Predstavenie - co vy na to?

Odpovědět
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od eMKejx »

Kia rozbehne výrobu automobilov v susednom Česku. Z pásov závodu Hyundai - Kia Nošovice, kde aktuálne vzniká Hyundai i30, bude zchádzať malé auto s názvom Kia Venga.

Vozidlo je určené výhradne pre európskych zákazníkov a vychádza zo štúdie No.3, predstavenej na tohtoročnom jarnom ženevskom autosalóne. Jeho zvláštny názov má korene v španielčine.

Venga je druhým zástupcom automobilky Kia v segmente malých áut. V porovnaní s nedávno modernizovaným Riom jej viac pristane plnohodnotné rodinné využitie. Vzhľadom na celkovú dĺžku 4068 mm zaujme pomerne dlhý rázvor náprav 2615 mm, ktorý by mal zabezpečiť dostatok miesta na nohy vzadu.

V interiéri nájdeme veľa prvkov pripomínajúcich modely cee´d a Soul. Nová Kia ponúkne pozdĺžne posuvnú zadnú lavicu, vďaka ktorej môže posádka manipulovať s množstvom priestoru pre batožinu alebo pre cestujúcich sediacich vzadu. Základný objem kufra zatiaľ automobilka neprezradila.

Novinka stojí na rovnakej platforme ako Hyundai i20. V ponuke budú zážihové i vznetové motory s objemami 1,4 až 1,6 l. Benzínové agregáty môže dopĺňať systém stop-štart Idle Stop&Go.

Kia Venga absolvuje výstavnú premiéru na septembrovom frankfurtskom autosalóne. V rovnakom období nabehne jej hromadná produkcia. Na slovenský trh dorazí začiatkom budúceho roka. V súvislosti s cenou sa predbežne hovorí o čiastke od 10 000 eur.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
Reklama
 

tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od tomasko007 »

Asi pred hodinou som mal moznost obzriet si to auto v nemenovanom nakupnom centre.
Najprv poviem ze : Venga sa mi pacila urcitym sposobom uz ako NO3. uz oficialne to bolo trosku horsie ale na fotkach stale bol urcity dojem z toho auta ako pozitivny, ale realita .... trosku sklamanie ....

1. ta hnusna hneda farba v akej bolo vystavene je daco nenormalne .. ludia co si kupia auto v takej farbe musia mat brutalny zmysel pre humor alebo nejake fekalne sklony, neviem co za navrhar tu farbu do palety navrhol.

2. ak by to auto predstavil Peugeot alebo Citroen .. este by som to pochopil ale KIA ( ze vraj novy smer designu - ha ha ) ??? Pravdepodobne ten co navrhol Ceed, Forte, ... dal vypoved alebo dostal mozgovu prihodu. Mne to pripada nieco ako ako miesanec PSA, Mazdy a VW.

3. Venga stala hned vedla noveho Opel Astra, mozno preto ten dojem ale 1.6m vysoke auto s dlzkou iba 4.06m posobilo na mna malo nevyvazene, sirku 1.76m udava zadny naraznik, ktory je ako u nejakeho WRC siroky, pritom karoseria je vzhladom na naraznik uzka, mozno 10 cm sirky pridava prave ten "baculaty" naraznik, ( tu hranu od vsetiel po bokoch si mohli odpustit. Podobne ako hrany na dverach, vyzera to ako keby do toho niekto kopol :-(

A nakoniec cena + vybava .. uplne zakladna vybava LX ( ma 6 airbagov co ma prekvapilo :!: ) nieco cez 11 tisic euro ( 1.4 90koni ). S tym istym motorom vo vybave EX uz s dobrou vybavou 13 400 €. Za tu cenu uz je konkurencny, krajsi, vacsi, elegantnejsi Opel Astra !
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Karol
Příspěvky: 46
Registrován: úte bře 20, 2007 1:07 pm

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od Karol »

