Naklápění světel

Odpovědět
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Naklápění světel

Příspěvek od hillcz »

Chci se zeptat. Je normální že se ze světel ozivaji kratke zvuky i když nešteluji zrovna vyšku? Jako by se sami doladovali či co :-) A ještě doplnující dotaz. Nefunguji mi ostrikovace na světla ale pojistka je OK. Cim to muze byt ???
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Naklápění světel

Příspěvek od Bostra »

Já bych to viděl na špatný kontakt. Dělají to obě světla a nebo jenom jedno? Pokud jenom jedno, tak já bych zkusil odpojit ten konektor co jde k tomu motorku náklonu a vystříkal to kontaktolem. Pokud to ale dělají obě najednou, tak by mohl být studeňák právě v tom ovládači náklonu. Zkus třeba dát jinou polohu (třeba 3) a poslouchej jestli to pořád dělá. Tak by jsi mohl určit, jestli to je v tom ovládači. Pokud by to bylo v něm, tak není problém ho rozebrat (jde to celkem jednoduše, sám jsem ho měl rozebraný, když jsem měnil barvu diod) a taky ho promáznout kontaktolem, nebo nějakým jiným mazivem na kontakty.
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Tomas80
Příspěvky: 389
Registrován: čtv lis 08, 2007 7:35 pm
Bydliště: okr. Ceska Lipa

Re: Naklápění světel

Příspěvek od Tomas80 »

Ahoj. Toto mi dela uz od doby kdy jsem auto koupil, tedy pres tri roky :-). Delaj to obe svetla a co jsem vysledoval, tak je zrejme problem v tom ovladaci v palubni desce. Kdyz jsem procistil konektor co vstupuje do ovladace, tak to na chvili prestalo, ale za par dni to zacalo znovu. Funguje to ve vsech polohach ovladace. Mozna bych zkusil ten ovladac rozebrat a jak pise Bostra vycistit a prostriknout a mohlo by to pomoct.
Kia Sorento EX, 2.5 CRDI 103 kW
Patricius135
Příspěvky: 32
Registrován: úte pro 15, 2009 12:48 pm

Re: Naklápění světel

Příspěvek od Patricius135 »

mne to takisto robí. niekedy stále inokedy nie.
Uživatelský avatar
JA006
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 05, 2011 7:47 pm

Re: Naklápění světel

Příspěvek od JA006 »

podle mě je to vyrovnávání...automaticky si ladí polohu...
Kia Sorento 2006 3.5V6+LPG
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Naklápění světel

Příspěvek od Bostra »

JA006 píše:podle mě je to vyrovnávání...automaticky si ladí polohu...
Tak to určitě ne. KIA SORENTO nemá automatické seřizování světel.
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Ferda z Brna
Příspěvky: 33
Registrován: ned srp 29, 2010 1:07 am
Bydliště: Brno

Re: Naklápění světel

Příspěvek od Ferda z Brna »

Zdravim všechny přítomné.

mam Sorento po faceliftu (2007-2008 vyr. pro Francii) EX, TOD, sklapeni zrcatek... v temer plne vybave, nemam tam sice ostrikovace svetel a vyhrivani sedadel, ale svetla se sama serizuji podle toho zda jedu do kopce, po rovine nebo z kopce. Nekdy mi to trochu vadi, protoze dorovnavani neni zrovna nejrychlejsi a kdyz parkuji vecer u rodicu na kopci a prejedu horizont, tak jim na chvilku posvitim do oken, nez se svetla staci sklopit na nastavenou vysku. Motorky jsou celkem tiche a za chodu motoru jsou temer neslysitelne.
KIA SORENTO 2.5 CRDi VGT, 125kW EX, black
Uživatelský avatar
Bostra
Příspěvky: 98
Registrován: ned lis 23, 2008 1:09 pm
Bydliště: okr.Opava

Re: Naklápění světel

Příspěvek od Bostra »

mam Sorento po faceliftu (2007-2008 vyr. pro Francii) EX, TOD, sklapeni zrcatek... v temer plne vybave, nemam tam sice ostrikovace svetel a vyhrivani sedadel, ale svetla se sama serizuji podle toho zda jedu do kopce, po rovine nebo z kopce
Hmm. Tak to slyším poprvé, že SORENTO něco takového má. A není to náhodou dodatečně namontované?
Bostra :wink:
Kia Sorento EX 2,5 CRDI AUTOMAT r.v.2007
Uživatelský avatar
JA006
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 05, 2011 7:47 pm

Re: Naklápění světel

Příspěvek od JA006 »

no a je to :-))))já mám taky komplet výbavu a je to tam...když v garáži otočim klíček a sednu do něj, tak jak začne ladit a vrčet..
výbava je kromě počítače , komplet..a je to edice na 18", nějaký modrý žárovky do dálky a zadní tlumiče Sachsy samonastavitelný..jsou výborný bohužel v Německu nejlevnější 11tisíců korun..
Kia Sorento 2006 3.5V6+LPG
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Naklápění světel

Příspěvek od serti »

Mám Sorento z roku 2004 2,5 JC, a taky asi má nějaké dorovnávání světel . Najednou si vzpomene a sklopí obě světla, že svítí cca 2 metry před auto ... po nějaké chvíli se zas srovnají do normální polohy. Marně hledám co to může řídit ... jaký senzor a kde ???
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
Odpovědět