Pneu a přvodovky

Odpovědět
Matouš
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 27, 2017 4:44 pm

Pneu a přvodovky

Příspěvek od Matouš »

Zdravim, mám Sorento rok výroby 2003, obsah 2,5 , 103 kw. Musí být všechny gumy na autě od stejného výrobce, stejné víšky vzorku a všechny 4 zimní nebo letní? měl jsem obuté různé vyrobce na nápravách a občas se mi ozvalo trhnutí z mezi nápravové převodovky. a teď sem obul na předek letní a na zadek zimní a málem mi to při vyšší rychlosti utrhlo převodovky. Dík za odpovědi.
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Pneu a přvodovky

Příspěvek od Jirka N. »

Pokud je Sori s TOD tak bezpodmínečně je nutný mít všechny pneu stejného výrobce, stejný model,dezén a i datum výroby. Maximální rozdíl výšky dezénu je pro model 2008 1 mm a to díky citlivosti pohonu 4x4. Zde platí to že při zničení jedné pneu se musí koupit všechny čtyři nové, jinak se riskuje desetitísíce drahá oprava rozdělovací převodovky.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Matouš
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 27, 2017 4:44 pm

Re: Pneu a přvodovky

Příspěvek od Matouš »

diky za odpověď. je to rok 2003 s TOD. Nedalo by se někde sehnat nějaké schéma rozdělovací převodovky? Kamarád je mechanik ale nechce se do toho pouštět když neví jak to vypadá.
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Pneu a přvodovky

Příspěvek od TommyBoy »

Tohle je vsechno co k TOD mam.
Ty kola je opravdu potreba mit stejne a v navodu se pise, ze je nutne je i pravidelne prohazovat kvuli opotrebeni.
Nejlepsi by bylo TOD uplne deaktivovat nebo odpojit predni kartdan nez poresis pneu.

http://leteckaposta.cz/781946519

Hodne stesti!
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Matouš
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 27, 2017 4:44 pm

Re: Pneu a přvodovky

Příspěvek od Matouš »

Fakt super,díky moc. Zatim stojí na dílně a gumy jsou na cestě.
Odpovědět