Uložení homokinetického kloubu

Odpovědět
Dragunof
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 11, 2009 1:09 pm

Uložení homokinetického kloubu

Příspěvek od Dragunof »

Zdravím všechny majitele Sportage.
Potřebuji radu.
Koupil jsem Kiu Sportage 1996 a od předních kol se ozývaly divné zvuky jakoby mlátil kov o kov. (Za jízdy, a na každém výmolu a nerovnosti )
Po chvíly jsem zjistil, že se jedná o uložení homokinetických kloubů v kole.
Pod manuální volnoběžkou kterou jsem sundal je něco jako segerovka a ta brání vyjetí os homokloubů z kola. Pod ní je už jen obyčejná podložka.
Ale problém je v tom, že osy se volně pohybují v kole vůle cca 5mm.
Myslím tedy, že mi tam něco chybí nebo je něco špatně, ale nevím co....
Prosím tedy touto cestou o radu, plán, nákres, popřípadě foto-jestli někdo máte, nebo tak něco.
Díky Lukas.
PS: může být i na e-mail.
Reklama
 

Oldřich Zeman
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 08, 2007 12:11 pm
Bydliště: Jáchymov 36251
Kontaktovat uživatele:

Re: Uložení homokinetického kloubu

Příspěvek od Oldřich Zeman »

mam tento problem za sebou a je tam pruser v jehlovem ložisku.Pokud chceš ta se ozvi na 603494083 anebo na skypa oldaze1.Poradim.Jsem na příjmu po 18nacte hodine.Olda
Peters
Příspěvky: 87
Registrován: stř zář 24, 2008 9:39 am

Re: Uložení homokinetického kloubu

Příspěvek od Peters »

Oldřich Zeman píše:mam tento problem za sebou a je tam pruser v jehlovem ložisku.Pokud chceš ta se ozvi na 603494083 anebo na skypa oldaze1.Poradim.Jsem na příjmu po 18nacte hodine.Olda
Ja mam presbe ten isty problem, ale volat ti do ciech nejdem a skype nemam... Nemohol by si poradit tu? Ved je to predsa forum pre vsetkych. Ale dost pochybujem ze je tam problem v lozisku... pozeral som sa na to a chyba je v tom ze je vola na tisichrane... ako pisal kolega predomnou tak je tam nejaka ta vola v osadeni na hriadeli a preto to klepe...
Dragunof
Příspěvky: 6
Registrován: úte srp 11, 2009 1:09 pm

Re: Uložení homokinetického kloubu

Příspěvek od Dragunof »

Tak opraveno!
Hlavně díky squvělé radě Oldy Z. Díky! :wink:
Bylo to přesně ono-Rozmašírované jehličkové ložisko a gufero přední poloossy...
Oprava celkem obě strany cca 1 hodina-Cena celkem 500kč-díly odjednány v KIA Ostrava-doba dodání 2 pracovní dny.
Pro další kolegy se stejným problémem :) :
Obj. číslo-JEHLOVÉ LOŽISKO POLOOSY : 0K011-33-152-cena 169.32 KČ-BEZ DPH
Obj. číslo-GUFERO POLOOSY : 0k011-33-065-CENA 41,64 KČ-BEZ DPH

Mám na prodej nové nepoužité dvě gufera předního kola obj. č. 0K081-33-067 cena za obě 300kč + poštovné.
Pokud někdo chcete, tak se ozvěte na mejla.
L.
rado
Příspěvky: 11
Registrován: úte pro 30, 2008 4:57 pm

Re: Uložení homokinetického kloubu

Příspěvek od rado »

Pri objednavke radšej zadajte číslo karosérie, lebo na rok 1999 a 2,0 TD ložiska sedia, ale nesedia gufera. Zrejme vyrábali viac druhov nábojov. Objednal som podľa čísel čo zadal p. Dragunof a sedeli len ložiská, gufera boli veľké. Ale mi to v pohode vymenili. Pozor, lebo na každú stranu idú po dve gufera.
jirkae
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 07, 2015 8:45 am

Re: Uložení homokinetického kloubu

Příspěvek od jirkae »

Dragunof píše:Tak opraveno!
Hlavně díky squvělé radě Oldy Z. Díky! :wink:
Bylo to přesně ono-Rozmašírované jehličkové ložisko a gufero přední poloossy...
Oprava celkem obě strany cca 1 hodina-Cena celkem 500kč-díly odjednány v KIA Ostrava-doba dodání 2 pracovní dny.
Pro další kolegy se stejným problémem :) :
Obj. číslo-JEHLOVÉ LOŽISKO POLOOSY : 0K011-33-152-cena 169.32 KČ-BEZ DPH
Obj. číslo-GUFERO POLOOSY : 0k011-33-065-CENA 41,64 KČ-BEZ DPH

Mám na prodej nové nepoužité dvě gufera předního kola obj. č. 0K081-33-067 cena za obě 300kč + poštovné.
Pokud někdo chcete, tak se ozvěte na mejla.
L.

Ahoj,
mohl by jsi prosím napsat, jak postupovat při výměně jehlového ložiska? Zda jsou k tomu nutné nějaké speciální nástroje a tak podobně? Díky
jirkae
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 07, 2015 8:45 am

Re: Uložení homokinetického kloubu

Příspěvek od jirkae »

Tak jsem návod na výměnu jehlového ložiska nakonec našel u bratrů z ruska. Připojuji odkaz, kde je podrobný návod i s fotkama.
http://sanekua.ru/kak-samostoyatelno-za ... -sportage/
Odpovědět