Výměna oleje 1.4

Odpovědět
Mirďa
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:58 pm

Výměna oleje 1.4

Příspěvek od Mirďa »

V květnu 2010 jsem nechal do vozidla Kia Ceed 1.4 (r.v. 2009) vyměnit olej Total Quartz Ineo 5W30, 504-507. Z této výměny mi v jednolitrovém obalu zbylo cca 0,7 l tohoto oleje. Tato otevřená a znovu uzavřená láhev s olejem je uskladněná ve "studené garáži" (tedy při letních i zimních teplotách). Zajímalo by mne, zda došlo k nějakým změnám vlastností tohoto oleje po otevření a při následném skladování a zda mohu při příští výměně oleje tento zbytek použít, aniž by došlo k ohrožení motoru.
Reklama
 

-Petr-
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:10 pm

Re: Výměna oleje 1.4

Příspěvek od -Petr- »

To by mohlo být napsáno na láhvi s olejem, ne? Tedy - jestli lze použít olej za rok po otevření, životnost i skladovací podmínky.
Uživatelský avatar
radek1910
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 16, 2010 3:40 pm

Re: Výměna oleje 1.4

Příspěvek od radek1910 »

otazka je trochu blba..... nakolko sa nejedna o jogurt.... ale o olej ktory je vyrabany z ropnych produktov .....vlastnosti sa ti budu menit iba v tom ze v lete pri vyssich teplotach bude olej riedsi a v zime pri nizsich teplotach bude hustejsi ....a pri dalsej gar.preh.ho mozes opäť pouzit.... bez straty zaruky....
P.S. ovsem ak ti donho nieco nespadlo...
ja101
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 06, 2012 11:09 am

Re: Výměna oleje 1.4

Příspěvek od ja101 »

Nemělo by se nic změnit na kvalitě oleje.
Patrac
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 30, 2012 9:17 am

Re: Výměna oleje 1.4

Příspěvek od Patrac »

olej je ropný a sirný produkt. časem dochází k vyloučení obsahu síry. a rozpadu tohoto ropného produktu. Nejsem si jist přesnou dobou ale ne nadramo je u aut udávaný interval výměny dejme tomu 20tkm nebo jeden rok bez rozdílu km..
Odpovědět