Vrzání palubky

Odpovědět
Pigalus32
Příspěvky: 16
Registrován: úte dub 08, 2008 10:42 am

Vrzání palubky

Příspěvek od Pigalus32 »

Prosím poraďte někdo,mám najeto pouhých 10000km a vrže mi palubka.Nejvíc takový vystouplý věnec u budíků.To že si pustím víc rádio atd.,mi ani neraďte. :twisted: Je to hroznej zvuk,hlavně při přejezdu malých nerovností.
Reklama
 

oshidori
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 31, 2009 7:40 pm

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od oshidori »

Dobrý večer, mám KIA Cee´d 1,4 od února 2008. Najeto 32000 km. Vrzání je čím dál horší, začalo přibližně po ujetí 12000 km. Při první garanční prohlídce mi po stížnosti na skřípání utěsnili rádio, ale víc prý dělat nemohou, že to "ceedy" dělají (cituji hlavního servisního technika z KIA Hlaváček Olomouc). Auto je v nejvyšší výbavě, tehdy stálo bezmála 400 000 Kč, ale kdybych věděla, co mě čeká, tak ho nekupuji. Jsem zklamaná, vrzání je k nevydržení, po městě při jízde po kočičích hlavách nejde slyšet ani muzika, jako by se celá přístrojová deska měla každou chvíli rozpadnout. Zvažuji, že se obrátím na centrálu v Praze nebo přímo do výrobny v Žilině.
kiaman
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 14, 2009 3:55 pm

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od kiaman »

Reklamujte to u dielera. Aspon u nas ak reklamujete 3x tu istu chybu mate narok na vratenie penazi. Co samozrejme nie je take jednoduche ale ked sa im vyhrozite aspon zacnu konat. V pripade ze si nevedia dat radi (co je uplne normalne), vedia vybavit analyzu aj priamo v Ziline. (mam osobnu skusenost)

Bohuzial z dealermi to tak funguje. Pokial sa nebudete dorazne domahat napravy budu prdet na to. :(
oshidori
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 31, 2009 7:40 pm

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od oshidori »

Děkuji za odpověď. Byla jsem s autem v servisu prodejce. Technik vrzání slyšel, uznal mou reklamaci, ale stejně jako já nedokázal zjistit zdroj. Jelikož se při zvýšení teploty skřípání zmírňuje, navrhl mi, abych s autem přijela na podzim nebo v zimě, až bude chladné počasí, že bude pro něj snažší zjistit, co vlastně hluk způsobuje. Auto má tedy za sebou už druhou reklamaci skřípajících dílů, nic se opět nevyřešilo, takže uvidím, zda mi na podzim konečně pomůžou.

Také jsem kontaktovala centrálu v Praze. Obratem mi přišla následující odpověď:

Vážená paní Magistro,

Úvodem mi dovolte poděkovat za důvěru, s kterou se obracíte na společnost KIA Motors Czech s.r.o, akreditovaného dovozce vozidel KIA do České republiky.

K vašemu dotazu jakým způsobem postupovat při uplatnění reklamace mohu uvést následující.

Reklamace vozidel KIA se řeší, tak jak je uvedeno v záručních podmínkách, výhradně prostřednictvím sítě smluvních opraven autorizovaných k provádění záručních oprav. V tomto případě dealerské a servisní sítě KIA. Servis který Vaši reklamaci přijme a řeší je povinen rovněž ze zákona vydat rozhodnutí o posouzení reklamace případně zprávu jakým způsobem byla reklamace vyřešena. Bez tohoto vyjádření mimo jiné nejsme schopni posoudit, zda servis rozhodl ve věci Vaší reklamace správně či nikoli.

Vozidlo KIA cee´d bylo v roce 2008 zvoleno vozidlem roku v České republice a toto ocenění získalo i v dalších čtyřech zemích Evropy. Toto ocenění cee´d obdržel mimo jiné z důvodů svých jízdních vlastností. Není tedy pravdou informace, kterou jste při řešení reklamace obdržela z úst technika servisu Auto Hlaváček. Pochopitelně, jízdní vlastnosti jsou přímo závislé na kvalitě vozovky. Uvádíte, že se cizí zvuky z přístrojové desky ozývají při jízdě po nerovnostech. To je velice široký pojem a servisní organizace musí zejména posoudit, zda tyto "nerovnosti" splňují ještě atributy běžné pozemní komunikace určené pro silniční provoz, nebo zda již spíše odpovídají charakteru terénní jízdy. Toto vše však musí posoudit servis kde svoji reklamaci uplatníte.

Závěrem tedy doporučuji ještě jednou se obrátit se svojí reklamací na kterýkoli servis KIA. Demonstrovat garančnímu technikovi podstatu Vaši reklamace zkušební jízdou. V případě že technik posoudí tuto Vaši reklamaci jako oprávněnou trvat na jejím odstranění a vozidlo z opravny nepřevzít do té doby než bude reklamovaný jev odstraněn. Dále vyžádejte písemné stanovisko o posouzení reklamace a způsobu odstranění vady.

