Aku bateriu?

Odpovědět
PatressPO
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 23, 2011 9:20 pm
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Aku bateriu?

Příspěvek od PatressPO »

Zdravim,,

Som vlastnikom uz 3 rok Kia Ceed 1,4 LX, samozrejme velka spokojnost, auticko skwele, ziadne problemy, akurat mi v posl polroku slabne bateria, co potvrdili aj Kia servise, a odporucali dobit alebo kupit novu. Dobijat uz nemam v plane, kedze ak je bateria raz slaba thak nema to podla mna vyznam, radsej kupim novu zase na niekolko rokov. Akurat len riesim dilemu aku velkost?
Standardna velkost baterie od vyrobcu je 45 Ah.... Rozmyslam vsak o kupe uz silnejsej, resp vacsej... 50 - 55, prip aj 60 Ah....
Avsak neviem ci to ma nejaky vyznam, kedze nie vzdy vacsia , silnejsia = lepsia, kedze dobijanie, resp odber energie pri startovani je rovnaky, s rozdielom ze vacsia poskytuje vacsie mnozstvo energie. Preto by som sa potreboval poradit, ak ma niekto skusenost co by bolo najvhodnejsie. Kedze som ani nikde nenasiel, ani u vyrobcu, resp v Kii ake rozmedzie hodnot odporucaju, pre bezpecnost a stabilitu auta, prip predijst nejakemu poskodeniu auta, elektroniky...

Tiez ci je lepsia kyselinova lebo gelova....

Vdaka za odp..
Kia Cee d 1,4 CVVT LX, Červená metalíza,
Reklama
 

zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Aku bateriu?

Příspěvek od zulyk »

tak bateria po 3 rokoch odchadza, no troska skoro, ale zalezi to aj od toho, ako to auto pouzivas

inac, skus pohladat vhodnu bateriu v konfiguratoroch od vyrobcov, napr. Varta odporuca pre tvoj model 60Ah baterku, pripadne by som to este kozultoval so servisom, ale myslim, ze by nemal byt ziaden problem

vacsia kapacita so sebou obycajne prinasa aj vacsi startovaci prud a to je hlavne v zime na nezaplatenie :)
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
PatressPO
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 23, 2011 9:20 pm
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku bateriu?

Příspěvek od PatressPO »

JJ, dnes som to kometoval aj s Kia servisom... Odporucaju pouzit max do 55 Ah, nakolko vacsie sa do auta uz nevojdu. Cize treba prihliadat hlavne na to. Odporucali tiez gelove, ze su predsa lepsie ako klasicke kyselinove..

Ano 3 roky dost kratko, bateria moment stale drzi ale hlavne teraz v zimnom obdobi citit ze ma obcas tazsie startovanie. Bolo to vraj lamentovane v Kii tym, ze auta znacky Kia maju oproti inym autam najviac elektroniky a vraj zakladne baterie su dodavane ako nejake obycajne zakladne prevadzkove baterie... :)
Kia Cee d 1,4 CVVT LX, Červená metalíza,
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: Aku bateriu?

Příspěvek od zulyk »

samozrejme, ze v prvom rade treba pozerat na rozmery aby sa ti tam ta baterka aj vosla

ten konfigurator odporucal aj 60Ah, tak ako som pisal, no neviem, mozno to treba brat s rezervou, alebo pozriet na rozmery, mozno by sa tam aj vosla

kia a najviac elektroniky? :) ja skor myslim, ze chodis kratke trasy, auto velmi nepouzivas, alebo si proste trafil na slabsi kus
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
PatressPO
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 23, 2011 9:20 pm
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku bateriu?

Příspěvek od PatressPO »

Tak vyjadrenie typu "Kia auta maju najviac elektroniky zo vsetkych aut" mi bolo povedane od predajcu a technika v Kia servise.

Ohladom baterie.. Bolo mi povedane ze maxilne odporucaju bateriu silnejsiu o 10 Amh takze ak mam momentalne v aute 45 Amh bateriu mozem maximalne pouzit 55 Amh. Ide o to ze jednak velmi silne baterie neodporucaju pouzivat a jednak ide o to ze vacsie by s aani nevosli. Preto je potrebne bateriu kupovat podla rozmerov povodnej resp miesta ulozenia baterie v aute.

Ano jazdim malo, prevazne vikendovo a ano jazdim kratke trate. Ale podla mna to nemoze byt dovod vybijanai baterie. pred blokom mi stoji plno aut susedov, ktory tiez jazdia len sporadicky alebo vynimocne a baterie im nevybija.
No mne sa problemy s autobateriou zacali objavovat cca po pol roku od kupy auta. Momentalne ma auto 3 roky, no po pol roku som si dal dodatocne namontovat central a poplasne a odvtedy sa zacali objavovat problemy s vybyjanim baterie. Bolo to az v takom stadiu ze poplasne mi museli odmontovat a ostalo mi len smaotne centralne zamykanie. Doteraz problemy sa neobjavovali ale stale pri prehliadkach auta mi odporucali dobijat bateriu nakolko pri meraniach boli zistene slabsie hodnoty baterie.

Cize ako bolo povedane bud som xytil nejaky slabsi kus alebo bola urobena fuserska praca a nieco urobili zle, pretoze kym nezasahovali do auta ziadne problemy neboli. A muselo sa stat ze pociatocne vybijanie baterie bolo az take silne ze jednoducho bateria statila svoje povodne vlastnosti a schopnosti a nedokaze sa dobijat tak ako sa to od nej ocakava...
Kia Cee d 1,4 CVVT LX, Červená metalíza,
Odpovědět