Otvírání 5-tých dveří

Odpovědět
Mirďa
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:58 pm

Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od Mirďa »

Zdravím všechny. Na mém Ceedu SW se v současných nízkých teplotách pomalu a neochotně otvírají zadní 5-té dveře kufru. Tento jev se projevuje již kolem 3 st. C, a čím je chladněji, tím pomaleji se dveře otvírají. Když klesly teploty pod -10 st. C, musel jsem dokonce dveřím pomáhat rukou, aby se vůbec otevřely na celou možnou výšku.
Když jsem to konzultoval v servise, zda nejsou vadné plynové tlumiče dveří, bylo mi sděleno, že se jedná o normální jev u těchto vozů. Jaké máte skušenosti vy se svými auty? Poraďte mi, jestli mám v servise trvat na reklamaci, nebo se to skutečně děje u každého Ceeda.
Nechci hanit zn. Kia, se Ceedem jsem velmi spokojený, ale u škodovek se kufr i nízkých teplotách otvírá podstatně snadněji.
Reklama
 

Mirďa
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:58 pm

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od Mirďa »

Chalani, dneska bylo -5 st. C a zadní dveře jsem musel do první poloviny nadzvedávat ručně a pak se v druhé polovině sunuly extrémně pomalu. Napiště mi, jak to máte vy. Přímo mě to irituje, pojedu do servisu!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
radek1910
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 16, 2010 3:40 pm

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od radek1910 »

zober WD-40 alebo konkor.... ja osobne pouzivam od WURTH HHS 2000 a trochu streknen na tie piesty co ti drzia 5-te dvere ( kufor ) a pekne sa ti budu otvarat.....
Mirďa
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:58 pm

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od Mirďa »

Namazal jsem WD40 a žádný extra efekt se neprojevil. Dveře jsou pořád lenivé.
ja101
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 06, 2012 11:09 am

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od ja101 »

Taky mám Kiu Ceed sw 1,6 benzín.Mám najeto cca 750 km a taky se dveřím od kufru moc nechce samo nahoru.Teď o víkendu bylo -16 °C a musel jsem jim pomáhat.Snad se to s oteplením zlepší.
dnjbc
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 11, 2011 9:22 pm

Re: Otvírání 5-tých dveří

Příspěvek od dnjbc »

Jo jo,mám 1.4 už třetí zimu a takhle to prostě u těchto aut je. Jde s tím ale žít. :D
Odpovědět