Otočená baterie

Odpovědět
petra.hrubesova
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 16, 2023 1:05 pm

Otočená baterie

Příspěvek od petra.hrubesova »

Dobrý den, mám dotaz ohledně baterie.
Manžel nechal zapnutá světla u Kia Ceed (1,4l r.v.2010) a tak jsme baterii museli nabít doma. Každopádně když ji dával do auta, prostě blbě koukal a dal ji obráceně (plus na mínus a naopak). No od té doby auto pouze troubí a svítí ale nechce nastartovat a i rádio je mrtvé a vše vynulované. Při otočení klíčem pouze cvaká u motoru. Mám taťku automechanika takže s ním už sem to probírala a vím, že v lepším případě je v vypálená nějaká pojistka (ty budu kontrolovat zítra) a v tom horším, nějaká řídící jednotka. A ano, zkoušeli jsme to auto startovat přes kabely z druhého auta ale prostě je mrtvé. Samozřejmě to budu řešit s autorizákem, pokud to nevyřeším u pojistek. Jde mi o to, zda se s tím někdo z Vás setkal, nebo se mu to stalo a jaké to mělo následky. Vím, že každé auto je jiné a mohlo to "kopnout" do něčeho jiného než u Vás, ale tak aspoň mi jde o ty zkušenosti... A prosím řeči typu jak to mohl otočit a podobně si prosím nechte, hold se stalo a následky si bude platit. Moc děkuji za Vaše zkušenosti a názory.
Reklama
 

milosh
Administrátor
Příspěvky: 187
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Otočená baterie

Příspěvek od milosh »

Zacal bych pojistkama, to je to nejlevnejsi reseni. Baterie znovu nabit nejde doma?
petra.hrubesova
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 16, 2023 1:05 pm

Re: Otočená baterie

Příspěvek od petra.hrubesova »

Ano baterie je v pořádku, pojistka byla vypálená jen jedna. Zjistili jsme. že je vypálená elektrika, co vede do startovacího relé. Budeme to dávat do servisu, kde dělají elektriku. Tatínek je sice mechanik (je to jeho živnost) ale elektriku nedělá. Respektive ano, ale jen u Škodovek, Volkswagenu a pod. značek, Jihokorejský značky nedělá.
milosh
Administrátor
Příspěvky: 187
Registrován: ned srp 28, 2005 11:30 am

Re: Otočená baterie

Příspěvek od milosh »

Tak hlavne ze to neni nic horsiho :wink:
petra.hrubesova
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 16, 2023 1:05 pm

Re: Otočená baterie

Příspěvek od petra.hrubesova »

Jo to jsme taky rádi :D
Hovado39
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 18, 2023 11:46 pm

Re: Otočená baterie

Příspěvek od Hovado39 »

Zdravím všechny zde přítomné strejdovi se stal stejný problém jako pánovi mechanikovi.. že obrátil autobaterii. Auto houkalo. po nasazení baterie správně a pokusu nastartovat auto nestartovalo byla přepálená velká pojistka u autobaterie) a jedna červená 10 pod palubkou na klimu . Po vyměněna pojistek už auto nastartovat jde ale je problém že ta pojistka na klimu po výměně za novou hned praskne a v autě přestalo fungovat: autorádio, panel digi klimatizaci, páčka na stěrače přední zadní okno + ostřikovače ,kontrolka na rozsvícení světel na budíkach,.. Poradil by někdo po čem jít co se mohlo vypálit? Nebo co je ve zkratu ? Jestli panel ovládání a páčka nebo komfortní jednotka. Neřešil náhodou někdo něco podobného? Děkuji za každou radu
Odpovědět