SOUL - Garancna prehliadka.

Moderátor: Moderátoři

wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od wayo »

nepiste do korei ale kto ma gule napiste do lamparne ci kde sa to riesi a tak ci to vezmu a ak to bude medializovane tak sa zacnu starat ze nedali potrebnu vrstvu laku ale iba zakladu a ten lak sa tensi skor obije a zaklad nedrzi vobec proti takym narazom
KIA SOUL 1,6 LX
Reklama
 

Radovan29
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od Radovan29 »

prehliadka po druhom roku 186 €....
KIA SOUL 1,6 CVVT TX Green Tea Latte
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od wayo »

radovan29 kde? a co robili?
KIA SOUL 1,6 LX
Radovan29
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od Radovan29 »

v kiamazda púchov,
likv. oleja a filtra, prehliadka karoserie, prehliadka po druhom roku: 60€ (bez dph)
filter oleja, pelovy, cistic brzd, mot. olej slx pr, ochrana brzd: 94€ (bez dph) :|



wayo píše:radovan29 kde? a co robili?
KIA SOUL 1,6 CVVT TX Green Tea Latte
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

Nechcem zakladať nové vlákno na 2.garančku KIA SOUL 1,6 CVVT benzín, tak budem pokračovať tu:
objedal som sa do :kia: servisu Michalovce už pred mesiacom , pretože som tam bol spokojný / žiadne blbé pripomienky a komentáre zo strany prijímajúceho technika / aj keď bývam pri Bardejove , kde je tiež KIA servis , ale ...
Čas objednávky bol na 09:30 , keďže som mal dobrú cestu , bez zbytočného zdržania dorazil som do servisu o 8:40. Technik mi povedal, že majú 2 autá na zdviháku a ešte jedno čakali na 8:30. Keďže neprišli, tak moje vozítko hneď o 08:45 zobrali na dielňu čo ma potešilo , aspoň nebudem musieť dlho čakať v servise :thu: ;) S technikom sme vypísali prijímací protokol a zatiaľ mi uvarili kávičku / zadarmo / a ja som sa poprechádzal po predajni: mali tam :kia: Cee´d, SOUL, nové RIO, nové Picanto a nový Sportage , tak som neodolal a pokukal z vonku aj zvnútra , ošahal čo sa dalo :lol: , proste mal som kopu času , tak som ho chcel využiť :yes: Po dohode sa mi ozval aj @peter 562/12 a stretli sme sa v predajni :kia: Taaaak sme si dobre pokecali , že som si ani neuvedomil a moje vozítko už bolo hotové pred servisom, zaplatil som , a keďže som upozornil na "búchanie" v náprave vpredu, mechanik urobil so mnou skúšobnú jazdu po nejakom zákroku na stabilizačnej tyčke a tlmiči / že vraj niečo dotiahli :? / zviezol sa aj @peter. Mal som pocit, že to búcha menej , no uvidíme ... :? @peter 562/12 mi ponúkol, že ma povozí trošku po meste, keďže som vo VENGE / 1,4 CVVT/, ktorú má, ešte neišiel. Mal som dobrý pocit :yes: , príjemný interier a motor tichučko šľapal, bol pružný a žiadne tvrdé pruženie som necítil :? / to SOUL je tvrdšie naladený /. Medzitým prišiel mwoj starší brat , ktorý býva v Michalovciach, pokecali sme a rozlúčili s @Petrom :

cena 2. garančky v KIA servise 81,20 € ALE :!: mal som vlastný olej Shell Helix Ultra 5W-40 za 28 € / v servise stál 82 € :shock: /
vlastný peľový filter 11 € / v servise by stál cca 40 € /
vlastný vzduch. filter 10 € / v servise stojí cca 23 € /
Takže celková cena servisnej prehliadky z vlastným materiálom bola cca 130 € + cena benzínu do MI a späť cca 20 € .
Přílohy
KIA Michalovce (3).JPG
KIA Michalovce (3).JPG (118.82 KiB) Zobrazeno 17384 x
2.garančna prehliadka.jpg
2.garančna prehliadka.jpg (121.48 KiB) Zobrazeno 17384 x
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

tak mám dnes za sebou 3. garančku / mám benzín / a som nadmieru spokojný :thu: :kia: . Auto pristavené 09:15 a o 11:10 som odchádzal zo servisu. I keď bývam v BArdejove , vybral som si servisovať auto v :kia: Michalovce a zatiaľ veľká spokojnosť, žiadne odrbovačky z olejom a vyhováračky , že si nemožem doniesť vlastné filtre a olej :yes: :thu: . Dovolili mi pozrieť na dielňu , akurát nastavovali svetlá . A prekukal som skoro všetky autá v salóne :lol: . Najviac som sa "bál" výmeny sviečok / už som ich mal 3 x vonku na "samoservis" :D / , ale vymenili ich bez komentára , a páni autíčko krásne ožilo a stíchlo , ani sa mi nechce veriť , proste keď príde ich čas, vymente ich ;) Olej je krásny svetlý, ešte aj plasty ošetrili asi silikónovým sprayom. KeĎže čas čakania bol dlhý , páni v KIA mi ho spríjemnili kávičkou ,a predvádzacou jazdou cca 16 km na :kia: SPORTAGE 2.0 CRDi 135kW 4WD EX , wau paráda , ani sa mi nechcelo vystúpiť...