S pozdravem

Břetislav Dolejší
Aftersales Manager
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128
252 43 Čestlice
Czech Republic
TEL: +420267188422
GSM: +420777661807
FAX: +420267912260
E-mail: b.dolejsi@kiamotors.cz
http://www.kiamotors.cz
dacher
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 07, 2010 8:56 pm

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od dacher »

zdravim Vas mal som tiez ten problem z vrzganim palubovky v lete to nebolo pocut vobec ale ked sa na jesen ochladilo tak to bolo pucut strasne. Zasiel som za mini do servisu v kosiciach dohodli sme sa ze necham u nich auto a ze to technik rano skusi ked bolo auto este studene.Tiez sme mysleli ze je to palubovka tak mi povedali ze budu musiet vybrat celu palubovku.Rano technik sadol povozil sa a o desiatej mi zavolali ze indentifikovali odkial vychadza ten zvuk bolo to spetne vnutorne zrkadlo.Tak ho objednali o dva dni som prisiel vymenili ho na pockanie vypil som kavu a bolo to. Uz je to vymenene asi od zaciatku oktobra a je to v poriadku, su to frajeri
oshidori
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 31, 2009 7:40 pm

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od oshidori »

Dobrý den, dlužím happy end. Do podzimu jsem vypátrala, odkud zvuky vycházejí. Bylo to v místech ofuku čelního skla a kolem stropního světla u řidiče. Když jsem přitlačila na polstrování kolem světla, zvuky najednou utichly. Bohužel s pravou rukou nad hlavou se jezdit nedá:-)
V servisu KIA Hlaváček Olomouc mi objednali novou lištu do větrání předního skla a něčím vyplnili celý prostor kolem stropních světel. Nic už nevrže, ani v mrazech!

Přeji všem bezstarostnou jízdu rokem 2010.
majo
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 09, 2010 5:36 pm

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od majo »

Dobry den,
Ja som mal problemy s cudzim zvukom z palubovky po asi 100 kilometroch. Ten zvuk sa podobal na uvolneny srob/skrutku. Museli rozobrat palubovku. Odstranili to a dodali, ze na tento problem mali hlasenu "akciu" od vyrobcu.
Kia Rio Sporty, 1,4 Tropical Red
Kupené v SR, 12/2009
kiwi
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:03 pm
Bydliště: koscie

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od kiwi »

mne sa stalo, ze od zaciatku mi v palubovke akoby cosi hrkalo. jeden a pol roka som si myslel ze je to nedotiahnuta srubka niekde vo vnutri palubkovky. ked som to hovoril v servise, odbili ma tym, ze by trebalo rozobrat celu palubovku a pozriet na to. ked som si premeral toho "technika", radsej som povedal: "nie, dakujem".

po istom case som s tym zasiel do servisu do Kosic, lebo to hrkanie uz fakt liezlo na nervy. prijmaci technik sa so mnou previezol a uznal ze to hrka, dohodli sme si termin opravy (samozrejme vramci zaruky). len tak mimochodom podotkol, ci to nie je nahodou hrkanie spatneho zrkadla v interieri - a zvuk sa prenasa cez celne sklo az kdesi niekam do palubovky. ze uz mali taketo pripady a vedia to aj hned riesit. nedalo mi to a tak som si to medzi tym testoval. ked to zacalo hrkat, chytil som spatne zrkadlo a hrkanie prestalo.

takze - zdanlive hrkanie pristrojovky sposobovalo uvolnene SPATNE ZRKADLO!
...opravili to za pol hodiny. (samozrejme vramci zaruky)
cee'd 1,4 EX, disky MAK Volare :)
dulius
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 09, 2010 9:34 am

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od dulius »

tak vidim, ze v KE sa vyznaju mechanici, to je dobre ... kupoval som tam moj Ceed pred 2 tyzdnami ...
som rad ze ste svoje problemy s tym hlukom poriesili
Tuly
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 29, 2010 9:41 pm

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od Tuly »

Chcel by som sa pridať k tým čo im vŕzgalo v palubovke a prosím či niekto mal problém s vŕzganim volantu mam už druhý pričom prvý bol vymenený cca. 4500km. Nechodil som na ňom teraz mám 6500km, vŕzganie je tu znovu keď sa o neho zapriem jednou rukou pri otáčaní volantu. Jemné vŕzganie pretrváva aj v palubovke najazdené málo a spokojnosť upadá. Tuly
LiborF
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 19, 2007 12:56 pm
Bydliště: Košice

Re: Vrzání palubky

Příspěvek od LiborF »

Mne začal vŕzgať volant tiež, ale nie je to spôsobené volantom ani palubovkou. Príšerne to škrípe pri točení volantom. V servise mi to kontrolovali a tvrdia, že je to v posilňovači riadenia. Chystajú sa to rozobrať, ale chcú auto nechať na niekoľko dní a zatiaľ som nemal možnosť ostať bez auta.
Odpovědět