RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od MaTToS »

KIA predajca si moze hovorit co len chce .
Kolko predajcov dodnes tvrdi ze zaruka na baterie akekolvek a kdekolvek je 6 príp. 12 mesiacov ked realne je 24 ako na hocico ineho .
Ked sa mi do konca zaruky pokazi vyhrievanie zadneho skla ci nastavovanie spetnych zrkadiel tak ver tomu ze to na montaz LPG nezvalia ...
A vzhladom k novemu trendu extremneho stupania cien benzinu mozem kakat ich zaruku .
Ja som sice s montazou pockal kym ubehne zakonna 24mesacna zaruka, ale este teoreticky mam zaruku treti rok platnu takze na veci ako nefunkcne stierace, radio, otvaranie okna ci vyhrievanie zrkadiel alebo okna sa zaruka stale vztahuje a tak sa k tomu vyjadrilo aj zastupenie KIE takze neriesim uz .
Ako este by som so zasahmi pockal tie 2 roky od kupy a tych aspon 20 tis. km, ked sa ma nieco rozsypat tak sa to bud stihne do dvoch rokov alebo to potom pocka dalsie dva roky a pri nasich cestach je to uplne jedno lebo rozbitu napravu mi na zaruku ajtak nikdo neda .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Reklama
 

Zden.da
Příspěvky: 21
Registrován: pát říj 23, 2009 2:27 pm
Bydliště: Praha - východ

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od Zden.da »

U nás je pro Rio schválená hromadná přestavba. Nabídli mně výběr ze dvou systémů polský AC Stag300 Premium a nebo italský (po vašem taliánsky) BRC Sequent.

Já už jsem auto na plyn měl, ještě Felicii monotronik. Najezdil jsem s ní přes 200 tisíc kilometrů (na LPG, jinak přes 300 tisíc). Jediná údržba systému LPG, kterou potřebovala byla častější výměna svíček a vzduchového filtru a samozřejmě filtru LPG. Membána vydržela celou dobu. Jenom nádrž po 10 letech provozu se nedá prodloužit a investovat do nové se už nevyplatilo. Investice se vrátila po ujetí cca 20 tisíc km, takže spokojenost.
Kia Rio Active Plus 1,4 sedan
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od MaTToS »

Zajtra idem urobit prvy pokus o schvalenie prestavby na obvodny urad dopravy a o zapis do TP .Kolky 50€ + 5€ kupene tak uvidime .
Pevne verim ze prvy pokus bude uspesny a zaroven aj posledny no necham sa prekvapit .
A samozrejme je ten urad v meste bez akejkolvek sance o parkovanie cize tesimm velice prevelice .

Dalsia zaujimava vec je ze som v utorok poobede umyval auto len wapkou na slovnaftke zvonka a isiel som prec z pumpy, siel som cca. 2 minuty 50kmh rychlostou po ceste a rozsvietila sa "kontrolka emisii" a teraz dilema - zatieklo niekam alebo "len" chuda zmes ?
Zbezne co sa podarilo zvrchu skontrolovat som skontroloval a po vode pod kapotou ziadne viditelne stopy, kazdopadne zospodu som nestriekal max. z prednej strany masku .
Kazdopadne aj pred rozsvietenim aj hned po rozsvieteni auto slo stale rovnako bezproblemov a aj doteraz ide, uz som najazdil dalsich 100km a svieti stale, mozno by zhasla pri jazde na benzin ale to bude az sa minie LPG nakolko ajtak musim do LPG servisu s prazdnou nadrzou ako vyzadovali z dôvodu nastavenia plavaku v nadrzi.
Buducy tyzden by som to rad odstranit tak uvidime co sa zisti ale podlamna nic, mozno sa nejako vyresetovala RJ motora ked bola dlhu dobu odpojena baterka - pocas celej montaze LPG, a po 700km si RJ motora vytvorila nejake "mapy jazdenia" alebo co to je a uz to vstrekovanie plynu nieje podla jej predstav ale kdovie, vykon ostal rovnaky .

Nepredpokladam zeby to mal byt zavazny problem, hned po montazi plynu a prvom nastaveni (zosynchronizovani) RJ plynu s RJ benzinu ma upozornili ze sa moze rozsvietit kontrolka motora tak uvidime co to odomna chce .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od stanley399 »

ja som bol dnes prihlasovat na urade, a bez problemov, skontroloval, ci mam vsetky papiere a ze v stredu 16 si mam prist pre novy technicak .... nerobili ziaadne problemy :)
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od MaTToS »

No vidis, a daval si im aj papiere zo statnej skusobne ?
Lebo mne plynar povedal ze mi doporucene posle papier zo statnej skusobne a potom to mozem ist prihlasit, tak doslo mi to postou je to A4 na oboch stranach udaje z technicaku vypisane s jedinou zmenou ze druh paliva mam BA95 B + LPG a na zadnej strane naspodu ze do vozidla bola vykonana motaz retrofitneho systemu Solaris bla bla bla nejake keci dalsie .
No a dnes na urade som tam vybalil hrbu papierov a vyberal som tomu chlapikovi vsetko podla zoznamu , on si to skontroloval nalepil kolok 50€ na ziadost a 5+1€ kolky pripojil spinkou k ziadosti - to za novy technicak a povedal ze je to v poriadku, ma vsetko ze na konci buduceho tyzdna nech sa zastavim a potom musim na policiu aby mi z velkeho technicaku noveho spravili este cipovu kartu coz dalsich 12€ .
Papiere zo skusobne si nepytal, ja som nato uplne zabudol a jak som tam stym isiel tak som to aj dovliekol naspet do roboty ale tak povedal ze mam vsetko je to OK ... porazi ma ked budu v pondelok volat ze to chyba ale tak couz ak to bude chybat tak je to 50/50 moja aj jeho chyba takze nadavat mozem len sam naseba lebo vobec ma nenapadlo mu to strcit do ruk .

