Kia Sportage - LPG

Odpovědět
medavej
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 22, 2008 9:18 pm

Kia Sportage - LPG

Příspěvek od medavej »

Chci se zeptat co Kia Sportage a LPG , co motor a jak se to auto chova. Zda ma motor ma hlinikovou hlavu. :shock:
Reklama
 

moucha
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 26, 2007 9:36 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moucha »

Kia 2,0 16V i 2,0 8V má hliníkovou hlavu.
Kia Sportage 2,0 16V 94kW, úprava Luxory, Karman.
LSI
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 16, 2008 11:50 pm

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od LSI »

Dobrý den, moje rodina vlastní Kiu Sportage (rv. 96) s kombinovaným pohonem benzín - LPG.Pokud je vše dobře seřízeno (nastavení motoru pro oba typy pohonu) je pohon na plyn cenově opravdu nesrovnatelně výhodnější.Pohonem na plyn sice vzrůstá spotřeba (kombinovaně cca 9l) ale stále je to velice výhodný způsob.Určitě můžu doporučit
darebak
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 27, 2008 11:10 pm

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od darebak »

Dobrý den, mám Sportage r.v.2007 udělána přestavba na LPG - najeto cca 90tis.km - žádný problém.spotřeba vyšší - ale v porovnání s benzínem úspora stále vychází na 1,2,-Kč/km.Jediná nevýhoda - kvůli umístění rezervy v kufru se zmenšil(o hodně) úložný prostor.
HonzaOstrava
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 18, 2008 9:57 am

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od HonzaOstrava »

Pokud vám nebude vadit nepřítomnost rezervy, klidně ji nechte doma. Stačí mít: systém pro kontinuální měření tlaku se signalizací v kolech, soupravu pro rychlou opravu gum a kompresor.
A je to. Pravda, celkem to bude stát tak 10 000Kč, ale to už je na uvážení.
Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od Peters »

Rezervu treba prerobit na zadne dvere...
7lk7
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 17, 2009 4:39 pm

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od 7lk7 »

Tak já bych řekl, že jsem buď koupil trpaslíka co vyrostl a nebo byla někde zrada od samého začátku.
Koupil jsem novou Sportage v listopadu 2006 a nechal jí ihned v autorozovaném servisu předělat na plyn. Najela perfektně za 1,5 roku 56000 Km a pak motor kleknul na podpálené ventily. Prodejce se k tomu postavil tak, že záruka padla okamžikem přestavby na plyn a že plynový pohon je důvodem zničení hlavy. Provedli opravu výměnou sedel ventilů v hlavě.. cena 30 000,- Kč. Ale ani po opravě auto nejelo jak mělo. Po dalších 15 000,- Km přestavbový servis hlavu sundal a zjistil, že sedla jsou z měkkého materiálu a jejich hrany jsou několika násobně širší než by měly být a to je příčina malých tlaků ve válcích a mizivého výkonu motoru.. Oprava zabroušením a sesazením 15 000,- Kč. Auto najelo 10 000,- Km a motor šel do háje na netěsnost ventilů znovu a je nepojízdný. Nezbývá prý nic jiného, než nechat vyměnit sedla někomu kdo to umí pořádně a z materiálu, který tam patří, pak prý bude klid, znovu bratru za 30 000.... spočítám-li prvotní přestavbu, všechny opravy, neskutečné prostoje auta v servisu a že samozřejmě se vše děje ve chvílích kdy potřebujete jezdit nejvíc nebo klimatické podmínky jsou přesně tak na čtyřkolku... tak jsem mohl vesele pořídit starší Porche Cayenne a vesele ho živit benzínem a finančně to vyšlo na stejno....
Po několika diskuzích s lidmi z pojišťoven a servisů mi bylo vysvětleno, že kupovat vozy KIA je čiré bláznoství a proklamované záruky nikdy nikdo z prodejců nedodržel.
Toť má osobní zkušenost a několika firmám jsem nákupy těchto vozů rozmluvil jako zcela chybné rozhodnutí.
Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od Peters »

