Výměna oleje CEED, 1.6 crdi, 85kw

john
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 09, 2007 6:12 pm

Výměna oleje CEED, 1.6 crdi, 85kw

Příspěvek od john »

Nechal jsem vyměnit olej dle všeobecného doporučení po 8tis. km namísto po 20tis.. Po kontrole měrky oleje okamžitě po odjezdu z autorizovaného servisu jsem zjistil, že barva oleje zůstala stejná - tmavá(černá) zatím mírně. Vždy při výměně oleje u předchozího vozu 1.9 tdi po 10tis. byla barva oleje čirá, nebo min. zabarvená. Mám za to že žádný olej nebyl vyměněn. Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo je snad KIA motor 1.6 crdi v tomto unikátní?
Díky za komentáře.......
Reklama
 

micronimus
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 11, 2007 12:49 pm
Kontaktovat uživatele:

olej

Příspěvek od micronimus »

myslím že olej je vyměněný . Některé moderní výkonné oleje mají právě tmavou černou barvu takže to mate .Ten olej i když je nový nepoužitý vypadá jako jetý ale není, nemusíš mít strach
greenca
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 23, 2007 10:01 pm
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od greenca »

jo jo,máš pravdu,dělám v kia servisu a do crdi motoru dáváme aral 5w40 a má opravdu sám osobě hodně tmavou barvu.Žádny strachy,myslím,že si dnes značkový servis nedovolí nevyměnit olej a poté si to naůčtovat.
GVG
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 13, 2007 6:48 pm
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GVG »

A co to je ta výměna po 8K km? Mně říkali, že mám přijet normálně po 20K. Už mám 5500, tak mě to zajímá. Díky!
greenca
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 23, 2007 10:01 pm
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od greenca »

GVG píše:A co to je ta výměna po 8K km? Mně říkali, že mám přijet normálně po 20K. Už mám 5500, tak mě to zajímá. Díky!
no mi teda děláme garančky na kia autech po 15tis. km a máme tak vytištěný i originál manualy... nechapu garančku po 8.tis a po 20.tis je podle mě dlouho. 8)
kia mechanik
Příspěvky: 52
Registrován: stř pro 20, 2006 11:04 pm

Příspěvek od kia mechanik »

:arrow:
Naposledy upravil(a) kia mechanik dne pát úno 08, 2008 6:58 pm, celkem upraveno 1 x.
Peter5
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 18, 2007 12:34 am

Příspěvek od Peter5 »

Zdravim Vas tu. Mam zaujem o kupu noveho ceeda SW 1.6 CRDi ale dost sa obavam tych common rail vstrekov. Cital som viacero clankov kde doslova ospevovali vykon ale na druhej strane aj upozornovali na citlivost na kvalitu nafty. Teraz si neviem rady. Neviete mi nahodou niekto poradit co tie vstreky vydrzia ci su ozaj tak citlive alebo to prehanaju. Diky
greenca
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 23, 2007 10:01 pm
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od greenca »

Peter5 píše:Zdravim Vas tu. Mam zaujem o kupu noveho ceeda SW 1.6 CRDi ale dost sa obavam tych common rail vstrekov. Cital som viacero clankov kde doslova ospevovali vykon ale na druhej strane aj upozornovali na citlivost na kvalitu nafty. Teraz si neviem rady. Neviete mi nahodou niekto poradit co tie vstreky vydrzia ci su ozaj tak citlive alebo to prehanaju. Diky
no já bych se toho nebál,protže 80 procent všech světových dieslů jezdi na systému comon rail
Peter5
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 18, 2007 12:34 am

Příspěvek od Peter5 »

Ved to. Pokial chcem kupit diesel a to aj chcem tak nemam na vyber ak neberiem do uvahy skodovku, ale to je uz o inom. Na 90% som za kiu ceed sw 1.6 CRDi 85Kw vybava EX
greenca
Příspěvky: 15
Registrován: pát lis 23, 2007 10:01 pm
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od greenca »

kia mechanik píše:Benzín jezdí po 15tis. a disel jezdí po 20tis. a nebo po roce co nastane dříve.
nazdar kolego,musím ti oponovat,ale v našich manualech pro servisní prohlidky KIA u nových vozidel v záruce máme máme předepsaný servisní intervaly po patnácti tisících bez ohledu na druh pohonu
alf32
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 06, 2007 7:21 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf32 »

greenca píše:jo jo,máš pravdu,dělám v kia servisu a do crdi motoru dáváme aral 5w40 a má opravdu sám osobě hodně tmavou barvu.Žádny strachy,myslím,že si dnes značkový servis nedovolí nevyměnit olej a poté si to naůčtovat.
Hmm to je divný mě řikali abych dolil do 1.6 CRDi 0W-40 a mám najeto 19.500 km takže du teďky na servisku ve 20.000 km
GVG
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 13, 2007 6:48 pm
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GVG »

Já mám taky 20000. Ale vždyť musí svítit kontrola servisu ne, podle toho by se dal poznat interval.
alf32
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 06, 2007 7:21 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf32 »

No já sem četl v servisním manuálu k autu že serviska na diesla by měla být v 15.000 tak jsem ve 14.500 byl objednat na servisku k prodejci tan mě poslali domů že na diesla je serviska ve 20.000 .. je mi tedy taky divný že tam nesvítí žádný servisní kontrolka ale co se dá dělat :(
petrk
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 03, 2008 6:56 pm
Bydliště: Louny

Příspěvek od petrk »

To "Peter5"
Prečo si nevieš rady? Prostě to chce používat kvalitní vysoce aditivovanou naftu ... SHELL, BENZINA VERVA apod. ... eventuelně tam ještě preventivně individuálně doplnit např. VIF aditivum a pak bych o vstřikovače neměl strach. Každé chce svoje 8)
Bara
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 17, 2008 11:25 am
Bydliště: Karviná

Příspěvek od Bara »

Žádná kontrolka servisu svítit nebude. Najeté km si musíš hlídat sám! :(
Odpovědět