A chyba emisii dneska zhasla, asi 40min mi trvalo prejst 2km na obchvate v zacpe, pokazde sme sa posuvali po par metroch a ked som sa dostal zo zacpy tak som to trochu pretiahol cez 5000 na trojke a blik, zhaslo a odvtedy musim zaklopat sa nerozsvietilo takze len nejaka blbost ako chuda zmes predpokladam .
Ajtak nebudem mat teraz cas to riesit a ani chut a jazdit to jazdi normalne .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
Uživatelský avatar
Maldoc
Příspěvky: 47
Registrován: ned pro 06, 2009 6:53 pm
Bydliště: Lipt. Hradok
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od Maldoc »

mas pravdu kaslat na ten rok zaruky pockam to maja vtedy mam 2. garancku a potom dam do auta plyn a keby sa daco stalo motoru tak mam havarijnu poistku :-D
KIA RIO II Sporty
1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG solaris II
kupene 4.Maj 2009
stav km pri kupe: 8
najazdene km cca: 26 500
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od stanley399 »

mattos: hej, daval som aj ten papier zo "skusobne", uvidim, a ja som este potreboval aj splnomocnenie a ziadost o zapis z lizingovky, kedze mam na lizing, dali bez problemov, idem v stredu pre velky technicak a uvidime, ale u zandarov tusim iba 6 eckovy kolok za maly technicak ...
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od MaTToS »

Dali ti ten technicak ? Papier zo skusobne si samozrejme do dnesneho dna nikto nepytal a dnes som sa tam anilen nedovolal ... ajtak si myslim ze je blbost im davat nejake papiere zo skusobne, ved predsa ked sa raz nieco vola statna skusobna tak to hadam maju evidovane v systeme nejakom a statny urad si to snad vytiahne odtial ale neriesim, v piatok tam zjavne nabehnem ze co stym -
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od stanley399 »

hej, dali, este treba ist na zandarov, a bude na poriadku ...
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od stanley399 »

MaTTos: a ty si ako dopadol s prihlasovanim ?
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od MaTToS »

Cakam na zapis do TP ... sak Blava klasika, uradne dni pondelok, streda a piatok doobeda, dvaja zamestnanci tam pre celu BA a pokazde 55 ludi co chce niekam nieco zapisat, zmenit ci vystavit, tento piatok by som mal dostat TP .
Inak mi tento pondelok zvysil o 5% bohatost zmesi v celom spektre otacok nakolko RJ viackrat hlasila chudu zmes za jazdy, tak som zvedavy ci sa este rozsvieti kontrolka .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od stanley399 »

tak to jen zlate nervy na tie ukony ... so zmesou zatial problem nemam. a ako si so spotrebou LPG ?
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od MaTToS »

Spotreba LPG 8,2l-8,5l , benzin pri rovnakom style jazdy 7,2l-7,4l .
A teda ani nepametam kedy som na RIU mal nejaku mensiu spotrebu stale sa motam okolo 7,2-7,4L benzinu a to jazdim normalne (mimo mesta aj predpisovo) ziadne nahananie, ale tak ani mesto tomu neni dobre na spotrebu a dialnica uz vobec neni dobra .
Celkom dost na tom plyne ajked pri cene plynu to neriesim ale to este bola obcasne aj chudobna zmes a ajtak 8,4l na plyne , no uvidim ako to bude teraz na letnych pneu a bohatsej zmesi ...

Ale teda spotreba skoro 1:1 pri sekvencnom LPG, skoro ziaden pokles vykonu ako niektore weby o tych systemoch pisu je kravina lebo to je presne naopak, pokles vykonu je citit a spotreba nieje ani nahodou 1:1 :idea:
Ale ajtak som spokojny .
A technicak este stale nemam, som tam bol a ze este to neni pripravene zevraj v stretu tak som zvedavy teda co v stredu porobia .
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
MaTToS
Příspěvky: 274
Registrován: sob bře 14, 2009 5:49 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od MaTToS »

Dnes mi konecne dosli nove sviecky DENSO Iridium Power IK16, zajtra idu do auta namiesto pôvodnych NGK .
Uvidime ci bude nejaky rozdiel v niecom ...
Obrázek

EDIT : tak sviecky su uz vymenene, mimochodom v aute od vyroby boli sviecky CHAMPION RCIOYC4
Pôvodne sviecky od vyroby po 16900km :
Obrázek Obrázek
KIA RIO II Sporty 1,4 16V 71kW- Midnight Black + LPG Solaris + folie by SAXO
Obrázek :arrow: LPG
Obrázek
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: RIO II r.v.2009, 1,4 16V G4EE montaz LPG

Příspěvek od stanley399 »

ja drzim na benzine spotrebu kolo 8,4 a na plyne do 9, a to na plyne sa neda ani porovnat vykon, je to podstatne zivsie na plyne ako na benzine, aj ked mam najazdenych dakych 2500 km.
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
Odpovědět