Vibracie od zadu

Odpovědět
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Vibracie od zadu

Příspěvek od Sorentak »

Zdravim,mam problem so svojim sorentom ze mi vibruje nieco od zadku auta pri rychlosti 140 ale len pri ubrati plynu..akonahle pridam plyn auto nevybruje..Je to dost silne vybrovanie. Pri vyradeni rychlostneho stupna trasenie pomali prestane. Nestretol sa niekto s tymto problemom? Vdaka za rady :)
Reklama
 

Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od Jirka N. »

Někdy to dělá vadný diferák, i zadní kardanka pokud nemá pravidelnou údržbu a někdy i zavěšení zadní nápravy, zejména pozor na korozi.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od Sorentak »

na aute som najazdil cca 7000km ako sa starat o kardan? diky :)
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od TommyBoy »

No hlavne pravidelne promazat !
Taky jsem si ted koupil tlakovou maznici a chystam se na to.
No jinak pokud je kardanka hotova, lze to repasovat.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od Sorentak »

su tam teda nejake maznice? budem si musiet lahnut pod auto a pozriet to..
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od Jirka N. »

Maznice jsou na zadním kardanu u starších Sorentech a na FL podle roku výroby. Já je tam na křížích nemám, jen na podélným drážkování , ale to nevadí, kříže se dají vyměnit a kardan pak vyvážit. Tedy bez kupování novýho.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
TommyBoy
Příspěvky: 122
Registrován: čtv črc 18, 2013 10:46 am
Bydliště: Střední čechy

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od TommyBoy »

Dneska jsem si lehnul pod auto s tim, ze ty kardany namazu. Na zadnim mam take pouze jednu maznici na podelne mazani, ale kdyz jsem to tam tlacil, tak to po chvili vylezlo smerem ke krizi i kdyz jsem to cekal v tom spojeni dvou tyci.
Na prednim kardanu se mi stalo to same. Jinak ja na prednim kardanu mam extra maznice na krize, takze jsem promazal dukladne. Myslim, ze u meho to nebylo delane nikdy a to mam najeto 110tis.
Nez jsem to koupil, tak to chodilo do hogo-fogo Kia servisu, ale nikdo nevymenil olej ani v diferakach !!!, natoz v rozvodove prevodovce.
Sorento 2.5CRDI VGT EX 125kW, AT, 4x4 TOD, zadni diff bez LSD, rv. 9/2007
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od Jirka N. »

To je pak smrt po Sorento, výměny olejů a filtrů jsou to nejduležitější co má setvis udělat. Naštěstí já si to hlídal a byl jsem u toho když to bylo v záruce. Zrovna nyní jsem měnil všechny oleje a mužu kdyžtak odělat fotky jakou maj barvu při dodržení všech předepsaných lhut.
Na zadním kardanu mám taky jen jednu maznici a to na drážkovém vyrovnání dílky. V budoucnu plánuji v Kardan servis v Běchovicích nechat osadit mazací kříže a to až to bude nutný z důvodu Go.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Sorentak
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 10, 2014 7:09 pm

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od Sorentak »

Takze moj problem je vyrieseny :) hnevala ma aj lietajuca rucicka tachometra...s kamosom sme isli pod auto a podla navodu co som tu nasiel sme isli spravit ten tachometer...bola uvolnena matica na unasaci zadneho kardanu od rozvodovky...demontovali sme kardanovy kriz a unasac sme dotiahli. Matica sa dala dotiahnut o cca jeden a pol otacky, zaujimave vsak je ze bola povolena pritom bola zaklepana a tym padom by sa nemala povolit :D . Dotiahli sme ju , rucicka tachometra prestala skakat a akekolvek vibracie od zadu prestali...(ten unasac mal volu cca 2-3mm smerom hore a dole ). Snad to niekomu pomoze ak bude mat ten isty problem :)
Popol:2212
Příspěvky: 9
Registrován: pon pro 05, 2016 3:14 pm
Bydliště: Lucenec

Re: Vibracie od zadu

Příspěvek od Popol:2212 »

Viete mi niekto poradiť aký rozmer kardánového krížu mám kúpiť na zadný kardán??? na stránkach sú rôzne rozmery.
Odpovědět