Nova Kia Rio

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od zulyk »

ja pri vybere preferujem auta, s ktorymi nemusim chodit do servisu, takze blizkost servisu nieje az tak podstatna :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Reklama
 

stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od stanley399 »

:D:D to hej, lenze v tejto dobe kvalitne auto neexistuje ... kazde musi do servisu .... minimalne na prehliadky, a naco mam ist 50 km, ked mozem ist len 1,5 km :P
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
milosh
Administrátor
Příspěvky: 187
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od milosh »

Uživatelský avatar
Zemča
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 02, 2011 1:26 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od Zemča »

To auto nevypada spatne samo o sobe a když k němu bude par hezkych doplnku, tak je to bomba. Skoda jen tech nabizenych barev. Mam radeji veselejsi vyraznejsi barvy a to u tohoto nejak neni.
RIO 1,4 16V Play ORANŽOVÁ SUNSET, r.v. 4/2011

byl: Ford Focus Combi 1,8TDDi, 55kW, 2001
byl: Fiat Tempra 1,9TD, 66kW, 1993
byl: Ford Fiesta, 1,1i, 37kW, 1993
byl: Trabant 601s de Luxe, 19kW, 1986
tonbar
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 14, 2012 7:29 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od tonbar »

zdravím také uvažuji o koupi nového Ria, chtěl bych se zeptat na pár věcí zkušenějších :-) chci motor 1.4 testovací jízda vypadala celkem dobře, jen se mi zdála spojka trochu gumová a řízení takové tužší, nevím jestli je to u nových aut běžné?? zkušenosti mám pouze se 20 let starým renaultem..... a také jestli někdo již najel větší porci kilometrů případně slyšel že by bylo něco "špantě" nebo se vyskytly nějaké závady? chtěl bych najíždět nějakých 23 tisíc km ročně,.... díky za info
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od zulyk »

treba si vyskusat aj konkurenciu a potom porovnavat, skus take polo alebo fiestu a budes mat s cim porovnavat :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
tonbar
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 14, 2012 7:29 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od tonbar »

no pororvnávám a zkouším a jediné co mi vychází jako další eventualita je seat ibiza, jenomže i tam je za ty peníze horší výbava,a taky je to starší, teď je jen facelift do těch 300000 s klasickým motorem 1.4 (tsi nebo podobné opravdu nechci) a nějakou podobnou slušnější výbavou, šestistupňovou převodovkou, kterou určitě využiju a sedmiletou zárukou, mi jiná možnost nevychází... nějaké tipy? :-)
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od stevefun »

Tak teraz som mal nové Rio požičané na celý deň. Prejazdil som cca 100km a oproti môjmu prvému príspevku, keď som ho mal len na predvádzacej jazde cca 5km, teraz ho chválim :) Bola to 1,4 benzín a najazdených bolo 4800km. Priemernú spotrebu podľa PC som dal na 6,5 litra. Rovnako ako na našom staršom Riu r.v.2007. Keď som ho už musel odovzdať bolo mi ľúto :D Zdalo sa mi akoby sa motoru veľmo ťahať nechcelo hlavne do kopca (4 osoby v aute), no ajtak najviac nepochopiteľná vec v tom aute pre mna bola odkladacia skrinka pred spolujazdcom, ktorá sa nedá poriadne otvoriť, keď tam niekto sedí a vlastne celkovo to miesto pred spolujazdcom mohli urobiť nejak inak.
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
cicin
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 17, 2012 8:28 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od cicin »

Uvažuji o koupi nového Ria, ale četl jsem v recenzi, že špatně svítí. Prodejce samozřejmě toto odmítl. Byl jsem se s ním svézt ale samozřejmě během dne. Má někdo s tím zkušenosti? Nerad bych večer jezdil třicítkou......
Uživatelský avatar
stevefun
Příspěvky: 66
Registrován: úte úno 16, 2010 8:50 pm
Bydliště: Košice - okolie

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od stevefun »

