Sorento - moje zlaticko

Odpovědět
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od JElen »

Maik007 píše:No sice nemas, ale tak mrkni, jestli tam neni natazena kabelaz, kdyz sundas predni osvetleni s prihradkama na bryle, tak by tam mohl bejt navic jeden dvouradej konektor, ted nevim jestli 2x8 nebo 2x10 pinu, pokud tam je, mas to "napul" hotovy :-)
Jak jsem psal vyse, k provozu staci +/- 12V, signal z RJ nebo z jednoho vstrikovaciho ventilu a signal od prevodovky (otacky).
Ten Astraweb teda doda komplet osazene tistene spoje, s nutnou kabelazi, bez krabicky.

Jinak na starsi typ <2006 je spousta dokumentace, takze by se to dalo dohledat, pokud bys tam ten konektor nemel..

No, ja bych chtel striknout auto v podstate bocni listy, a mozna narazniky do klasicke cerne, striknout bych to taky zvladl, pokud tam teda nejni nejakej extra postup a technologie :-)
jo pooockej bavime se o tom stredovem, kterej ukazuje barometr, nadmorskou vejsku a azimut ? ten tam mam :) uz jsem davno premejslel co bych dal misto nej :) takze ten display by se tam hodil :) otazka jeslti by to vsechno ukazovalo jak ma... me jde vlastne hlavne o spotrebu, jelikoz pres obd II to moc presne neni, takže pokud rikas ze ti tu spotrebu ukazuje presne tak bych do toho sel :)

postup je jednoduchej, odmastit, spravne naredit a striknout nekolik vrstev :)
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Reklama
 

Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od JElen »

Jirka N. píše:Protože Sori jezdí stále bez nároku na opravy tak jsem si dneska koupil aktivní subwoofer a krásně pasuje pod sedačku spolujezdce :D

http://www.autoradiahifi.cz/aktivni-sub ... -1972.html

ja jsem vsechny zesiky nacpal do falesneho dna v kufru :)
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od TommyBoy »

A kam das naradi, zarovky, klice, rukavice, trojuhelnik, lano, deku, popruhy, gumycuky a ostatni bordel? :lol:
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od JElen »

TommyBoy píše:A kam das naradi, zarovky, klice, rukavice, trojuhelnik, lano, deku, popruhy, gumycuky a ostatni bordel? :lol:
vse je hezky srovnano v tastice :D
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Jirka N. »

Tak hotovo a hraje to fantasticky. Protože jsem nechtěl přijít o kufr, ani to montovat na zadní stranu sedaček ,jako kolega v Německu tak jsem zvolil vlastní řešení a to montáž pod sedadlo spolujezdce. Nemusel jsem nic vrtat do kastle, využil jsem volné montážní závitové díry M6 :D a jen vyrobil AL redukční mezikusy pro připevnění.
Tím to basuje pěkně vpředu a mezi předníma repráky a to je asi neoptimálnější řešení. A dobrý bylo že 5 metrů kabelu 10 mm2 stačilo akorát k baterce když se vymetaly všechny rohy aby nevadil a nerušil.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Maik007 »

JElen píše: jo pooockej bavime se o tom stredovem, kterej ukazuje barometr, nadmorskou vejsku a azimut ? ten tam mam :) uz jsem davno premejslel co bych dal misto nej :) takze ten display by se tam hodil :) otazka jeslti by to vsechno ukazovalo jak ma... me jde vlastne hlavne o spotrebu, jelikoz pres obd II to moc presne neni, takže pokud rikas ze ti tu spotrebu ukazuje presne tak bych do toho sel :)

postup je jednoduchej, odmastit, spravne naredit a striknout nekolik vrstev :)
No, pokud ti ukazuje palubni pc dojezd, tak myslim, ze problem nebude. mas schema?
nebo mam mrknout, jestli se to tam da jednoduse nacvakat jako u me?

Dulezitej je signal od ridici jendotky, podle ktereho se pocita dojezd, a tedy spotreba. Pokud bys tam tento vodic nemel, musel by se natahnout nebo sebrat az u motoru z jednoho vstriku - potom ale nevim jak by to bylo presne..

Spis se tam nevejde ten displej, a budes muset bud vyrezat vetsi diru po tom starem, anebo ho dat bokem jako ja..pasuje presne nad zrcatko.. :-)

Pokud bude mit stejny pripojeni a napajeni, sel by pouzit i jiny displej, mensi, a/nebo treba s jinou barvou podsviceni apod..
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Maik007 »

Jirka N. píše:Tak hotovo a hraje to fantasticky.....
Jirko, krasna a cista prace, jen bych se obaval o spolujezdce, aby nemel zaludecni problemy :lol:

Ja mam taky "tasticku" v kufru, ale tam mam: 25m snuru na psy, nahradni dvojity voditko (kdyby si ho jeden prekousal), sit do kufru, smetacek na vymetani pisku z auta (jeste ze Sori ma tak nizky prahy, a da se to pekne vymest :), dve, tri 0,5l vody na uhaseni zizne, a tasky z IKEA na necekane velky nakupy..spodek pod kufrem mam plnej naradi a jinyho bordelu jako TommyBoy :lol:
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Jirka N. »

