Ranní rozjezdy, hučení brzd RIO 1,4 od 2011

Odpovědět
honzario
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 30, 2012 10:25 pm

Ranní rozjezdy, hučení brzd RIO 1,4 od 2011

Příspěvek od honzario »

Zdravim všechny, chci se pozeptat, zda jsou normální věci, které se mi dějí u nového Ria, motor 1,4. V servisu mi bylo řečeno, že je to zcela normální, ale moc se mi to nezdá. Když jsou nízké teploty, tak se dusí motor a auto se cuká, trvá to chvíli než se motor zahřeje, pak je to OK.(údajně kvůli čidku emisí, které motor dusí, aby auto nevydalo velké emise) Co se týká brzd. Stačí auto nechat pár hodin na parkovišti, rozjet se a brzdy jsou hlučné, časem to přestane. Prý je to tím, že se na brzdách vytvoří nějaká vrstva, proto je to hlučné.(takže také zcela normální) Nicméně to dělá jen Rio, s jiným autem tyto problémy nemám. Jinak mám již vyměněnou spojku a nyní je v servise kvůli bouchání v palubce. Na pár měsíců s tím jsou nějaké velké problémy... Jsem jediný nebo je to normální s Riem? Jsem každý měsíc v servisu s něčím.

Honza
Reklama
 

jakub.kubaaa
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 7:13 pm

Re: Ranní rozjezdy, hučení brzd RIO 1,4 od 2011

Příspěvek od jakub.kubaaa »

Zdravím,

tak že motor za studena trošku škube se občas stává u všech aut, pokud je studený tak se musí počítat s tím že nefunguje na 100%. Mně se neškube vyloženě motor, ale spíše spojka za studena. Každopádně mám 1,25 a chová se to podobně + se zkušenostmi s dalšími vozy je to skutečně zcela normální.

Jinak k těm brzdám - to mi dělá taky a dělá to i u jiných aut. U všech ne, ale není to ojedinělý případ - každopádně bych tomu nepřikládal velkou pozornost. Na kotouče se snadno, zvláště když je vlhké a mokré počasí, dostane rez. Někdy si všimni když auto stojí delší dobu jak má kotouče orezlé.

A kvůli jakému bouchání v palubce je teď v servisu?
Odpovědět