Soul - denné svietenie

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Soul - denné svietenie

Příspěvek od schreeder »

kupoval niekto na soula LED denné svietenie najlepsie z internetu....poradte kde ste kupili poprípade aké....
Reklama
 

pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od pavel2 »

Zdravím,
mám na SOULA namontované tyto kulatá LED světla, svítí perfektně, vsadil jsem je do otvorů na mlhovky, protože mlhovky jsem neměl. Jsou samozřejmě schválené, jiné bych si nedal. Zapojovali mi je v servisu KIA, protože auto je v záruce.
Svítí jak mají, to znamená samostatně bez zadních světel. Rozsvítí se po nastartování auta, po zapnutí obrysových a hlavních světel zhasnou.
Po vypnutí klíčku zhasnou.
http://im.aukro.cz/svetla-pro-automatic ... 40627.html
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od schreeder »

ten plastový kryt čo si tam mal ti vybrali celý??trebalo ti tam dat aj redukčné krúžky alebo si len svetla odniesol do kii a starali sa oni....
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od pavel2 »

Světla jsem si osadil sám. To by nikdo v servisu neudělal. Ty krytky se vytáhnou, jsou na šroubech. Je to ale tak zakrytované, že auto musí na zvedák. Potom i montáž krytek se světly musí být na zvedáku.
Udělal jsem ručně díry na světla a potom světla do děr zalepil epoxydem. Chce to trošku kutilské práce. Musí být ale hodně šikmo, aby světla svítily dopředu. První pokus se nezdařil světla svítily hodně do boku a musel jsem světla vytočit dopředu a znovu lepit.
Zapojení jsem nechal na značkovém servisu. Součástí světel je i modul, který světla vypíná při zapnutí normálních světel a zhasíná po vytažení klíčku. V první fázi mi + zapojili přímo na baterku, ale to v zimě když byl větší mráz zlobilo. Světla zhasly po vypnutí klíčku třeba až za 5 minut. Dělalo to pouze při mrazech. Potom jsem zapojení reklamoval. Napájení mělo být podle návodu přes +, které má napájení přes zapnutý klíček.
Přepojili mi to přes pojistkovou skříňku a od tý doby to funguje bez problému.
Světla ale svítí perfektně a stojí ta trocha práce za to. Mají 4 vysoce svítivé diody.
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od schreeder »

ach...takže zas roboty jak na kostole....no vídím že budem opät maturovat :))
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od schreeder »

tak som si to pomeral a zistil som že v tom kryte ten otvor co sa vyrezáva ma priemer cca 5cm....a tie svetla maju priemer 7 cm.....musel si asi vyrezávat dost velký otvor v tom kryte.....nemas foto??
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od pavel2 »

Díra je větší, ale dentakrylem se to potom zalepí. Foto můžu udělat a poslat ale raději na soukromou adresu. Kdysi jsem se pokoušel sem dát fotky ale nešlo mi to.
Když sem dáte soukromou adresu, tak Vám foto pošlu.
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od schreeder »

pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od pavel2 »

Zdravím,
je ta adresa správně? e-mail se mi neustále vrací. Zkoušel jsem to ze dvou počítačů.
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od schreeder »

ano....prislo mi to v poriadku..dakujem
goodboy
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 15, 2011 12:44 am
Bydliště: Košice

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od goodboy »

Ahojte, mam uz vybraty typ dennych LED svetiel. V jednom servise mi to vsetko spravia a vlozia do namiesto terajsich hmloviek. Problem je ale v tom, ze ked tuto LED sadu napoja na bateriu, bude sa to pekne zapinat automaticky s nastartovanim ale budu mi pri tom svietit aj budiky na pristrojovke?? (kedze je potrebne mat ich zasvietene aj cez den). Osvetlenie interieru je ale udajne napojene na zapnutie parkovaciek. Cize mi ponukli alternativu, ze ked chcem mat pri dennom LED svieteni osvetlene aj budiky, musia mi pri tom svietit aj parkovacky, zadne svetla a osvetlenie SPZ. Idealne by pre mna bolo, ak by mi pri zasvietenom dennom LED svieteni svietili iba budiky a vsetko ostatne by bolo zhasnute. Neviete mi pls niekto poradit ci je mozna takato alternativa? Vedia mi to spravit v autorizovanom servise KIA? Dakujem Vam za akekolvek rady...
KIA SOUL 1,6 CRDi, EX 2010
Green Tea Latte
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od Nakerino »

Vidim ze si z KE tak ti opdorucim stranku http://www.soundandcar.eu/ tam si najdi kontakt, su to velmi sikovny chlapci a specialne tam maju elektrikara co pozapaja aj nepozapajatelne. Mne robili do Soula hudbu,navigaciu aj parkovaciu kameru a som spokojny. Skus im zavolat ci by ti nevedeli poradit,popripade sa objednas :-) good luck ;-)
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
goodboy
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 15, 2011 12:44 am
Bydliště: Košice

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od goodboy »

ok, diky velmi pekne za tip... idem skusit
KIA SOUL 1,6 CRDi, EX 2010
Green Tea Latte
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: Soul - denné svietenie

Příspěvek od schreeder »

jeden dotaz....viete vypnut na aute zadne svetla??? nejde mi to v žiadnej pozicii....zadne svetla stale svietia aj ked je len kluc v zapalovaní...
Odpovědět