Šiel som aj v noci a zdalo sa mi to OK.
2013 -.........KIA Cee´d 1.4 Sand Track
2006 - 2013 KIA Rio Sporty 1.4 Olive Gray (predané)
1996 -.........Daewoo Espero 1.5 Rubínovo Červená
jakub.kubaaa
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 7:13 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od jakub.kubaaa »

cicin píše:Uvažuji o koupi nového Ria, ale četl jsem v recenzi, že špatně svítí. Prodejce samozřejmě toto odmítl. Byl jsem se s ním svézt ale samozřejmě během dne. Má někdo s tím zkušenosti? Nerad bych večer jezdil třicítkou......
Já ho mám a v noci jsem neměl problém, svítí normálně. Špatně svítí možná tak akorát když si večer člověk zapomene přepnout ze světel pro denní svícení na normální :lol:
jakub.kubaaa
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 7:13 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od jakub.kubaaa »

tonbar píše:zdravím také uvažuji o koupi nového Ria, chtěl bych se zeptat na pár věcí zkušenějších :-) chci motor 1.4 testovací jízda vypadala celkem dobře, jen se mi zdála spojka trochu gumová a řízení takové tužší, nevím jestli je to u nových aut běžné?? zkušenosti mám pouze se 20 let starým renaultem..... a také jestli někdo již najel větší porci kilometrů případně slyšel že by bylo něco "špantě" nebo se vyskytly nějaké závady? chtěl bych najíždět nějakých 23 tisíc km ročně,.... díky za info
Ta spojka opravdu není nějak zázračná, doma máme ještě Hyundaie i30 a taky má tu spojku takovou "jinou". Třeba Corsa má tu spojku stokrát lepší, ale stejně u mě i přes to vyhrálo Rio
cicin
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 17, 2012 8:28 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od cicin »

jakub.kubaaa píše:
cicin píše:Uvažuji o koupi nového Ria, ale četl jsem v recenzi, že špatně svítí. Prodejce samozřejmě toto odmítl. Byl jsem se s ním svézt ale samozřejmě během dne. Má někdo s tím zkušenosti? Nerad bych večer jezdil třicítkou......
Já ho mám a v noci jsem neměl problém, svítí normálně. Špatně svítí možná tak akorát když si večer člověk zapomene přepnout ze světel pro denní svícení na normální :lol:
No super a mohu požáedat o nějaké postřehy z jízdy, jestli funguje vše jak má a tak.... zatím jsem ještě nekoupil ale moc se mi líbí.
jakub.kubaaa
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 7:13 pm

Re: Nova Kia Rio

Příspěvek od jakub.kubaaa »

Postřehy z jízdy? Jede fajn, co je třeba super vychytávka, čeho jsem si všiml tedy až teď (a doteď jsem myslel že se jen dobře rozjíždím) je zabrždení při rozjezdu, jakože když člověk stojí například v kopci, zařadí jedničku, popustí trošku spojku a dá nohu z brzdy, tak se auto zabrzdí dokud se člověk nerozjede, takže mu to necouvne.

K motoru - je třeba počítat s tím, že ten motor není žádné velké dělo, pokud to chce člověk hnát, musí to prostě točit. Když jezdím sám s nějakýma krámama tak to jde, ale když jsme jeli ve čtyřech s věcma, tak už to bylo znát že mu dochází dech. Jelo to, ale musel jsem se hodně snažit. Každopádně posezení vzadu je jak v tanku, takže to na cestu do chorvatska určitě není :)

Jinak jsem s tím autem velice spokojený, akorát mě štve, že když zapnu světla (při vyplé poloze svítí světla pro denní svícení),vypnu motor a zaparkuji, tak když vystupuju tak to nepíská že jsou zaplá, takže už se mi jednou stalo že mi celý den svítily (ale nastartoval jsem v pohodě).

Každopádně stěrače stírají, světla svítí, blinkry blikají, dveře se zamykají.

Jediné co moc skvěle nepovedlo je držák pásu - tedy to místo mezi dveřmi, odkud leze pás, to se dá sice hezky štelovat nahoru a dolu, ale v určitých chvílích o sebe ty dva kusy plastu vibrují, což mě občas vytáčí. Ale zatím se mi to stalo jen na naší slavné D1, takže si myslím že to jinde strašit nebude.

Jestli máš nějaké otázky, tak se ptej na co chceš, budu se snažit zodpovědět, případně zjistit.

A k té jízdě v noci, zrovna včera jsem se po půlnoci potuloval Kladnem a potom skrz mnoho a mnoho vesnic a kus dálnice, takže jsem byl odkázaný výhradně na světla. Svítí to fajn, jen při normálním nastavení strašlivě oslňuje přístrojová deska, která je spíše uzpůsobená na den (stejně jako displej rádia), takže je potřeba to ztlumit na minimum, potom je to parádička. Ztlumení toho osvětlení je otázka chvilky, a ztlumí se jak přístrojovka, tak displej rádia + všechny podsvícené čudlíky po celém autě, na volantu atd atd. Tedy není to úplně nutné, ale potom člověk vidí mnohem víc. Zkoušel jsem to i přes den mít na minimum, ale to zase nevypadá tak jasně a ostře ( hlavně jde o estetiku )
Odpovědět