SOUL - Doplnky

Moderátor: Moderátoři

rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od rudolf.tomka »

[quote="schreeder"]
http://www.e-pneumatiky.sk/pneumatiky/d ... ign=dezeny

disky sa mi páčia , aj cena je fajn , len tie Pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx, sa mi zdajú zbytočne "luxusné" na naše auto , lebo majú rýchlostný index do 300 km :shock:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Reklama
 

vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od vannilla »

Ej,pekne disky su,potom fotky treba dat tu,ked uz to bude na aute.

Gumy su mozno luxusne,ale splnaju ucel,maju dobry dezen na odvadzanie vody a urcite budu tichucke,spokojny som aj s gumami. :wink:

No v MI odtial som kupil auto a teraz absolvujem za tyzden,dva stvrtu prehliadku a verim,ze uz mi vymenia aj dosticky a aj sviecky,lebo zatial tieto veci neboli menene,aj ked mali byt pri ostatnej prehliadke a niesu ani zaskrtnute,takze bud ich menit netrebalo,alebo zabudli,myslim dosticky teraz,lebo uz to piska a vselijake zvuky to vydava za studena.

Vies jak to,vela jazdim za dva roky ho mozem predat,rok pred skoncenim zaruky,to je taky ideal,lebo neverim tomu,ako to je trosku podla mna nekvalitne spracovanie,ma to muchy,jazdil som Seaty,vsetky modely,ktore existovali pred siestimi rokmi,tak isto aj Mitsubishi a tie su kvalitou niekde inde,ale verim,ze aj KIA sa raz dostane na tu istu uroven.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od vannilla »

Inak maximalka,co som spravil na Soule bolo 180km/h,takze gumy su v pohode,je tam este dobre rezerva. 8)
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od schreeder »

ano..su do 300km/h samozrejme z toho pohladu su na nase auto zbytocne na druhej strane take gumy nezničís a budu ti dlho služit su tvorene na velku rýchlostnu zataž a normalnou soulackou rýchlostou ich ani nezohrejes..napr ked na luxusných autách vydržia tak 4 sezony na soule asi viac....... + nízky valivý odpor poteší spotrebu o malíčko....
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od vannilla »

Presne tak,davam za pravdu.Ja tam mam tie original od kupy nejake korejske,ale velka spokojnost,tichucke su,dobre odvadzaju vodu a v pohode stacia.

Na zimu mam dunlop sp winter sport 205/55 R15,trosku iny rozmer,ako by tam mal byt,ale do snehu jedna basen,krsne drapaky,nemas problem s nicim,no na asfalte celkom dost hucia.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od vannilla »

Velmi dobre pasuju tieto disky k tej farbe.Pekne si to vymyslel,paci sa mi to velmi.Spokojny som. :)
Ja mam tiez 16-ky,ale lakomim sa na 18-ky.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
pete62
Příspěvky: 11
Registrován: stř lis 04, 2009 9:51 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od pete62 »

schreeder píše:ano..su do 300km/h samozrejme z toho pohladu su na nase auto zbytocne na druhej strane take gumy nezničís a budu ti dlho služit su tvorene na velku rýchlostnu zataž a normalnou soulackou rýchlostou ich ani nezohrejes..napr ked na luxusných autách vydržia tak 4 sezony na soule asi viac.......+ nízky valivý odpor poteší spotrebu o malíčko....
Nie že by som chcel za každú cenu rýpať, ale tvoja veta mala skončiť slovom "... zbytočné." Všetko ostatné je jeden veľký omyl.
"...gumy nezničís a budu ti dlho služit..." - ty si normálne, že veštec :D
"...soulackou rýchlostou ich ani nezohrejes.." - stav sa, že ich zohreje na rovnakú teplotu, ako gumy s nižším rýchlostným indexom. Ten totiž na to nemá žiaden vplyv.
"...napr ked na luxusných autách vydržia tak 4 sezony na soule asi viac.." - to akože všetky luxusné autá majú zlú geometriu, jazdia na zle nahustených pneumatikách, majú neúčinné tlmiče a každú zákrutu jazdia šmykom, na rozdiel ad nás Soulistov.
"...nízky valivý odpor poteší spotrebu o malíčko." - neviem či spotreba je len máličko potešená nízkym valivým odporom, ale mňa zvykne potešiť nízky valivý odpor nižšou spotrebou. Ale rýchlostný index Y určite nepoteší valivý odpor ani spotrebu, zrejme preto, lebo s nimi nič nemá.
Dúfam, že som neurazil, ja len aby bolo aj trochu veselo.
Nakerino
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 3:23 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od Nakerino »

nahodou ja som sa celkom pobavil :D tiez nechcem nikoho urazit ale napisal si peknu glosu :D
Kia Soul 1.6 CVVT TX, Black,Navi,Parking camera,Xenon Bulb
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od schreeder »