Ano mám dojem že to bude pro spolujezdkyni cesta k orgasmu, docela to dobře vibruje se sedačkou :D . Mám k tomu dálkový ovládání kde se nasavuje itenzita a za ty peníze je to opravdu skvělá věcička.
Já v kufru vozím velkej plastovej kufr kde mám hasičák i gola klíče včetně sady dalších klíčů a potřebností. Ten kufr se dá kdyžtak dát na místo podlahy zadních sedaček když potřebuju celej kufr k dispozici, nebo sklopit sedačky na velkej prostor.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
DJDavecz
Příspěvky: 16
Registrován: stř bře 04, 2015 2:31 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od DJDavecz »

Chlapci, pěkné... se Sorentem se dá dělat spousty věcí... :wink: Jen tak dál a dávejte pro ostatní tipy i triky.... :wink:
KIA Sorento 2,5 EX, r.v. 2003
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Jirka N. »

Jasný je to poctivý auto kde se dá ještě bastlit co to jde.
Ještě jsem udělal test toho Subwooferu a je to super díky extrémě dimenzovanýmu napájení 2x 10 mm2 a tím pádem je to nezávislý na rádiu které ostatně je napájený tenkýma drátky i z palubní sítě. Tedy od radia se nedá očekávat závratný výkon. To by znamenalo vše překopat a stejně v přívodu radia jsou taky tenký drátky. Takže je jediná cesta a to těmito zesilovačema a oceňuju že při nízké hlasitosti to má skvělou dynamiku a i ve volantu jsou znát rytmy basů a přitom to neobtěžuje hlukem.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od JElen »

Maik007 píše:
JElen píše: jo pooockej bavime se o tom stredovem, kterej ukazuje barometr, nadmorskou vejsku a azimut ? ten tam mam :) uz jsem davno premejslel co bych dal misto nej :) takze ten display by se tam hodil :) otazka jeslti by to vsechno ukazovalo jak ma... me jde vlastne hlavne o spotrebu, jelikoz pres obd II to moc presne neni, takže pokud rikas ze ti tu spotrebu ukazuje presne tak bych do toho sel :)

postup je jednoduchej, odmastit, spravne naredit a striknout nekolik vrstev :)
No, pokud ti ukazuje palubni pc dojezd, tak myslim, ze problem nebude. mas schema?
nebo mam mrknout, jestli se to tam da jednoduse nacvakat jako u me?

Dulezitej je signal od ridici jendotky, podle ktereho se pocita dojezd, a tedy spotreba. Pokud bys tam tento vodic nemel, musel by se natahnout nebo sebrat az u motoru z jednoho vstriku - potom ale nevim jak by to bylo presne..

Spis se tam nevejde ten displej, a budes muset bud vyrezat vetsi diru po tom starem, anebo ho dat bokem jako ja..pasuje presne nad zrcatko.. :-)

Pokud bude mit stejny pripojeni a napajeni, sel by pouzit i jiny displej, mensi, a/nebo treba s jinou barvou podsviceni apod..



prave ze neukazuje... ukazuje mi to pouze ty tri veci... azimut, barometr a nadmorskou vejsku :(
diru bych zvetsil, jelikoz vetsinu plastovejch veci mam nahradnich :D
vse shanim nahradni nez abych to znicil
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Uživatelský avatar
Maik007
Příspěvky: 47
Registrován: čtv lis 21, 2013 12:50 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Maik007 »

Tak sejmi ten horni panel s pocitacem a koukni se, jaky k nemu vedou draty..
Nemam k dispozci servisni knihu na tvuj rocni, ale mohlo by to byt skoro stejne.


Tohle je ze servisní knihy na ročník 2006, ale asi to budeš mít trošku jinak


1 - Br/R - Hnědočervený TEMP
2 - B - černý - zem
3 - G/O - šedooranžový - Fuel signal /stav nádrže?/
4 - Br - hnědý - Speed signal - rychlost vozu - otáčky o převodovky
5 - G šedý - ONinput (12V klíček)
6 - R - červený - stálé napájení +12
7 - G/B - šedočerný - Tacho signal - otáčky motoru
8 - B - černý - zem
9 - W/O - bílooranžový - ambient sensor - /sensor teploty?/
10 - R/O - červenooranžový - Fuel Consumption Signal - spotřeba paliva (pulsy od řídící jednotky - podle toho se počítá spotřeba)
11 - R/B - červenočerný - ILL - osvětlení - +12 při zapnutých světlech - změní intenzitu podsvětlení
12 - R/B - červenočerný - ON/START +12 při klíčku nebo start


Na funkci tedy stačí +/- 12V, připojit na fuel consumption, otáčky převodovky /rychlost vozu a ujetou vzdálenost si PC přepočítá podle uživatelsky nstavené konstanty/

Pokud bys neměl vyvedeny dráty tady u počítače, musel bys ty dv protáhnout od řídící jedotky (ECM).
Sorento 2007, 2.5CRDi 125kW, EX / AUT / SuperTOD / Black Leather
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od TommyBoy »

Jirko, koukal jsem jestli by sel dat ten subwoofer i ke me, ale ja tam mam pod sedackama vydech klimatizace/topeni. Tys to zaslepil?
1-24052015437.jpg
1-24052015437.jpg (109.58 KiB) Zobrazeno 14055 x
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Jirka N. »

Ano ten výdech výškově vadil a tak jsem ho odmontoval a dal do skladu. Přívod jsem zaslepil, stejně tam vzadu nikdo se nevozí a kdyžtak má smolíka. Pod mojí sedačkou mám zase golu a taky vadí proudění, ale to neřeším.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Sorento - moje zlaticko

Příspěvek od Jirka N. »

Další moje posila do mýho vozovýho parku. :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Odpovědět