KIA SOUL spotreba

Moderátor: Moderátoři

rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

tak dnes som si urobil výlet BJ -Tatry-Červený Kláštor-Bj trasa cca 260 km , traja v aute , cesta samá zákruta, stúpania a klesania, nešetril som ho vôbec :roll: , nech sa ventilky trošku prevetrajú / ale otáčky do 4500 / a spotreba pekných 6,5 l podľa dotankovania a po ceste som stertol 7 :!: KIA SOUL , čo ma veľmi teší :D :mrgreen:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Reklama
 

mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od mischko »

sakra a to sa ti ako dari mat taku nizsku spotrebu.. :shock: mne vychadza priemer stale 8l/100km :oops:
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

pri ceste do práce a späť / 30 km / je to stále cca 8 l po dotankovaní a prejdení cca 300 km, a tiež som si dal poradiť a v zábehu do tých 3000 km som ho nevytáčal nad 3500 otáčok , aj to asi pomohlo , ale v zime to žralo tiež 9,5 l :!:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od schreeder »

mne papa tých 8-- obcas 9 mam presne 14 300 nabehaných km.....a zda sa že od tých 12 000 sa spotreba naopak zvýšila....neviem preco....jazdím stale rovnako.....chystam sa na garancnu....po nej by sa mala spotreba vraj este znížit..uvidíme...
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od pavel2 »

Teď jsem si měřil spotřebu a nejsem schopen se dostat pod 9 l na 100 km.
Neřešil to už někdo na garanční prohlídce, ta spotřeba je šílená a to auto vůbec nehoním a snažím se jezdit na spotřebu. Mám benzín 1,6, CEED má si myslím stejný motor ale tak hrozné spotřeby jak čtu nemá.
Nemá s tím už někdo zkušenosti?
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od vannilla »

Tak isto spotreba 8l,moj Otec mi to necchel verit,tak isiel MI-BA a spat a dosiahol 7,5l,takze ziadna slava,ako v papieroch,teraz v zime po meste to ma okolo 9,5l a mimo nejakychn 8,5l,co som trosku sklamany,ale tak sa mi to auto paci,ze zatial by som ho za ine nemenil.Mam 1,6 benzin najazdenych 53000km. :P
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rolex »

mne to vychádza stále na 8l mam 23000 km
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

posledných 440 km najazdených / 2x BJ-KE + 3x do práce / jazdil som kľudne 50 mesto-90 mimo mesto -130 dialnica, a sakra spotreba 8l/ 100 km podľa dotankovania , asi to tie zimné NOKIAN WR2 robia :-(
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od Nakerino »

Chlapci to auto mam rad, ale zere to jak traktor ZETOR....ja na plnu nadrz (zoberiem na benzinke 40l) urobim 420km...a to je auto stale v garazi,nikde nechodim a ked chodim chodim uplne pomaly a len po meste.... :-( auto je super,ale ma dve chyby-spotreba a hrubka laku... skoda
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od schreeder »

ja by som paradoxne povedal že sa mi zdá že mam nižššiu sptrebu mimo mesto pri 100-110 km/h ako ked idem 80-90...neviem preco...
rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rolex »

Chlapi je to tak papier pri reklame znesie všetko aj zavádzanie o spotrebe nie je možné aby si sa dostal pod 7l .
V zime na 15" spotreba pri normálnej jazde 8l a v lete tak isto na 16". kto má ťažšiu nohu viac .
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od vannilla »

Tak to je chlapi,jedno obdobia som uz mal take myslienky,ze ho predam,ale prasklo mi sklo,tak uz som to nechal tak a uz ma to aj preslo,uz ho nechcem predat.
No,ale povedzte,aj tak ho mame vsetci radi. :)
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rudolf.tomka »

čo sa týka predaja , s tvojimi kilometrami by si musel isť riadne pod cenu , lebo aj relatívne nové SOULy sa predávajú veľmi ťažko, není to veľmi žiadaný typ auta a za veľmi nízku cenu oproti nadobúdacej / aj 3000 € dole z ceny /
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od vannilla »

Ved aj to bol jeden z dovodou,preco som sa nakoniec aj rozmyslel,ze nebudem ho predavat.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: KIA SOUL spotreba

Příspěvek od rolex »

Mal som aj ja také myšlienky o predaji kvôli spotrebe ,nuž ak by sme chceli nižšiu spotrebu museli by sme riešiť iný motor iné vozidlo a inú kategóriu.
Odpovědět