Vrzání v zadní části vozu

Odpovědět
pgvik
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 03, 2011 5:48 pm

Vrzání v zadní části vozu

Příspěvek od pgvik »

Zdravím Vás přátelé, nesetkal ste se někdo se zajímavým vrzotem popř. skřípotem za jízdy u ceeda nekde od kufru.. jedno vim jiste..neni to od kotev pro sít.. není to ani od soupravy rezervniho pneu.. mohlo by to být možná od rolety zakrývající kufr ale to toho se nedostanu.. je fakt takovy zajmavy písklavý skřípot.. težko ho popsat.. budu snad muset kvůli teto BLBOSTI navstivit servis.. zacina mě to pěkně štvát..
pak ješte jedna jobovka.. nefunguje (uz od předešlého majitele) tlačítko MODE na volantu.. zas tak o elektronicke udaje o vozidle nestojim ale pri prechodu na letni/zimni cas bych rad zmenil hodiny.. nejde to jeste nejakym jinym zpusobem nez pres (me nefunkci) tlacitko MODE.. diky za odpoved..
Ceed SW 1,6CRDi 85KW EX
Reklama
 

pgvik
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 03, 2011 5:48 pm

Re: Vrzání v zadní části vozu

Příspěvek od pgvik »

tlacitko mode jde nahradit levým tlacitkem pod vrchnim displejem. pouze vsak pro zmenu data a casu..
Ceed SW 1,6CRDi 85KW EX
pavel456
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 21, 2010 4:01 pm

Re: Vrzání v zadní části vozu

Příspěvek od pavel456 »

Ahoj,mám necelý rok starého ceeda SW,najeto teprv 5tisíc a vrzání v zadní části vozu to je taky můj problém,je to dominantní znepříjemňující prvek znechucující jízdu s jinak celkem slušným autem.Musím říci že jsem doposud neobjevil "to" co mi vlastně někde na pomezí zadních sedadel a kufru spíše vpravo vrže nebo lupe přii sebemenším přejezdu nerovnosti.Tak se mi to jeví z místa řidiče. Roletku jsem vyloučil dělá to i bez ní,mlaskání roletky o plasty kufru znám a je jiné. Můj boj s tímto již prošel několika fázemi,od kontroly a podkládání různými měkými foliemi plastové dvojité podlahy v kufru a všech těch deklíků, přes postupné rozebírání a kontrolování všeho co by to mohlo být (tapicírunk,sedadla opěradla) jediné co jsem objevil je rezonance většího dílu zadního opěradla při poklepání na zadní stěnu opěradla,dělá to navíjecí mechanismus prostředního pásu který je uvnitř opěradla přišroubován na plechovou kostru opěradla a jako celek včetně bezpečnostního mechanismu je nerozebiratelný,už jsem ho měl venku dvakrát...až do fáze postupného se smiřování s tím že už to lepší nebude a to ani po zásahu servisu krerý mě čeká v listopadu.Už si začínám myslet že ceed byl špatný kauf a že jsem měl vzít radši octavii. A ještě na závěr,docela se divím jak odfláknutý je ceed tam kde to není vidět,myslím pod tapicírunkem atd. Tak hlavu vzhůru ceedaři.
pgvik
Příspěvky: 17
Registrován: pon led 03, 2011 5:48 pm

Re: Vrzání v zadní části vozu

Příspěvek od pgvik »

Díky za postřeh, no ja si myslím že moje vrzání v zadní části vozu je způsobeno plastovými kastlíky tvořícími podlahu kufru. když to zatížím (např. kočárem) tak to přestane..ba co víc.. posl. 1000Km to přestalo úplně.. pomyslně klepu na dřevo..Zdar
Ceed SW 1,6CRDi 85KW EX
ja101
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 06, 2012 11:09 am

Re: Vrzání v zadní části vozu

Příspěvek od ja101 »

Zdravím.Tak jsem absolvoval cestu na hory a zpět s plným kufrem.Při cestě do garáže mi něco drnčelo v kufr.Až teď,jak tu čtu vaše příspěvky si uvědomuju,že když byl kufr plný,tak se od tamtud nic neozívalo.Dost je to teď slyšet při přejezdu nerovností a na kostkách.Myslím si,že to budou asi ta druhá podlaha s těmi přihrádkami.
minosCZ
Příspěvky: 4
Registrován: pon bře 05, 2012 11:45 pm

Re: Vrzání v zadní části vozu

Příspěvek od minosCZ »

Tak tak, plastové přihrádky v kufru jsou svinstvo. Mohou potvrdit že mám stejný "lomoz" a při zatížení kočárem skutečně zmizé :?
Uživatelský avatar
alex.333
Příspěvky: 4
Registrován: pát říj 11, 2013 9:27 pm

Re: Vrzání v zadní části vozu

Příspěvek od alex.333 »

No taktéž pozoruji na nerovnostech neskutečné vrzání ze zadní části vozu.
Otevřel jsem kufr a chytal za různé části vnitřku a přišel jsem na to, že to dělá plastový tapec vpravo u uchycení roletky.
V místě napojení horního plastu (pod oknem) a spodního (pravá "bočnice" kufru) to strašně skřípe, když s tím hýbu. Budu to muset rozebrat a spoj vypodložit.

Další lupání, které mi vadí jsem identifikoval u spolujezdcovy hlavové opěrky. Při jízdě se opěrka mírně pohybuje (v rámci vůle vedení opěrky) a to způsobuje tlumené lupání.

Ještě když se vrátím ke kufru - zkoumáním jsem přišel na další potenciální zdroj skřípotu. Plastová lišta nad SPZ mi na levé straně nějak špatně přiléhá nebo co a když s ní zahýbu děsně skřípe. Podle mě to však nedělá za jízdy, protože víko kufru by mělo být dost tuhé na to, aby to skřípalo.

Opravdu se podivuji nad nekvalitou napojení nejrůznějších plastových součástí vozu.

Musím říct, že když jsem přestoupil na Ceed z Xantie, která byla o 9 let starší (a generačně ještě o mnohem víc), čekal jsem trochu víc. Ceed je všeobecně o dost hlučnější (motor i podvozek) a v Xantii nic ani po 200 tkm neskřípalo. Ceed je prostě taková "plechovka".
Ale bral jsem ho na otestování, abych se ujistil jestli neudělám chybu s koupí funglovky (nový Ceed CRDi) a zatím to i přes nějaké negativa vypadá dobře a "učím se" být spokojený s nižší střední třídou :D .

edit 3.1.2014
Tak dnes jsem se rozhodl definitivně odstranit skřípání ze zadní části vozu.
Kompletně jsem demontoval tapecírunk zadních dveří a všechny spoje jsem vypodložil netkanou textílií, ale po smontování přesto vrzání pokračovalo :cry: .
Sedl jsem do kufru, přivřel dveře a jemným tlačením na tapec jsem zkoumal, odkud přesně zvuk pochází.
Připadal jsem si jak doktor House.
Když jsem identifikoval přibližné místo, demontoval jsem tapec a zkoumal čím to jen může být.
A tady je viník:
Obrázek
Plastová příchytka je prasklá na dvou místech a když je zmáčklá v plechové části dveří, tak se ulomené části o sebe třou a to skřípe.
No a plech dveří (ve kterém ta příchytka je) zvuk krásně zesiluje - nervy drásající "hudba" při jízdě zajištěna.
Zatím nemám náhradní, tak jsem příchytku demontoval a je klid - tapec i tak drží.

Snad to někdy někomu pomůže.
2010 Cee´d SW 1,6 CRDi 85kW
Odpovědět