Poruchy soul

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rudolf.tomka »

ak vedia o reklamáciách v KIA , tak prečo neurobia zvolávačku ako napr. pri brzdách na Ceed´e , vyriešilo by to problémy viacerých majiteľov "červených " Soulov, alebo je KIA spokojná s takou nekvalitou ????
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Reklama
 

Balki
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 01, 2009 10:11 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od Balki »

spokojny asi nie su, ale nie vsetci su taky vytrvaly a neodbytny.....takze je to pre nich lacnejsie...
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od pavel2 »

Neví někdo jaká má být tloušťka laku? To je si myslím ten hlavní problém. Nejedná se pouze o červenou barvu. Já mám JAWA BROWN a také si myslím že je lak tenký. A tady si myslím by byla cesta pro reklamaci. Na tloušťku laku musí být norma.
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy soul

Příspěvek od wayo »

to mas pravdu aj na hrubku nanosu je norma

robil som na lakovni a na kazdej smene sme merali hrubku laku cize je to dolezite

a myslite ze to koli hrubke sa obija ci koli comu?
KIA SOUL 1,6 LX
Balki
Příspěvky: 18
Registrován: pát kvě 01, 2009 10:11 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od Balki »

taký "tichý hlas" priznal, že všetko čo je pod 80 mikrometrov je veľmi zle, ale neviem či táto hodnota sa dá brať ako norma...chlapík kde sme to boli merať ( kontrola originality ) hovoril ako o bežných hodnotách 90 - 100 mikrometrov, škoda VRAJ pri OCTAVII garantuje minimálne 107.
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od rudolf.tomka »

nie som automechanik -lakírnik , ale tu bude problém s kvalitou / aj hrúbkou / farby , veď sa len POZRIME na autá iných značiek, starých či nových či majú tak strašne obitý lak a ... uvidíte že NIE :!: http://www.aluramecky.cz/ ochranné fólie odkaz.
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy soul

Příspěvek od wayo »

mame sluzobne nissany na ZSR a tiez su tam obite az do ziveho kedze na firemne auta kazdy kasle
KIA SOUL 1,6 LX
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

na garancke som im to ukazal, a uznali reklamaciu... takze po lete by som to asi dal spravit.... a po nastriekami nalepim folie. :D
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy soul

Příspěvek od wayo »

kde ti to uznali? ideme tam vsetci :)
KIA SOUL 1,6 LX
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

ja som bol vo svojom servise v BA.
Ale mali by to uznat vsade, lebo to neschvaluje servis, ale importer. Myslim, ze nejaky garancny technik od imporetra. Neviem, ci to chodi obhliadat osobne alebo mu servis posle foto. To som uz neskumal takto podrobne.
Samotny servis sa len potesi, ked to importer schvali, ved to bude predsa lakovat, takze bude mat peniazky od imporera... :lol:
Ja som to nereklamoval samostatne, ale az pri garancke...som bol u nich uz na druhej...takze mali odo mna uz druhykrat peniazky...takze asi aj ochota pomot mi bola lepsia...ved ide o udrzanie si zakaznika...

u nich som si daval aj menit celne sklo, ktore som mal od kamienkov, ako po prestrelke s AK47.... :lol: :lol: :lol:
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

mam menene celne sklo na Soule. Myslim, ze drahsie celne sklo sa na osobne auto ani nevyraba. Teda aspon podla cenniku na stranke Autoskla :(
Spodny okraj tesne nad ramom je velmi citlive miesto, a velmi rychlo a lahko tam sklo prasna a potom sa prasklinka taha ako had po celom skle.
otazka na vas, ci existuje nejaka folia, co by tomu pomohla... Chcel by som si tento spodny okraj pod stieracom nachat oblepit a tym spevnit, resp. stlmit naraz kamienka, aby to nepraskalo... Stred okna nie je taky citlvy a okno je tam aj pruznejsie. Haklive su miesta pri ramoch po obvode. Tam by folia pomohla. A tieto miesta nie su ani v drahe stieraca, takze by to mozno aj bolo realne... ci nie?
Mate s kym skusenost?
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy soul

Příspěvek od wayo »

ved prave to ze by mali uznat alebo mat aspon snahu to robit ved ak to uznaju tak oni maju robotu a tym obrat pobocky

skusim tam zajtra zajst ako sa ktomu postavia

mozno sa to od vtedy zmenilo
KIA SOUL 1,6 LX
FilipePedro
Příspěvky: 19
Registrován: sob bře 27, 2010 2:51 pm
Bydliště: Drženice

Re: Poruchy soul

Příspěvek od FilipePedro »

Ahojte dnes som bol v Kii a pýtal som sa na tie oťukané lemy a kapotu od kamienkov.Vraj sa mam objednať a že to spravia,tak rozmýšľam že to dám streknúť popri garančke aj tak chcem domontovať doplnky ZADNY SPOJLER =146,60 e+lak
BIELY KIT INTERIERA =217,77
Tak som veľmi zvedavý no teraz sa chystám na dovolenku :D tak až po nej !!!
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od vannilla »

Caute.Takze mam Soul od aprila 2009 benzin ,vanilla shake,vybava stredna na Slovensku.Mam najazdenych bez mala 53000 km.Zachvilku su 2 roky,co to mam.

