problem pri dvojke

Odpovědět
zuzicek1112
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 05, 2012 10:27 pm

problem pri dvojke

Příspěvek od zuzicek1112 »

Dobry vecer,
prosim o radu. Nove Rio som si kupila asi v aprili tento rok. Pocas leta s nim neboli absolutne ziadne problemy, ale ked prisli prve vacsie zimy vsimla som si problem pri rozbiehani ked je studeny motor, samozrejme chvilku po nastartovani necham bezat, ale ked sa rozbieham, jednotka v pohode a pri dvojke pri plynulom stupani na plyn chvilku nereaguje (asi 3 sekundy) a potom mi motorom zacne trhat, pri vacsich zimach som dokonca zaregistrovala nejaky klepot alebo buchot vychadzajuci odniekial z podvozku... Ked je motor uz trochu zohriaty ide ako hodinky a uz to nerobi. V servise som bola na reklamacii uz dvakrat, uz som z toho na prasky lebo ti blbi amateri mi tvrdia ze to auto je v poriadku, ale nove auto proste nemoze takto buchotat pri rozbiehani so studenym motorom... Povedali ze pocitac ziadnu poruchu neukazuje a ze im nezostava nic ine ako skusat. Tak mi vymenili nejake startovacie cievky z noveho auta a ja som ho par dni mala testovat, kedze narok na nahradne vozidlo nemam ze by som im tam to moje rio nechala. Samozrejme v tych trapnych cievkach to nie je lebo auto sa sprava rovnako. Nevie mi niekto poradit, co by to mohlo byt? Lebo akosi ma vytaca, ze mam nove auto a musim ho nechavat v servise na noc aby vychladol motor a aby si to pani amateri mohli znova odskusat... Prosim POMOC!
Reklama
 

jakub.kubaaa
Příspěvky: 15
Registrován: úte črc 03, 2012 7:13 pm

Re: problem pri dvojke

Příspěvek od jakub.kubaaa »

No to sice netuším, ale auto by se po nastartování nemělo nechávat ani v zimě běžet, to platilo u starých aut, ale u novějších to neplatí. Špatně se pak maže motor a může to způsobit problémy. Třeba i ten tvůj. Jinak v ranních mrazech mi taky spojka chvíli cuká, ale když se zahřeje je to v pohodě.
Dendy64
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 06, 2012 11:30 am
Bydliště: LM

Re: problem pri dvojke

Příspěvek od Dendy64 »

Zdravím. Mne sa správa auto presne rovnako. Pri studenom motore po prvom zaradení dvojky stratí výkon (3-5 sekúnd), potom všetko funguje v poriadku. Nepostrehol som ale žiaden klepot. Mal som predtým C4, správalo sa presne rovnako. Možno bude problém v našej nohe na plynovom pedáli :(
Rio 1,4 6MP LED pack
abTec
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2012 10:08 pm

Re: problem pri dvojke

Příspěvek od abTec »

Tak ja neviem ale toto robilo kazde auto ake som kedy mal.
V zime sa staci na tej 2 trochu jemnejsie rozbiehat a nebude problem.
abTec
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 16, 2012 10:08 pm

Re: problem pri dvojke

Příspěvek od abTec »

Tak uz viem cim to je. Moderne motory by sa zevraj nemali prilis vytacat ked su este studene. Preto ked sa o to budete snazit elektronika vam znizi vykon. Je to ochrana vasho motora. A ide teda o feature a nie poruchu :D Pri studenom motore ho treba najprv zahriat a potom mozte vytacat kolko treba. :twisted:
Odpovědět