Nový SOUL

Moderátor: Moderátoři

mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Nový SOUL

Příspěvek od mischko »

Cauko rolex... a co najdeme pod tymto odkazom? Citam to tu dost neskoro v noci, tak mi to uz nemysli... :lol: Je tam nejaky suvis s temou nalepok na sklo o EK a STK na novom aute? :?:
Dakujem
Reklama
 

rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: Nový SOUL

Příspěvek od rolex »

easydm.sk píše:Tie nálepky STK a emisnej na Slovensku netreba, len v tom prípade, že ideš mimo Slovenska a to mne sa stalo, tak som rád že ich mám.
Máš nejaké skusenosti alebo vieš o nejakom predpise ktorý by prikazoval mať na nových autách STK a EK ak s ním cestuješ do zahrančia .Tiež som bol mimo SK a do buducna by som sa rád vyhol nejakým problémom v zahraničí.
rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: Nový SOUL

Příspěvek od rolex »

Myslí že by to mohlo byť aj takto



5. Sú administratívne kontroly povinné? Musí byť nálepkou označené aj nové vozidlo?
Pre nové vozidlá - Nie, Zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách zaviedol povinnosť pre prevádzkovateľov vozidiel, bez vyzvania a na vlastné náklady, podrobiť nové vozidlo administratívnej technickej kontrole do 7 dní po prvom prihlásení vozidla do evidencie. Do 6 mesiacov od nadobudnutia účinnosti tohoto zákona (1.9.2005) mali byť administratívnej kontrole podrobené všetky vozidlá, ktorým ešte neuplynula lehota na absolvovanie prvej pravidelnej technickej a emisnej kontrole.
Cieľom zavedenia tejto povinnosti bolo v premávke jednoznačne oddeliť vozidlá, ktoré si svoju zákonnú povinnosť splnili (majú nálepku) a ktoré nie. Práve kontrolná nálepka umožňuje pohotovú a jednoduchú kontrolu vozidiel v premávke, avšak za predpokladu, že sú označené všetky vozidlá.

Zákon č. 310/2005 Z. z. z 23. júna 2005 zrušil ustanovenie § 21 ods. 1 písm. c) zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. Pre prevádzkovateľov vozidiel to znamená, že bolo zrušené ustanovenie absolvovať povinnú administratívnu kontrolu v už spomínaných lehotách.

Označenie nového vozidla kontrolnou nálepkou a vystavenie dokladov preukazujúcich platnosť technickej a emisnej kontroly je možné aj naďalej, ale opäť na dobrovoľnej báze. Túto možnosť oceňujú a využívajú hlavne tí prevádzkovatelia, ktorí jazdia so svojim vozidlom aj do zahraničia. Predchádzajú tak často komplikovanému vysvetľovaniu kontrolným orgánom iných štátov, prečo ich vozidlo nie je označené kontrolnou nálepkou, aj keď má platnú technickú a emisnú kontrolu, resp. tejto povinnosti ešte nepodlieha. Vystavenie týchto dokladov a označenie vozidla kontrolnou nálepkou preukazujúcou platnosť technickej a emisnej kontroly je možné vykonať v našej STK.
rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: Nový SOUL

Příspěvek od rolex »

mischko píše:
Cauko rolex... a co najdeme pod tymto odkazom? Citam to tu dost neskoro v noci, tak mi to uz nemysli... :lol: Je tam nejaky suvis s temou nalepok na sklo o EK a STK na novom aute? :?:
Dakujem

Pardon :) http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... 39&aid=640
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Nový SOUL

Příspěvek od rudolf.tomka »

Tak chlapi nerobme, z tej administratívnej kontroly takú vedu, veď ešte 8 eury najdeme a máme 4 roky pokoj s policajtami. :mrgreen:
KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
mischko
Příspěvky: 63
Registrován: úte říj 13, 2009 1:50 am

Re: Nový SOUL

Příspěvek od mischko »

jo.. tych 8e este mam, ale uz namam den dovolenky co potrebujem, aby som to na Poliankych vybavil... :evil:

a napokon naco stale dorovat tebto stat nezmyselnymi poplatkami...nebolo ich uz dost pri prihlasovani?!

z celeho mi vypliva , ze NETREBA mat tuto nalepku a kontrolu, kym nie je auto 4 roky stare...tak ju ani nebudem robit... ked bude jednoznacna povinnost ju mat tak spravim... a spravime vsetci.. alebo sa mylim???
:?:
rolex
Příspěvky: 29
Registrován: čtv srp 06, 2009 10:14 am

Re: Nový SOUL

Příspěvek od rolex »

Hojte ,otázka ,"má tu už niekto po prvej garančke ? ak áno ako prebiehala a € ? " :wink:
Radovan29
Příspěvky: 13
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:03 pm

Re: Nový SOUL

Příspěvek od Radovan29 »

tie administrativne kontroly STK a EK som dnes absolvoval, 20€. Vraj od 9 mesiaca tohto roka (alebo coskoro) su povinne a treba ich mat do 7 dni od prihlasenia...
KIA SOUL 1,6 CVVT TX Green Tea Latte
rudolf.tomka
Příspěvky: 80
Registrován: ned lis 22, 2009 5:40 pm

Re: Nový SOUL

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL LX 1,6 CVVT tomato red
Odpovědět