytá, vytáhnu klíček oddálím a znova startuji potom už schytá na drc. Připadá mi to spíš jak chyba načtení imobilizéru.
No to asi taky není ono.Spíš tipuju slabší akumulátor. Nebo vlhke kabely.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od zdenekaa »

zdeny65 píše:
Jenda_K píše:Mám 3,3 l v plynu také, problémy se startováním při snížení teplot mám také, řeším to tak že pokud při prvním startování nechytá, vytáhnu klíček oddálím a znova startuji potom už schytá na drc. Připadá mi to spíš jak chyba načtení imobilizéru.
No to asi taky není ono.Spíš tipuju slabší akumulátor. Nebo vlhke kabely.
Akumulátorem ani vlhkostí to není. Mě to od doby, co tankuji 98oktanovku udělalo jen 1x a od té doby nic a je ujeto cca 8.000km, takže pokud to začne dělat znova, tak jako první se změří korekce a následně se začne v pořadí od vyčištění vstřiků ultrazvukem apod., ale nebudu předbíhat událostem a uvidím. Samozřejmě budu případně informovat. Je taky možné, jak je psáno výše, že bude chyba v načítání imobilizéru...
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od zdenekaa »

Takže je tady opět problém, který se řešil a "sám vyřešil", ale jen do doby, než se začala teplota opět pohybovat kolem 12stupňů a méně. Není tady opravdu nikdo, kdo tento problém řešil taky a nějakou náhodou vyřešil...Toto řešíme s Jenda_K a zatím marně...
zdenekaa
Příspěvky: 46
Registrován: pon říj 14, 2013 8:22 am
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 3.3 V6 LPG špatně při nízké teplotě startuje

Příspěvek od zdenekaa »

Takže závada definitivně odstraněna. Po prolezení všeho možného, kdy už opravdu nebyla m ožnost cokoliv odstranit stačilo prostříkat štekr-konektor na čidlu vačky sprejem na kontakty abylo po závadě. Od určité teploty tam totiž vznikal odpor, který dával buďto špatné informace řídící jednotce anebo žádné. To jen kdyby měl někdo náhodou stejný problém, tak aby věděl, jak to bylo odstraněno zde...
Odpovědět