Vrzganie sedadla...

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od tomasko007 »

:D :D :D
poznam :-D
az som ztuhol, ked som zabuchol dvere na pravej strane, ci som nieco nezlomil :-D
a ono to ta tesco skrabka, hned som ju dopasoval do reflexnej vesty vo dverach vodica :-)
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od aladinos »

aladinos píše:Tak podarilo sa mi odstrániť vŕzganie sedadla a divný zvuk ktorý nastal keď som sa oprel.
Stačí demontovať zadnú časť sedadla a vazelínou namazať kovové drážky v ktorých sa pohybuje mechanizmus na aktívne opierky hlavy.
Prikladám obrázky:
1. Sedadlo pred demontážou :
Obrázek

2. Sedadlo po demontáži :
Obrázek

3. Obrázek

4. Vŕzgajúca časť :
Obrázek

5. Aktívna opierka hlavy OFF :
Obrázek

6. Aktívna opierka hlavy ON :
Obrázek
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od staf »

vdaka za navod ;) aj ked neviem ci mne konkretne pomoze. mne sa zda ze spolujazdcove sedadlo vrzga inde ako v zadnej casti :(
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od aladinos »

Najskôr to vŕzgalo tu a aj ja mam ten isty problem ze spolujazdcove sedadlo vrzga zospodu. Ked si na neho sadnes tak ked das pravu ruku pod sedadlo tak tam niekde. Tento tyzden idem do servisu skusim im to nahlasit. Nikedy to nerobi a niekedy sa to neda vydrzat.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
staf
Příspěvky: 483
Registrován: pát kvě 02, 2008 11:35 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od staf »

no u mna to robi pocas jazdy, nie len pri posadeni sa. a sice sa to vydrzat da, ale je to trapne :(
Kia Rio II Sporty 1,4 Olive Gray
BatoNR
Příspěvky: 315
Registrován: pon srp 31, 2009 2:13 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od BatoNR »

aladinos: dakujem za navod asi to aj vyuzijem,
ked som to správne pochopil tak zadny panel operadla sa da vypacit so srobovakom?
Kia Rio Sporty
Nitra 05/2008
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od aladinos »

:lol:

Ja som na to sice pouzil ruky a akoby som to vytrhol ale myslim si ze ten skrutkovac bude elegantnesi sposob.
Pripomeniem ze mazanie daneho pantu som pouzil preto lebo mi vrzgalo moje sedadlo za volantom, hlavne ked som sa do neho silnejšie oprel.
Spolujazdcove vrzga stale, obcas sice prestane ale aj tak to lezie na nervy. Uz som skusal namazat asi kazdy jeden spoj hlavne silikonovym sparyom ale nepomohlo.
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od aladinos »

Tak nasiel som detailnejsie nase sedadlo:

Obrázek
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
matko1000
Příspěvky: 95
Registrován: sob bře 24, 2007 8:47 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od matko1000 »

aladinos píše:Najskôr to vŕzgalo tu a aj ja mam ten isty problem ze spolujazdcove sedadlo vrzga zospodu. Ked si na neho sadnes tak ked das pravu ruku pod sedadlo tak tam niekde. Tento tyzden idem do servisu skusim im to nahlasit. Nikedy to nerobi a niekedy sa to neda vydrzat.
To iste robilo aj mne .Povolil som pravy predny srob na sedacke a pritiahol som to znovu a nevrzga.Uz som najazdil 2000km a nerobi to.
Kia Rio II HB
ORANGE SUNSET
1,4 16V 71kW
R.V. 2007
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od zulyk »

neviem si zatial poradit s tym vrzganim sedadla, namazanie nepomohlo

este jedna vec, model po fl nema aktivne opierky
Přílohy
Fotografie-0033.jpg
Fotografie-0033.jpg (94.68 KiB) Zobrazeno 10522 x
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Uživatelský avatar
aladinos
Příspěvky: 302
Registrován: ned led 11, 2009 4:56 pm

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od aladinos »

A kde ti to vŕzga?
Mne to nejak prestalo samé od seba:)
Ale keď mi to zase začne tak odmontujem komplet celú sedačku a poriadne všetko dotiahnem a namažem...
Kia Rio II 1,4 - Sporty,Tropical Red: kúpene 3/2008, Nitra - najazdené cca. 40 000km
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od zulyk »

operadlo som komplet presiel a namazal, dole pod sedakom som dotiahol vsetky skrutky ktore som nasiel, takisto namazal, zatial nic nepomohlo

stale to pocujem akoby z toho klboveho spoja, tie som takisto namazal, ale zatial to nijako nepomohlo
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Vrzganie sedadla...

Příspěvek od zulyk »

tak na 2x to vyslo, sedacka fakt komplet premazana, hlavne tie klbove spoje, drziak pasu takisto a svete cuduj sa, vrzganie zmizlo, aspon zatial, uvidim na ako dlho :wink:
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
Odpovědět