7lk7 píše:Tak já bych řekl, že jsem buď koupil trpaslíka co vyrostl a nebo byla někde zrada od samého začátku.
Koupil jsem novou Sportage v listopadu 2006 a nechal jí ihned v autorozovaném servisu předělat na plyn. Najela perfektně za 1,5 roku 56000 Km a pak motor kleknul na podpálené ventily. Prodejce se k tomu postavil tak, že záruka padla okamžikem přestavby na plyn a že plynový pohon je důvodem zničení hlavy. Provedli opravu výměnou sedel ventilů v hlavě.. cena 30 000,- Kč. Ale ani po opravě auto nejelo jak mělo. Po dalších 15 000,- Km přestavbový servis hlavu sundal a zjistil, že sedla jsou z měkkého materiálu a jejich hrany jsou několika násobně širší než by měly být a to je příčina malých tlaků ve válcích a mizivého výkonu motoru.. Oprava zabroušením a sesazením 15 000,- Kč. Auto najelo 10 000,- Km a motor šel do háje na netěsnost ventilů znovu a je nepojízdný. Nezbývá prý nic jiného, než nechat vyměnit sedla někomu kdo to umí pořádně a z materiálu, který tam patří, pak prý bude klid, znovu bratru za 30 000.... spočítám-li prvotní přestavbu, všechny opravy, neskutečné prostoje auta v servisu a že samozřejmě se vše děje ve chvílích kdy potřebujete jezdit nejvíc nebo klimatické podmínky jsou přesně tak na čtyřkolku... tak jsem mohl vesele pořídit starší Porche Cayenne a vesele ho živit benzínem a finančně to vyšlo na stejno....
Po několika diskuzích s lidmi z pojišťoven a servisů mi bylo vysvětleno, že kupovat vozy KIA je čiré bláznoství a proklamované záruky nikdy nikdo z prodejců nedodržel.
Toť má osobní zkušenost a několika firmám jsem nákupy těchto vozů rozmluvil jako zcela chybné rozhodnutí.
Podla mna je to len chybny kus, to iste sa moze stat hociktorej inej znacke na trhu ... A je smola ze prave ty si ten "smoliar" co natrafil na ten "chybny kus". Asi vsetko co k tomu chcem.
hodinar
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 21, 2013 10:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od hodinar »

Dobrý den,
vím, že to téma je trochu out of date, ale přijde mi zbytečné zakládat nový topic.
Ale k tématu. Chci se zeptat, jestli je tu někdo kdo si nechal přestavět nového Sportage na plyn? Sám nad tím vážně uvažuji, tak bych si rád přečetl zkušenosti ostatních a klidně i doporučení na konkrétní podniky, kde to dělají dobře. Děkuji.
Naposledy upravil(a) hodinar dne ned dub 21, 2013 4:08 pm, celkem upraveno 1 x.
jirka9362
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 25, 2013 8:24 am

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od jirka9362 »

Mám nově namontován plyn na sportage 2008, 140koní.Najel jsem tak 2500km.Dojem je zatím smíšený.Před tím jsem jezdil se zaplynovaným focusem 1,6 a najel jsem s ním za rok 54000km.Namontován system Magic3,nyní do kia Magic4.Systemy oba bez poruch a velká spokojenost.Focus spotřeba do 8l.Sportage nyní mezi 11-12l plynu.Srovnání není možné váha a pohon 4x4 nehledě na bezpečnost.Myslím že na tak velké a těžké auto je to super.Při porovnání s naftou by byla spotřeba mezi 5,5-6l.Do obou aut mám přimazávání a nešetřím na kapičkách.Sportage jezdí dobře jen to zrychlování je býdné.Byl jsem na kontrole na váhu vzduchu a lambda sondu a vše v pořádku.Tak mně bylo doporučeno motor pořádně vytáčet aby se naučil jezdit.První majitelka najela 100000km a asi jezdila s lehkou nohou.Jinak bych plyn doporučil.Jirka9362
BQ74
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 04, 2014 12:45 pm
Bydliště: Praha

Re: Kia Sportage - LPG

Příspěvek od BQ74 »

Ahoj Jirko, pokud na toto vlákno zabloudíš, kde sis nechal přestavbu realizovat? U atorizovaného servisu? Mám Sportage 12/2008 a také uvažuji o přestavbě... díky, BQ
Odpovědět