LPG do Kia Cee´d SW

Odpovědět
ludek
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 13, 2010 11:03 am

LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od ludek »

Zdravím, má někdo zkušenost?
Luděk
Reklama
 

Waran
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 29, 2010 9:54 am

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od Waran »

Zkušenost nějakou mám. Nechal jsem si nainstalovat LPG pohon 22.4.2010 na téměř tři roky starý Ceed 1,4 benzin. Firmou MGC Jihlava. Celkem cena necelých 28 000,- Kč za sekvenční vstřikování s řídící jednotkou. Start a zahřátí na benzin, ale není to podmínkou. Poté se aut. přepne na LPG. Toroidní nádrž do místa po rezervě na 45 l. Neplní se ale na 100% z bezp. důvodů. Spotřeba při dodržování předpisů a lehčí noze je kolem 5,5 l LPG. Jsem plně spokojen, nějaký pokles výkonu není poznat, tišší chod motoru a hlavně jezdím za 0,75 hal na km. Jen asi padá 7 letá záruka na pohonnou jednotku, ale to nevím jistě a zkušenosti s tím asi nikdo nemá. Pokud ano, podělte se. Zdravím.
-Petr-
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:10 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od -Petr- »

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f ... ead#unread

je tam i debata o LPG na Vengu - ale je ta má stejnej motor jako ceed po faceliftu......


Osobně LPG v kia ceed SW mám, není problém, auto je tiché, protože má po faceliftu jen 66Kw je nepatrně poznat trošku menší síla při jízdě na LPG ovšem je otázkou, zda to není jen můj subjektivní pocit. Mám tam i FlashLube (německou alternativu, vychází levněji náplně než od australského originálu flashlube a funkce je přitom shodná. Po instalaci lpg sem upravil nastavení lpg na 10 kapek/minutu, originál bylo 2 kapky/minuta - ale podle mého plynaře se takto motoru nic nestane. FL je tam z důvodu ochrany ventilových sedel a ventilů samotných (protože plyn má o sto stupňů vyšší teplotu při spalování než benzín a je suchý, narozdíl od benzínu. Proto tam je to FL, to toto řeší). Standardně - s benzínem - maximálka 180, s LPG 165. Co do tahu, tak zatím nebyla možnost jet s vlekem, s naloženým autem je rozdíl v tahu mezi BA95/LPG poznat jen trochu.
Nekrásnější pocit je ovšem při tankování LPG, plná nádrž kolem 550 korun, tomu říkám nádhera :mrgreen:
Patrac
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 30, 2012 9:17 am

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od Patrac »

trochu se u tý montáže LPG děsím jedný věci. Kia nemá hydroštely a větší teplota prostě víc působí na sedla i na ventily tudíž bych řekl že je potřeba častěji kontrolovat ventilovou vůli. Pokud se na to při garančkách vyprdnout pak asi reálně hrozí zaklepání sedel a podpálení ventilů. Pokuid na LPG je bezproblémů najeto 30 000km to nic neznamená.. závada se může projevit až po 40 000km.. zatím s montáží LPG do svého SWčka počkám a uvidím ke konci roku. V předchozích dvou autech jsem LPG měl ale je faktem že tam jsem si udělal naprosto vše... Ventilová vůle byla otázka několika minut..
Uživatelský avatar
radek1910
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 16, 2010 3:40 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od radek1910 »

ja mam vo svojej 1,4 -rke ZENIT PRO + mazanie (ochrana) ventilov flashlube a zatial spokojnost... :wink:
stanley399
Příspěvky: 50
Registrován: sob úno 05, 2011 5:12 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od stanley399 »

na riu mam uz 52000 km nabehanych na lpg bez problemov :)
KIA RIO 1,4 SPORTY HB
TROPICAL RED FACELIFT
r.v. 2011
godikaecer
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 03, 2013 10:47 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od godikaecer »

a nemáte někdo zkušenost s 1,6?
Uživatelský avatar
radek1910
Příspěvky: 58
Registrován: sob říj 16, 2010 3:40 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od radek1910 »

motor je ten isty len ma vacsi objem :o)
ribik
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 22, 2014 11:15 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od ribik »

mam KIA Ceed SW 2010, 1.4 , 66kW. Chci koupit noveho ceeda SW, ale uz s LPG. Poptal jsem v Brne a okoli 3 autorizovane prodejny, ale jsem z toho rozpacity. Cena za original LPG je 32.000 Kc, navic ovsem napocitaji 3000 Kc za pripravu vozidla ve vyrobe. Nadrz je pouze 46 l, a pri plneni 80% je to jen asi jen 36l LPG. Kontrola vule ventilu po 30.000 km 1 hodina prace,v pripade ze je potreba vuli nastavit, tak to muze byt az 6 hodin prace a podlozka, pokud je potreba, pod 1 ventil cena pres 400Kc, ventilu je 16! Rocni revize tlakove nadoby v rozmezi 300-800 KC podle servisu. Servis LPG po 20.000km v rozmezi 800-2800 Kc. Mate nekdo zkusenosti s LPG s novym Ceedem 2012?
D3VL3R
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 22, 2014 12:35 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od D3VL3R »

Mám objednaný Ceed SW 2013 1.4 LPG, takže by mě taky zajímalo. Pokud se nikdo nenajde, tak vám za pár týdnu řeknu já :)
ribik
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 22, 2014 11:15 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od ribik »

nakonec jsem objednal KIA CEE'D SW s LPG, vybava Comfort plus zadni senzory a vyhrivani sedadel v Agrotec Hustopece. Jejich pristup byl vstricny, reagovali nejrychleji, upresnujici udaje posilali obratem. Nakonec i cenu meli nejlepsi, to beru jako bonus (zajimave je srovnani cen s brnenskymi firmami). Dodana by mela byt koncem srpna, takze jakmile bude, podelim se s dojmy a prvnimi zkusenostmi
ribik
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 22, 2014 11:15 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od ribik »

Tak je doma, najeto zatim 200km. Oproti stare KII 1.4 necitim nejake snizeni vykonu. Na plyn prepina asi po 1.5km, zadne skubani, vubec to neni poznat. Jen mam pocit ze pri vyssich otackach je motor najednou hlucnejsi (okolo 3000).Jsem zvedavy na prvni tankovani, presnejsi udaje o spotrebe budou az tak po 3-4 tankovanich, protoze zalezi na tlaku u cerpacky, kolik se tam vejde.
D3VL3R
Příspěvky: 5
Registrován: úte črc 22, 2014 12:35 pm

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od D3VL3R »

K dnešnímu dni mám najeto 500km, spotřeba na benzín 6/100. Co se týká auta samotného, tak jsem spokojen, zatím žádný problém. :wink:

Prvotní dojmy: https://plus.google.com/101708105095101 ... 9Q7Wnu8pG5
Ceed SW 1.4 LPG
milosh
Administrátor
Příspěvky: 187
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: LPG do Kia Cee´d SW

Příspěvek od milosh »

Nasel jsem fotky z montáže přesně do tohoto modelu http://www.lpg-obchod.cz/fotogalerie-montazi/kia/
Odpovědět