Po dvoch tyzdnoch,co som mal auto,tak sa mi od kamienka urobila hviezdicovita prasklina na celnom skle uplne hore nad spatakom,ktora nastastie sa neroztahovala dalej,takze som to nechal tak.

Blatniky a predny naraznik mam obity od kamienkov,ale nieje to zase az tak tragicke,ako ste tu niektory pisali.

Zadny stierac mi zacal vrzgat po pol roku pouzivania,samozrejme ma chvile,kedy nevrzga.Zistil som,ze ak je vlhko nad steirac vrzga,cize celu zimu.V lete je to lepsie,ked neprsi.

Prevodovka pri zaradeni spatecky samozrejme velmi zaujimavo huci,asi to poznate viacery.

Pred troma tyzdnami mi pri dolnom leme celneho skla prasklo sklo a vcera sa to dotiahlo po dalsi okraj,takze od polky celneho skla na strane spolujazdca je pekne prasklina nastastie asi 5 cm pri dolnom okraji,stalo sa to tak,ze tam buchol kamienok,ohrav nastaveny na celne sklo,zo strechy pri brzdeni mi na to miesto,kde urobil kamienok dierku spadol sneh,cize prudke ochladenie a prask a potom sa to tahalo az do vcera.

Momentalne uz pol roka mam problem so startom,kedy na prvykrat mi to nechytilo,dnes tento problem vyvrcholil tym,ze som 10 minut na parkovisku nemohol nastartovat auto,ludia chodili dookola a pozerali,ze nove auto a start ako embecka.Potom sa mi to stalo este raz,ale uz som to nastartoval rychlejsie,asi za 2 minuty.Tankujem vacsinou Tesco benzin 95+,lebo to byvam nedaleko od Tesca a mam to stale po ceste,mozno je to tym benzinom,ale aj ked to tym nieje,tak v servise mi povedia,ze je to tym.Idem teraz nasadit ozivovaciu kuru benzinom OMV Carrera 100,takze uvidime,ako to bude pokracovat.

Dalsia vec,asi rok pri vlhkom pocasi pri chladnom motore mi to auto celkom slusne skacka prvy rozbeh a nasledne pridanie,potom sa to strati,ale je to len vtedy,ked je vlhko,ked je mraz,tak je to v pohode.

Chodim autom kazdy den vela,takze je jasne opotrebenie,ale toto som aj tak necakal.Auto sa mi stale velmi paci a aj tak by som ho zatial nemenil za nic,ale pod peknym vzhladom sa skryvaju muchy,ktore svedcia podla mna o tom,ze Kia kvalitativne je niekde inde ako napr.Mitsubishi/ktore maju rodicia/ alebo Honda,samozrejme aj cena je niekde inde hlavne u Macobusi.
Samozrejme o spotrebe som uz pisal inde,ktora nedosahuje papierove hodnoty ani zdaleka a este som to nedosiahol a uz som isiel uplne ako geriater a aj tak nic.
No moj Soulik je moj a nedam ho zanic na svete.Mam ho rad. :D
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
mirecek
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 14, 2009 1:05 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mirecek »

No ja mam SOUL od marca 2009 a vyskytli sa tie iste zavady, ako pise Vanilla, okrem toho obitia kamienkami, co moze byt tym, ze mam metalizu (oranzovu :) Inak mam tiez tu strednu vybavu a najazdenych okolo 27000 km.
Problemy so startom sa obcas vyskytuju, ale tankujem vacsinou na AGIP, takze benzinom by to byt nemalo. Ale zda sa mi, ze to robi hlavne vtedy, ked jazdim na rezervu a potom natankujem plnu nadrz, mozno sa tam uvolnia nejake necistoty a nieco ucpu alebo co... Raz mi motor naskocil az po desiatom pokuse, tiez som sa citil pekne trapne, ale hlavne som sa uz zacinal bat, ci to vobec naskoci.
Zadny stierac tiez obcas vrzga, teraz cez zimu prakticky stale.
A pro starte pri studenom motore to tiez niekedy pekne poskace :)
Spotrebu som dostal na 6.8 raz, v lete bez klimatizacie, inak medzi 7 a 8, v zime aj v lete.
Za chvilu pojdem na druhu garancku, tak sa spytam na tie problemy so startom a aj na ten stierac a potom dam vediet, ako som dopadol.
Odpovědět