Záruka na karoserii

Odpovědět
Tomcak
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 09, 2007 5:50 pm

Záruka na karoserii

Příspěvek od Tomcak »

Nevíte prosím, jaká je záruka na neprorezivění karoserie? Na stránkách Kia jsem to nenašel a v různých testech se to různí. Například v testu Světa motorů 35/2007, kde srovnávali Kii Sportywagon se Škodou Combi a VW Variant napsali redaktoři záruku na kastli 6 let! :shock: Není dnes už 10 roků standard? Jaká je úroveň antikorozní ochrany u Kia Ceed?
Reklama
 

Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

No standard dnes 10 let stále není..Ale jestli se nepletu, Cee´d má 10-ti letou záruku proti prorezivění (nikoli zrezivění). Pozink to určitě není. Stačí si kouknout do katalogu a lázně, kde to ponořují. Např. moje Rio má pouze 6 let proti prorezivění. S pozinkem také nemá Rio co do činění. Je to dle mého pouze chemický proces nanášení zinku. Pozinkovaný plech je 100x lepší. No jo no člověk si nevybere. Dřív jsem měl Citroena tam je pozinkovaný plech už od roku snad 1991, zase na C3 zlobili jiný věci, Rio je zatím v pohodě, zase nemá pozink no..Co uděláš no.. :lol:
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Riccardo
Příspěvky: 35
Registrován: pon čer 04, 2007 10:33 pm

Příspěvek od Riccardo »

Marecek píše:No standard dnes 10 let stále není..Ale jestli se nepletu, Cee´d má 10-ti letou záruku proti prorezivění (nikoli zrezivění). Pozink to určitě není. Stačí si kouknout do katalogu a lázně, kde to ponořují. Např. moje Rio má pouze 6 let proti prorezivění. S pozinkem také nemá Rio co do činění. Je to dle mého pouze chemický proces nanášení zinku. Pozinkovaný plech je 100x lepší. No jo no člověk si nevybere. Dřív jsem měl Citroena tam je pozinkovaný plech už od roku snad 1991, zase na C3 zlobili jiný věci, Rio je zatím v pohodě, zase nemá pozink no..Co uděláš no.. :lol:
Hmm a jakto že všichni tvrdí že to je pozink ?
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Tvrdit může každej co chce. Já zase tvrdím něco jinýho. Nikde jsem nenašel to,že je to pozink. I prodejce, dokonce zastoupení mi nedalo jednoznačnou odpověd. Dle mého se jedná o chemické nanášení. Pozinkovaný plech prostě vypadá jinak. Třebas se pletu..
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Tomcak
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 09, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Tomcak »

... ono způsobů pozinkování je několik (chem. , elektrolyticky, žárové...) a plech se nutně nemusí lesknout jako nový pozink na střeše baráku :-) Měl jsem za to, že výrobce, vrámci propagace nadstandardní kvality výrobku, ošetřil i tuto záležitost. Jak dlouhá je tedy záruka na kastli?
Riccardo
Příspěvky: 35
Registrován: pon čer 04, 2007 10:33 pm

Příspěvek od Riccardo »

Marecek::
Aha, takže dle tvého názoru č.1 to určitě není pozink, a dle tvého názoru č.2 to je pozink chemickou cestou. Už v tom mám jasno ! :D

Zajímalo by mně, z čeho tvůj názor vychází: jestli ze znalosti technologického postupu výroby těch plechů nebo jenom z tvých dojmů z exkurze ...
Naposledy upravil(a) Riccardo dne pát srp 31, 2007 12:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Beda
Příspěvky: 66
Registrován: stř kvě 02, 2007 7:31 pm
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beda »

V servisu mi tvrdili, ze kastle je pozinkovana, takze by to hned reznout nemelo.
Omlouvam se, ale na tomto foru uz budu aktivni minimalne, najit mne muzete na jinem foru :)
Tomcak
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 09, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Tomcak »

Tak jsem kontaktoval kiamotors.cz jak to s tou antikorozni ochranou je. Celkem rychle mi z tech centra odpovedeli tohle:
Dovolte, abych odpověděl na Váš dotaz a uvedl tak vše na pravou míru.
Vozidlo Kia cee´d má záruku na prorezavění karosérie v délce 120 měsíců bez
omezení najetých kilometrů.
Je smutné, že ani naši dealeři či odborný tisk nedokáže jednoznačně
zodpovědět tak základní dotaz.
Již při výrobě karosérie vozidla Kia cee´d je používán pozinkovaný plech.
Celé karosérie je pak navíc chráněna galvanicky nanášeným materiálem, který
má podobné vlastnosti jako pozinkovaný plech (ochrana svárů a spojů).
Toz tak aby bylo jasno :D
Riccardo
Příspěvky: 35
Registrován: pon čer 04, 2007 10:33 pm

Příspěvek od Riccardo »

Tomcak: Diky za pozitivní informaci. Opravdu nemám rád, když tady někdo šíří bludy, aniž by si to ověřil. (Mareček)
Marecek
Příspěvky: 122
Registrován: ned úno 25, 2007 7:06 pm
Bydliště: Praha 5-Nové Butovice

Příspěvek od Marecek »

Asi jsem nějaká bludná duše no :D Mně se dostalo jiné odpovědi, ale to je jedno. Každý at věří čemu chce..A konec OT.
Kia Rio II, 1.4LX+,rv.07 béžový interiér :-), červená metla, SOPTÍK
Kart
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 04, 2021 8:15 am

Re: Záruka na karoserii

Příspěvek od Kart »

Bacha ze to proreziveni musi byt smerem zevnitr ven.
Odpovědět