SOUL - Garancna prehliadka.

Moderátor: Moderátoři

mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od mischko »

ahojte... zaciatkom januara sa chystam na 1. garancku... Mate to uz niekto za sebou?
Reklama
 

TurboKozmos
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 12, 2009 9:33 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od TurboKozmos »

Cau, po garancke sa ozvi a popis co vsetko robili. Zisti co je predmetom garacky ( aky je rozsah ). Dakujem. Cau.
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

no jo, pokusim sa...
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

takze garancku mam za sebou...
celkovo to trvalo menej ako 1,5 hod.
motorovy olej ... 53,88 E bez dph
olejovy filter ... 6,66 E
pelovy filter ... 33,73 E
spotrebny material ... 4,3 E
likvidacia nebezpecneho odpadu ... 2,45 E
servisna prehliadka po 15 000 km ... 26,95 E
zimna zmes do ostrekovacov ... 0,66 E

celkovo som platit aj z DPH ... 153,07 Eur

navyse od beznej prehliadky mi dostelovali rucnu brzu, skontrolovali chladiadu kvapaliniu a bod mrazu, stav baterie - nejake volty, ale elektika nie je moj odbor, tak neviem na co to je dobre,

zadny stierac mi momentalne nevrzga, takze mam prist ked bude a potom to kuknu :?
spiatocka huci iba niekedy, tak zatial s tym nic nerobili... vraj hriadel a lozisko spiatocky to nie je, lebo by hucali vsetky prevody, lebo vsetky stupne su ulozene na jednom hriadeli.
mam to sledovat a zatazovat a keby daco, tak mam prist do servisu.
Ak by som ju chcel nechat pozret museli by si nechat auto 2-3 dni a rozobrat prevodovku a to zatial asi nechcem, aby sa do nej rypali a potom zistia, ze vsetko je ok, ale uz bola rozoberana a tak... tak uvidim ako sa to bude dalej chovat.
Dnes mi to ale napriklad vobec nerobilo potom servise... tak musim dalej sledovat a uvidime...
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Poruchy soul

Příspěvek od mischko »

i..inak ceny za 1. garancku sa v BA kraji pohybuju od 150 do 220 e.
Tak si radsej treba obvolat kazdy servis a zistit komu co najviac vyhovuje ( cena / vzdialenost )

cena 2. garancky je od 180 e
TurboKozmos
Příspěvky: 19
Registrován: čtv lis 12, 2009 9:33 pm

Re: Poruchy soul

Příspěvek od TurboKozmos »

Cau, ta cena ma troska zaskocila, hlavne pri tom pelovom filtri. 4500 Sk v starej mene je pekna palka. Ked som mal octaviu tak som za vsetko co si tu popisal platil 2800 SK roku 2008. No asi sa mi po prvej garancke zosikmia oci ked budem ( budeme aj vsetci ) platit. No pekna palka. V roku 2009 som mal urcity cas hyundai santa fe co je obrovske vozitko a tam som nechal robit vymeny vsetkych prevazkovych naplni plus rozvody 4x4 celkom aj s robotou v prepocte 5450 sk na nase bubaky. No a soul nie je az take velke. Alebo zeby ano? No uz sa tesim. Mna to caka az niekedy v maji. Dakujem za info. Ahoj.

PS: ked zozeniem pelovy filter nie original ale japonsky dam info o cene. Mozeme porovnat.
klubo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 11, 2010 2:01 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od klubo »

tak ahoj-bol som dnes na garančke po 15 000 km - SOUL 1,6 CVVT Lx v Lipt. Mikuláši. Cena bola 208 €.Dosť prekvapivá ale čo už.Poruchy žiadne akurát vŕzga stierač-nepomohli mi že nemajú info od výrobcu o tomto probléme-že ak sa zadre vymenia.Sadli sme aj do nového na predajni a to isté-čiže len pevné nervy treba a veriť že sa nakoniec zadre :lol:
wayo
Příspěvky: 37
Registrován: sob úno 06, 2010 10:37 am
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od wayo »

super ludia davajte sem tie garancne a aj znamych upozornite aby sme vedeli porovnat a pripadne ak sa niekto stretne s niecim zlym nech sa vieme tomu vyhnut my co nas to len caka

diky
KIA SOUL 1,6 LX
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od mischko »

klubo píše:tak ahoj-bol som dnes na garančke po 15 000 km - SOUL 1,6 CVVT Lx v Lipt. Mikuláši. Cena bola 208 €.Dosť prekvapivá ale čo už.Poruchy žiadne akurát vŕzga stierač-nepomohli mi že nemajú info od výrobcu o tomto probléme-že ak sa zadre vymenia.Sadli sme aj do nového na predajni a to isté-čiže len pevné nervy treba a veriť že sa nakoniec zadre :lol:

preco 208e? to je viac ako v BA
:shock:
ma rozpis cien?
Diesel
Příspěvky: 4
Registrován: ned kvě 17, 2009 9:15 am
Bydliště: Sumperk

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od Diesel »

Ahoj tak dnes jsem i ja prosel garancni prohlidkou po 20000Km.Mam diesla ale ta cena docela mazec 6200kc :roll: .
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Tak už i já mám po 1. garanční prohlídce, stála 3.470,64,- Kč.
Zadní stěrač samozřejmě před návštěvou přestal vrzat, tak jsem to nemohl řešit, upozorňoval jsem na obité zadní podběhy od kamínků, technik si to ofotil a slíbil mi, že do 14 ti dní mi dá vědět co s tím. Jinak jsem žádnou závadu neměl. :wink:
korkam
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 25, 2009 5:02 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od korkam »

Tak jsem byl na garanční kontrole po 1. roce provozu, stálo mě to jenom 3500,- kč včetně opravné tužky s lakem za 310,- :D.
Vrzající stěrač opravily. Co se týká oprýskaného laku vzadu na dveřích, tak si to nafotily, pošlou to na Kiu a dají vědět. Předběžně jsme se domluvily, že kdyžtak to nechají přelepit folií na jejich náklady v externí firmě, tak uvidím.
Bylo to ve Zlíně v Autokomu, oproti Agrotecu v Hustopečích kde jsem Soula kupoval, ve Zlíně profíci bez problémů domluva.
Tak uvidím co bude a pošlu info.
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od pavel2 »

Takže v sobotu 5.6. dávám SOULA do servisu na lak. V záruce mi přestříknou zadní podběhy a zřejmě celé zadní dveře. Barva JAWA BROWN. Myslím si ale že lak na dveřích není otřískaný, ale je nekvalitní. Ty podběhy asi potom také polepím folií.
Nesehnal už někdo ty větší přední zástěrky?
Snad se trefí do odstínu. :D
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od mischko »

super.... a to sa ti ako podarilo vybavit?
za mesiac-dva by som mal ist na 2 garancku.. skusim aj ja im to ukazat a snad najdeme spolocne riesenie.
Takisto skusim im ukazat dost chabe vnuterne plasty, ktore mam uz odrate... :(
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Garancna prehliadka.

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Odpovědět