Tak tu je krásne vidieť,že koľko ľudí toľko chutí.Ja som si to bol tiež mrknúť a mne sa to auto veľmi páčilo.Jediné,čo mi trošku vadilo boli zadné svetlá,ktoré sú prakticky úplnou kópiou svetiel z Audi,ale zvyšok auta je svojský,inak čo sa exteriéru týka,tak mi fakt lahodí z každej strany,vôbec mi nepripadá nevyvážený,práve naopak.Veľmi sa mi páči predná maska,fakt jedinečná.Interiér,čo sa týka plastov,neriešim,či sú tvrdé alebo mäkké,ide o to,ako lícujú a ako vyzerajú,tam som tiež nenašiel vážnu slabinu.Čo ma ale prekvapilo boli ovládače sťahovania okien,len ovládač vodičovho okna má podsvietenie s grafikou,zvyšok sú len plastové "čudlíky",je to detail,ale že ani v jednom stupni výbavy sa podsvietenie s grafikou nenachádza je pre mňa nepochopiteľné.Škoda aj prednej lakťovej opierky,je len taká ako v Riu,z boku prichytená na prednú sedačku len pre vodiča,škoda,mohla byť cez celý predný tunel,zato na zadných sedadlách je perfektná.Sedačky na posed výborné,miesta je aj vpredu aj vzadu dostatok,to auto je zvnútra naozaj super vzdušné.Kufor ma úžasnú variabilitu,nie je mu čo vytknúť.
Bol som na skúšobnej jazde s 1.4 benzínom aj 1.4 dieselom oba motory 90 koňové.Benzín na 4 a 5 prevodom stupni nemal prakticky žiadnu pružnosť,motor trocha ožil na 4-ke až keď presiahol 3000 otáčok,veľmi ma nepresvedčil,určite by sa s ním dalo jazdiť pružne,ale musel by sa držať vo vyšších otáčkach a tam je to hodne o spotrebe,inak auto nie je žiadny "hubeňour",veď základná verzia má 1270kg,takže ten motor má čo robiť.Diesel mal oproti benzínu dve výhody,dobrý krúťák a 6 stupňovú prevodovku,jazda s ním sa nedala porovnať s benzínom,bol živý prakticky na každom stupni už od 2000 otáčok napriek tomu,že ťahal presne o 100kg viac,jeho jediná nevýhoda je hlučnosť,je slabo odhlučnený a dáva o sebe dosť vedieť,otázka znie,nakoľko dokáže stíchnuť po slušnom zábehu,tak či tak,jazda s ním sa mi zdala oveľa lepšia.Podvozok je tiež krok vpred,veľmi dobre je odhlučnený a dobre žehlí nerovnosti,neozývajú sa žiadne rany z náprav.Myslím si,že je to veľmi dobré auto a nestratí sa medzi konkurenciou,aspoň z môjho pohľadu.
Korejcom som neveril,ale casy sa menia.
adam221
Příspěvky: 56
Registrován: stř říj 22, 2008 12:07 am

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od adam221 »

Dnes som bol to auto pozriet, a vyskusat.. Celkom v poho, az na to, ze je velmi moc citit bocny vietor, spotreba niekde okolo 9l/100 ale malo to do 1000km.... Motor 1,4 66kw 90ps, lenive.. Vresp. pre zenu do mesta akurat :)
Spiatocka sa radi tak isto, ale miesto venceka, je tam len pol vencek /na salt pake/ sila zvyku..
Na palubovke mi chyba ukazovatel teploty, ani pri studenom mi nesvietila modra kontrolka - motor studeny.
Vyhlad: nevidim na kapotu, sila zvyku... Inac fajnovo sa v tom sedi, velky kaslik...
Kazdy ma ine naroky, ale mne to moc nepaslo...
winter car: Mitsubishi Pajero Wagon V6
summer car: Renault Clio

Hyundai I30 1.4CVVT 2011-2011
Hyundai ACCENT 2007-2011 1,5CRDi VGT 81kw
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa v Bratislave http://www.eoil.sk
bono.p
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 02, 2007 4:38 pm

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od bono.p »

tomasko007 píše:Asi pred hodinou som mal moznost obzriet si to auto v nemenovanom nakupnom centre.
Najprv poviem ze : Venga sa mi pacila urcitym sposobom uz ako NO3. uz oficialne to bolo trosku horsie ale na fotkach stale bol urcity dojem z toho auta ako pozitivny, ale realita .... trosku sklamanie ....

1. ta hnusna hneda farba v akej bolo vystavene je daco nenormalne .. ludia co si kupia auto v takej farbe musia mat brutalny zmysel pre humor alebo nejake fekalne sklony, neviem co za navrhar tu farbu do palety navrhol.

2. ak by to auto predstavil Peugeot alebo Citroen .. este by som to pochopil ale KIA ( ze vraj novy smer designu - ha ha ) ??? Pravdepodobne ten co navrhol Ceed, Forte, ... dal vypoved alebo dostal mozgovu prihodu. Mne to pripada nieco ako ako miesanec PSA, Mazdy a VW.

3. Venga stala hned vedla noveho Opel Astra, mozno preto ten dojem ale 1.6m vysoke auto s dlzkou iba 4.06m posobilo na mna malo nevyvazene, sirku 1.76m udava zadny naraznik, ktory je ako u nejakeho WRC siroky, pritom karoseria je vzhladom na naraznik uzka, mozno 10 cm sirky pridava prave ten "baculaty" naraznik, ( tu hranu od vsetiel po bokoch si mohli odpustit. Podobne ako hrany na dverach, vyzera to ako keby do toho niekto kopol :-(