Cena za garančku bola podľa dohody s p. Haburom resp. trošku nižšia / foto v prílohe / 82 € + vlastný olej Shell Helix ULTRA 5W-40 27 €,
peľový filter 6 € a vzduchový 14 € . Benzín BJ-MI a späť 25 €
Celková cena 129 € .... som spokojný :yes:
Přílohy
KIA 3. garančka.jpg
KIA 3. garančka.jpg (74.48 KiB) Zobrazeno 16948 x
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
max5
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 05, 2012 5:58 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od max5 »

Tak ja mam problemy asi vsetky, co boli pisane.
Lak na dverach hned bol prec, stierac skripe coraz viac a viac, spiatocka huci ked cuvam dozadu a tu by som sa chcel zastavit.
Ma niekto informacie o tej spiatocke? V servise mi samozrejme nehuci, len sa mi tazko zaraduje a ked cuvam obcas to piska zvukom trenia dvoch kovov, naozaj netusim co to je.
V servise mi povedali, ze: "...neviem jazdit..." Servis Motor Car Bratislava
Zachvilku budem mat dalsiu garancnu prehliadku, preberaci technici mi vzdy vysli v ustrety, moja pochvala im, ale opravari katastrofa.
Nechal som tam spolu za par garanciek uz cez 2000 eur ale vysledok 0 bodov.
Naposledy mi zacala tiect aj nadrz od ostrekovaca - privodna rura, ale na toto sa este opytam.
Respektive nevie mi niekto poradit, ked nalejem viac ako je obdlznikovy zasobnik a siaha to az do tuby, ma to vytiect von?

Tak nech nikoho ani nenapadne ist s kia do motor car a budem rad za akukolvek radu.
max5
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 05, 2012 5:58 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od max5 »

Takze informoval som sa v mieste kupy auta, o hrubke laku mi nik nevedel nic povedat.
Ostatne veci preveri garancny technik.
Jedno co ma maximalne zarazilo je znemoznenie pouzit vlastne diely (kabinovy filter, olejovy filter..; nie olej) inak automaticky pada zaruka na auto. (oficialne vyjadrenie prijimacieho technika)
Cena servisu sa v Bratislave pohybuje od 209 - 315 eur (s dielmi) pri 60 000 km.

Niekto podobne skusenosti?
Mal niekto skusenosti s pouzitim vlastnych dielov (okrem oleja)?
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

max 5 , vymenil som kabinový a vzduchový filter sám , a olej vlastný , v KIA Michalovce to akceptovali , bez komentárov o záruke :wink: ,olej-filter a sviečky CHAMPION RER8MC / na SK sa nedajú zohnať :? cez web shop / origo KIA
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
max5
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 05, 2012 5:58 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od max5 »

Tak pre mna bola odpoved nasledovna:
Motor-car - olej si doneste, ostatne veci mozme a nemusime akceptovat (tj ak nieje original kia neakceptuju),
Tuhovska - to iste
Panonska - neakceptujeme ani olej
Dunajska Luzna - vymenime vam diely, ale dopiseme vam do knizky nazov dielov a budete ich musiet dodatocne dokladovat pri reklamaciach.

Cize v praxi sa mi podari jedine na oleji usetrit, inak budem musiet davat predrazene diely kia aj ked samozrejme som zohnal tie iste ibaze bez nalepky kia. :?
No teraz premyslam co s dielami, ktore su vlastne na beznu spotrebu/prevadzku auta a nemozem ich tam ani dat...
Financne to znamena -30 eur.
max5
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 05, 2012 5:58 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od max5 »

Pre vsetkych davam do pozornosti:

Kód: Vybrat vše

Pravidelné servisné prehliadky sú pre každého vlastníka automobila samozrejmosťou. Majitelia nových alebo aj starších vozov zvyknú kvôli zachovaniu záruky navštevovať autorizované servisy. Podľa nariadenia 1400/2002 Európskej komisie má však zákazník právo chodiť v rámci garančných prehliadok aj do nezávislého servisu bez straty záruky.
Opravu Vášho automobilu môže vykonať aj neautorizovaný servis, avšak len taký, ktorý je vybavený na vykonávanie opráv daného typu vozidla a vykonané opravy boli urobené bezchybne . Nezávislý servis musí dodržať technologický postup daný výrobcom a v prípade reklamácie má zákazník fyzická osoba právo na bezplatné odstránenie poruchy. Vykonanie prehliadky alebo opravy v neautorizovanom servise nemôže byť dôvodom na neuznanie záruky v autorizovanom servise.
Spomínaná vyhláška EK taktiež umožňuje popri originálnych dieloch používať pri servisných úkonoch aj schválené náhrady originálnych náhradných dielov . Podľa EU, na našom trhu sa môžu vyskytovať len také náhradné dielce, ktoré prešli jednotnými európskymi testami a spĺňajú európske podmienky bezpečnosti. To znamená, že pri oprave už nie sme nútení používať, respektíve nakupovať výhradne originálne diely, pri ktorých je cena niekedy niekoľkonásobne vyššia.

zdroj: http://www.cars-service.sk/index.php/udrzba-auta/75-s-novym-autom-aj-v-neznackovom-servise
Apon na nieco je ta EU dobra :D
Straka
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 10, 2015 10:18 am

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od Straka »

ahoj mam novou Kia Soul 1.6 diesel (2014) a ceka me garancka pri 30 000km. Volal jsem (vsude po cechah se ceka mesic ;((( a objednal se do jednoho servisu..pry si mam pripravit 7 tisic, kdyz pouzijou Shell. To me spadla brada. 4L Shell Helix stoji 600Kc + nejake drobe zha filtry a ja zaplatim 7 tisic? Volal jsem jeste do 3 servisu a tam me rekli at si pripravim kolem 7 tisic. To jako fakt je to o tehle penezich??? diky moooc
Odpovědět