pete62 píše:
schreeder píše:ano..su do 300km/h samozrejme z toho pohladu su na nase auto zbytocne na druhej strane take gumy nezničís a budu ti dlho služit su tvorene na velku rýchlostnu zataž a normalnou soulackou rýchlostou ich ani nezohrejes..napr ked na luxusných autách vydržia tak 4 sezony na soule asi viac.......+ nízky valivý odpor poteší spotrebu o malíčko....
Nie že by som chcel za každú cenu rýpať, ale tvoja veta mala skončiť slovom "... zbytočné." Všetko ostatné je jeden veľký omyl.
"...gumy nezničís a budu ti dlho služit..." - ty si normálne, že veštec :D
"...soulackou rýchlostou ich ani nezohrejes.." - stav sa, že ich zohreje na rovnakú teplotu, ako gumy s nižším rýchlostným indexom. Ten totiž na to nemá žiaden vplyv.
"...napr ked na luxusných autách vydržia tak 4 sezony na soule asi viac.." - to akože všetky luxusné autá majú zlú geometriu, jazdia na zle nahustených pneumatikách, majú neúčinné tlmiče a každú zákrutu jazdia šmykom, na rozdiel ad nás Soulistov.
"...nízky valivý odpor poteší spotrebu o malíčko." - neviem či spotreba je len máličko potešená nízkym valivým odporom, ale mňa zvykne potešiť nízky valivý odpor nižšou spotrebou. Ale rýchlostný index Y určite nepoteší valivý odpor ani spotrebu, zrejme preto, lebo s nimi nič nemá.

Dúfam, že som neurazil, ja len aby bolo aj trochu veselo.

Ja som sa zas tiež nasmial, ale preslo ma to, ked si spomeniem že to tu čítaju ludia ktorý zoberú vážne tieto plody fantázie...prislo mi to ako nemám hodinu čo robit tak podme niečo vyťukať podme sa obud do každej vety aj ked úplnú hlúpost poviem, to je jedno ostatný sa budu smiat :D

Neviem kde si si tieto múdrosti vygooglil, ale ak je raz na pneumatike označenie ZR 16 namiesto tvojích klasických R 16,tak už len to naznačuje odolnost pneumatiky na rýchlost 250-300 km/h ked si táto pneumatika zachová vlastnosti a opotrebovanost 4 sezony v týchto podmienkach,na aute malej alebo strednej triedy je to niečo upne iné,ale to nepochopíš ked na takej gume nezajazdíš.ak máš takéto skúsenosti beriem spät, ale ak nie tak tvoje inteligentné postrehy z ničoho, maximalne s toho čo najdes na nete kde najdeš milion roznych reakcií takých odborníkov ako si ty, neberiem.

Dalši tvoja perla: ak niekto nepochopí "nízky valivý odpor poteší spotrebu"(pre nechápavých poteší spotrebu mojho auta teda poteší MNA) tak sa tu ani nieje o čom bavit,je to asi pre mudrlantov zložité.Nevidím dovody prehadzovat si slovíčka aby si tomu rozumel iba ty.

Ďalej,nikdy som nenapísal že rýchlostný index Y poteší valivý odpor takže tejto tvojej "glose" nerozumiem.Predpokladám vieš že valivý odpor ovplyvňuje zmes pneumatiky.
Pre zaújmavost mal som plechové disky s pneumatikou nexen 195/65/R15 a prechod na 205/55/ZR16 som na zvýšenej spotrebe zatial absolútne nepocítil!!!, vychádza to jak rátam tak rátam na rovnako, a to hovorím z faktu a mojej skúsenosti nie "jedna baba povedala" ak by sa mi spotreba zvýšila tak to tu napíšem!!

Ak chces byť naďalej silou mocou zaújmavý napíš nabudúce niečo čo má hlavu aj pätu :)
Dúfam že som neurazil, ja len aby bolo aj trochu veselo.
pavel2
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 25, 2009 5:03 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od pavel2 »

Chtěl bych se zeptat,
nezkoušel někdo na SOULU vyměnit tlumiče nebo něco udělat s odpružením?
Jel jsem včera opět na naší D1 hopsaštrase a auto tak nadskakuje, e mě to už zlobí.
Někde jsem četl že první SOULY byly tvrdé a potom něco s odpružením udělali. Neví o tom někdo něco? :P
Dík
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od vannilla »

Tak ja som kupoval medzi prvymi a moj je podla mna dost tvrdy,tak neviem,ci novsie su maksie.
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od schreeder »

určite by som ocenil mäkšie tlmenie,,,,lebo je to katastrofa hlavne zadne....strasne buchaju
vannilla
Příspěvky: 57
Registrován: ned srp 02, 2009 1:29 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od vannilla »

Mne to nevadi,ja som rad,ked to je tvrde. :)
Kia Soul 1.6 CVVT Vannilla Shake
schreeder
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 30, 2009 5:21 pm

Re: SOUL - Doplnky

Příspěvek od schreeder »

:) uchylák :D
Odpovědět