Dorabanie original Tempomatu KIA CEED JD na volant za 28Eur

Odpovědět
marmi
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 12, 2020 10:42 am

Dorabanie original Tempomatu KIA CEED JD na volant za 28Eur

Příspěvek od marmi »

Dobry den.
Ked som Kupoval auto Kia ceed JD SW 1,6GDI r.v2013 tak auto malo základnu vybavu bez tempomatu..Pokonzultacii s autorizovanim servisom som sa dozvedel že sa to neda nakolko sa tam musi preprogramovat soft.v riad,jednotke alebo aj vymenit riad.jednotku.Po najdeni tlačidiel na Aliexprese(treba hladat tlačidla na kia cerato K3) cena26€sdph+2€novy manipulačny poplatok poste som to objednal.(je tam aj nove kablovanie ovladania.Objednaval som tlačitka komplet s plastom .

POSTUP
1. odpojit akumulator
2.vybrat airbag na volante-zo zadnej strany volantu tam ako su ramena volantu treba zatlačiť zo zadnej strany cez dieru(3krat) na poistku airbagu.(použil som nato torx kluč alebo šrubovák )
Treba odpojiť konektor airbagu nadvihnuť červenu poistku konektora (žltočierny konektor) a konektor vytiahnuť+odpojit čierny kabel asi od klaksonu.Odpojit konektor(bielej farby) ktory smeruje za volant na taky otočny medzikus.
3.Označit si fiksou polohu volantu aby ste ho vedeli vratit na to iste miesto.Povolit maticu volantu ale nie celkom(nechat ju tak na3-4zavitoch) a volant trhnutim nazdvihnut, vytočit maticu celkom a volant demontovat.
4.Povolit 5skrutiek Torx ktore drzia tlačitka(4skrutky spredu a jednazo zadnej strany volantu nadvyhnuť plast s tlačitkamy a odpojiť konektory tlačitok.Plast s tlač. sa len dviha kolmo od volantu hore(k sebe pozrite si nove tlac aki jetam system uchytenia)je tam len nacvaknuty.
5.Dame zadny krit volantu dole.
5.Teraz začneme skladat v opačnom poradi rozoberania.
6.Na zadnej časťi volantu obalu je upevneny zväzok kablovania.Vyberiete ho a podla stareho vyformujete a založite novy zväzok ktory Vam prišiel s tlačitkamy.Zadnu čast volantu vložime naspet na volant.
7.Plast s Tlačitkamy natlačime do volantu a Zapojime konektory tlačidiel .Zaskrutkujeme 4skrutky z vrchnej strany volantu a jednu zo spodnej časti volantu.nasadime volant podľa risiek ktore sme si poznačili na osi volantu(dajťe pozor aby konektor na medzikuse bol hore v strede volantu) a volante.Dotiahneme kľučom maticu,zapojime konektor na otočny medzikus.zapojime kabel čierny a kabel airbagu a cely airbag vtlačime na miesto do volantu.A nakoniec zapojime bateriu a mame hotovo.Cela montaž a demontaž mi trvala cca 40minut.Použite naradie Kluč na maticu volantu,Torx a šrubovak alebo plast na podvihnutie plastu.
8.Ovladanie CRUISE-aktivovanie temp. objavi sa zelena ikonka temp.
pri jazde sa zapina tempomat
SET- drzi rychlost pri ktorej sa temp.zapol tym istimtlacidlom sa rychlost zvyšuje alebo znižuje o 2Km/h
Ak pri aktivovanom temp. zapnete RES+ tak sa automaticky auto nastavy na posledy nastavenu rychlost na tempomate.
Pridam aj foto s vyznačenimy (foto ako vybrat airbag je uz s novym ovladanim je to len kvoli tomu akym spôsobom sa to vybera)
5.jpg
5.jpg (192.01 KiB) Zobrazeno 3291 x
8.jpg
8.jpg (185.29 KiB) Zobrazeno 3291 x
Obrázek
Přílohy
7.jpg
7.jpg (195.13 KiB) Zobrazeno 3291 x
Reklama
 

milosh
Administrátor
Příspěvky: 187
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Dorabanie original Tempomatu KIA CEED JD na volant za 28Eur

Příspěvek od milosh »

Díky za super návod. 8)
Odpovědět