A nakoniec cena + vybava .. uplne zakladna vybava LX ( ma 6 airbagov co ma prekvapilo :!: ) nieco cez 11 tisic euro ( 1.4 90koni ). S tym istym motorom vo vybave EX uz s dobrou vybavou 13 400 €. Za tu cenu uz je konkurencny, krajsi, vacsi, elegantnejsi Opel Astra !
:)) neviem ci sme videli to iste auto ale aspon co sa tyka statickeho pohladu, mne to auto pripada genialne a to sa na to pozeram ako chlap.. Podla mna to rozhodne nie je len auto pre zenu.
1. farba je velmi subjektivna zalezitost, mne osobne sa velmi paci taka zlato-pieskova metaliza.. Najviac sa mi ale paci v ciernej..
2. Design je krasny, perfektne sa im podarilo vtesnat vnutorny priestor do velmi elegatnej karoserie ne-krabicoveho tvaru.
3. Venga sa neda porovnavat s Astrou. Vyhodou mini MPV je totiz prave ich kompaktnost. Nic co stoji na dlhsej platforme s nimiMPV nie je zrovnatelne. Cena/vnutorny priestor nie je jedinym porovnavacim meritkom. Porovnavas hrusky s jablkami. Astra je dlhsie auto co znamena ze je mimo konkurencie pre Vengu.
MiniMPV je pre ludi, ktory chcu mat mensie auto do mesta, pri zachovani vnutorneho priestoru niekde medzi hatchom a kombi nizsej strednej aby bolo vhodne na dlhe cesty. Jazdne vlastnosti su dolezite ale nie prvorade kriterium pri miniMPV. Kedze ja jazdim predpisovo je mi napriklad putna ako to sedi na ceste pri 180...
Ked som dnes bol Vengu pozriet, tak sa mi to zdalo uplne idelane auto pre nasu rodinku..genialna vec..
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od eMKejx »

takze ja ked som cakal na Rio z 1. garancky tak som si pokukal Vengu... v akcii v Motor-car BB zlava 500€. Cize nove auto vyjde uz od 9500 ci 9900€ to bolo tusim na tej cedulke... v zakladnej... 15".. ale ake hnusne balony kks... akoze hruza a len plechace sice malo za kolesami zasterky no aj tak... neviem ci to malo hmlovky dolu, auto ma srandovne maly motor ulozeny fakt vpredu a ma krasny dizajn predku ale zadna cast a bocna silueta je prave nicena tym Q7ckovym vzhladom, uz ked nieco v Kii chceli poriadne revolucne tak nie sa opicit po inych, cakal som No.3 v minimalnych rozdieloch, skoda no... a dalsia drobnost, najnovsia je prave Venga v ponuke modelov a prave ona jedina nema v zrkadlach smerovky, cize asi az vo facelifte... skratka nuda auto. Nadchlo len prepracovanym interierom ten mu neberem! Inac ked som sa tak rozhliadol tak jednoznacne zaujali Sorento a novy Sportage... tie su pre mna najkrajsie auta "stajne" a potom moje Rio :D
Ale som rad ze Kia ponukne zakaznikom aj take tie mimo dizajnove kusy, Soul a Vengu (Soul sa mi vsak paci)
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
bono.p
Příspěvky: 5
Registrován: sob čer 02, 2007 4:38 pm

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od bono.p »

Tie smerovky na zrkadlach chybaju aj mne.. Venga ich ma ale ako luxusnu vybavu :) v najvyssej verzii su.
Dizajn je fakt subjektivna zalezitost. Vacsine ludi sa to ale paci..nie je to napriklad ako pri Fabii ;)))
Uživatelský avatar
eMKejx
Příspěvky: 242
Registrován: úte kvě 19, 2009 9:15 am

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od eMKejx »

nejdem ta citovat ano, smerovky... ano su v zrkadlach len u tych vyssich vybav, vsimol som si lebo mi dnes dosiel mejlom oznam POZVANKA od Kie na predstavenei KIA VENGA na banskobystrickej latke... cize tam budu aj ini - nic VIP, pxe to nejdem... ale co som chcel v BB v Motor-care som sa rozpraval s predajcom a spomenul ze Vengy sa uz objednavaju a zacinaju sa predavat ale len tie vybavenejsie, ze ludia vobec nechcu zaklad, a to v BB vraj hned zobrali 3ks ci kolko take zakladnejsie modely a tie nik nechce... sak kto by to chcel bez Alu, atd... ale ano ako si spomenul - lepsie ako fobia, a este lepsie ako ta nova faceliftovana 2010!
KIA RIO II Sporty 1.4 16V 71kW- Midnight Black 6/2009
Obrázek
tomasko007
Příspěvky: 288
Registrován: stř črc 22, 2009 2:43 pm
Bydliště: SlovaKIA

Re: Predstavenie - co vy na to?

Příspěvek od tomasko007 »

bono.p píše: mne to auto pripada genialne a to sa na to pozeram ako chlap..
Ak sa ti paci aj Citroen C3 ktory ma rovnaky "vajickovy" design ako toto .. tak potom som nic nepovedal ...
Mna to auto vobec nezaujalo,
Kia Rio 1.4 16V Sporty Midnight Black
Kúpene : 10.7.2009
Obrázek
Odpovědět