Sorento JC topení

Odpovědět
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Sorento JC topení

Příspěvek od hillcz »

Zdravím

Dnes mě přestal úplně fungovat panel pro ovládání topení. Nevíte někdo která je to pojistka.

PS: neměl by někdo na prodej funkční čidlo venkovní teploty.

Díky
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Sorento JC topení

Příspěvek od zdeny65 »

hillcz píše:Zdravím

Dnes mě přestal úplně fungovat panel pro ovládání topení. Nevíte někdo která je to pojistka.

PS: neměl by někdo na prodej funkční čidlo venkovní teploty.

Díky
Tak jak?Už topíš,nebo máš šálu navíc?Podívej se jinak do manuálu a tam to zjistíš.Jestli ho nemáš,tak si ho stáhni.Dobrá rada,že jo? :D
Jinak můžeš mít taky vnitřní čidlo v háji.To by teoreticky mělo bejt ve výšce pravýho kolena u řidiče.Jestli ne,tak se omlouvám.Ale jsem rád,že mám klimu na knoflíky a ne digi.Stejně je to fuk a teplotu si hodím podle sebe a jestli je to 23 nebo 27 tak je to úplně jedno.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
hillcz
Příspěvky: 36
Registrován: pát bře 11, 2011 7:23 pm

Re: Sorento JC topení

Příspěvek od hillcz »

Našel jsem radu na zahraničním fóru. Stačilo prez noc odpojit baterii.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Sorento JC topení

Příspěvek od zdeny65 »

hillcz píše:Našel jsem radu na zahraničním fóru. Stačilo prez noc odpojit baterii.
ono jde hlavně o to,jestli vůbec jde do ovládání proud nebo ne.To jaksi nikdo nenapsal.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Fanouch
Příspěvky: 14
Registrován: pát říj 03, 2008 1:05 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorento JC topení

Příspěvek od Fanouch »

Odpojit baterku a hotovo. Stalo se mi to za pět let asi 4x. Vždycky stačí odpojit buď kabel, ale to musíš rozebrat půl palubky :? nebo odpojit baterku a hotovo. Ani nemusí být přes noc, stačí odpojit připojit. Pokud je panel v pořádku a pod napájením, pak tohle na 100% pomůže. Občas se mu prostě něco sekne v elektronické části a hotovo. Je to jak se vším, počítač, mobil, tablet. Seknese, vyndáš baterku apokud není systém, či elektronika "kaput", pak naskočí zpět do funkčního stavu.
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: Sorento JC topení

Příspěvek od zdeny65 »

Fanouch píše:Odpojit baterku a hotovo. Stalo se mi to za pět let asi 4x. Vždycky stačí odpojit buď kabel, ale to musíš rozebrat půl palubky :? nebo odpojit baterku a hotovo. Ani nemusí být přes noc, stačí odpojit připojit. Pokud je panel v pořádku a pod napájením, pak tohle na 100% pomůže. Občas se mu prostě něco sekne v elektronické části a hotovo. Je to jak se vším, počítač, mobil, tablet. Seknese, vyndáš baterku apokud není systém, či elektronika "kaput", pak naskočí zpět do funkčního stavu.
S tím se dá jen souhlasit a to na 100%.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Uživatelský avatar
rasta81
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 14, 2010 3:44 pm

Re: Sorento JC topení

Příspěvek od rasta81 »

Jo jo musím potvrdit stalo se mě to taky tak jsem vyzkoušel pojistky a vše bylo ok a furt to nefungovalo tak poslední co mě napadlo bylo vypojit baterku a ono se to chytlo a v pohodě.
Uživatelský avatar
serti
Příspěvky: 90
Registrován: sob zář 03, 2011 9:20 am
Bydliště: Ledce, okr. Hradec Králové

Re: Sorento JC topení

Příspěvek od serti »

Sorento mi přestávalo topit .... hledal jsem závadu nejdřív v otevíraní klapek, pak v senzoru vnitřní teploty, rozebral jsem půl palubovky ... a pak jsem zjistil, že mám málo vody v chladiči :D . Nádržka prázdná. Přitom nevím, že by to někde unikalo. dolil jsem cca 3 litry a ono to topí ... :D
Kia Sorento 2,5 CRDI 16V, r.v.2004, automat
Odpovědět