utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Odpovědět
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od iso »

nazdar všetkým, včera sa mi stala dosť zaujímavá vec o ktorej som ešte nikdy nepočul....v stredu som si všimol že hlavná remenica čo je na kľukovom hriadeli má vôľu, zašiel som do servisu, kde mi ju mechanik dotiahol, čo podľa mňa bolo zbytočné lebo vôbec nevyzerala že by bola povolená...na druhý deň som prešiel asi 80 km a začul som nejaký divný zvuk ako keby sa zvliekal remeň, zastavil som motor, vystúpil z auta a pozerám remeň bol zvlečený asi na tretinu, znovu som naštartoval s tým že idem okamžite do servisu, prešiel som asi 500m a zrazu rana a pozerám a v spätnom zrkadle vidím ako sa spopod auta vyrútila remenica a veselo si to ženie cez protismerný pruh až do kanála mimo cesty (naštastie nešlo oproti žiadne auto) :D zastavil som, hľadal ju ale bola tam vysoká tráva a tak som ju už nenašiel....išiel som asi 1 km do servisu kde sme po obhliadke zistili že čo sa vlastne stalo...pokiaľ bol remeň na remenici tak ako ju hádzalo tak ten remeň ju držal ako tak na mieste, lenže akonále som naštartoval druhý krat remeň spadol a remenica musela riadne hádzať pretože ju po tých 500m metroch utrhlo...problém je však v tom že skrutka ktorá ho držala zostala zalomená vo vnútri.... :shock: objednávka novej prebehla vcelku dobre ale zaskočila ma cena, v servise mi vraveli že to bude okolo 200 - 300 eur len za remenicu...
moja otázka znie 1. stretol sa s tým už niekto?
2. nieje tá cena trošu vysoká? ak sa niekomu dá, môže mi to nejako preveriť? volal som do Kie ale akosi vždy keď ma
prepoja na náhradné diely nikto mi to tam nezdvíha

ďakujem všetkým za postrehy a pozor na hádzajúce remenice :D

inak ma Sorento 3,5 V6 r.v. 11/2004 VIN: KNEJC523845296340
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
Reklama
 

zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od zdeny65 »

Ahoj.Kdyby jsi měl druhý díl,tak by se to dalo na chvíli opravit.Svaříš a než seženeš něco jinýho,tak se s tím dá jezdit.Bohužel,tobě druhej kus chybí.
Zkus si napsat nebo zavolat na http://www.pop-art.cz/AhxPagPrdDet.aspx?PrdRc=NAH53474
Bylo by dobrý,kdyby Ti v KIA řekli,jaký má ta řemenice kód OEM.
Sice na tom odkazu ji nemají skladem,ale třeba Ti dají tip,nebo by ji mohli objednat.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
David-Petr
Příspěvky: 235
Registrován: pon dub 02, 2012 9:02 pm

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od David-Petr »

tuším ,že v americe na foru sorentosite je článek proč ty řemenice upadávají špatnej šroub nebo tak něco.Jinak nějak nechápu kam chodíte na ty ceny 300eur za řemenicu? orient parts ju má za cca 3000kč a na inzerci bejvaj za 800kč a na allegru.pl za 300kč.Pokud budeš vytahovat ten zalomenej šroub tak pozor na vnitřní ozubené kolo rozvodů je tam snímač a ten křupne pokud to kolo popojede dopředu.Než budeš kupovat věci tak pořádně nastuduj jakej šroub tam máš dát oni kluci v tý americe tyto auta znají moc moc dobře tak věř že nejsi první komu se to stalo je to docela časté já ho mám na loctaitu a drží.Předchozí majitel mého vozu taky honil řemenicu po silnici.Prosím tě hlavně nic nikam nevař
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od zdeny65 »

Prosím tě hlavně nic nikam nevař[/quote]
Nechápu na co narážíš?
Psal jsem,že na fiatovi se mi rozloupla a tak jsem ji sundal,zavařil a jelo se dál,než jsem sehnal novou.A hlavně kolega nemá co :wink:
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od iso »

chlapi auto je v servise, takže je to v rukách servisáka...bihužiaľ remenicu mi objednali priamo cez Kiu + origo skrutku a nejaý zaisťovací kolík....takže teraz môžem už len čakať a platiť :? len mi išlo o to že či sa niekomu nedá zistiť relevantná informácia o cene tej remenice.
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od zdeny65 »

iso píše:chlapi auto je v servise, takže je to v rukách servisáka...bihužiaľ remenicu mi objednali priamo cez Kiu + origo skrutku a nejaý zaisťovací kolík....takže teraz môžem už len čakať a platiť :? len mi išlo o to že či sa niekomu nedá zistiť relevantná informácia o cene tej remenice.
Ahoj.Snažil jsem se,ale fakt zkus ten odkaz co jsem posílal,nebo ještě odkaz http://www.4x4road.cz/nahradni-dily/kia/sorento
Pak už jen zjistit,co máš za koncepci motoru a podle OEM kódu zjistit náhradu.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od iso »

tak po remenici treba menit aj ozubené koleso rozvodového remena, pretože tam bol zaisťovací kolík ktorý sa nedá odvŕtať...už keď je to rozobrané vymením aj rozvodový remeň a 2 kladky... :?
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
iso
Příspěvky: 47
Registrován: sob kvě 05, 2012 11:12 pm

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od iso »

zatial spokojnost az na tu cenu...870 eur :shock:
remenica, 2x rozvodové kladky, rozvodový remeň, ozubené kolečko čo vlastne drží remenicu, hydraulický napínak rozvodového remeňa a 3 x drážkový remeň + robota
KIA SORENTO EX 3,5L V6 LPG 11/2004
zdeny65
Příspěvky: 574
Registrován: pát kvě 18, 2012 6:11 am
Bydliště: Starý Vestec

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od zdeny65 »

iso píše:zatial spokojnost az na tu cenu...870 eur :shock:
remenica, 2x rozvodové kladky, rozvodový remeň, ozubené kolečko čo vlastne drží remenicu, hydraulický napínak rozvodového remeňa a 3 x drážkový remeň + robota
No těbůh :shock:
Ale co jsem měl scénika,tak tam když spadl řemen na pohon altíku atd.,tak se dostal pod řemen rozvodů a záleželo na štěstí,kdy se povede motor zastavit.Jinak KATASTROFA.
Sorento 2.4 r.v.2004,LX červená metalíza
Mat
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 04, 2016 8:38 am

Re: utrhnutá remenica Sorento 3,5 V6

Příspěvek od Mat »

Tak uz sa to stalo aj mne len ten srob sa neulomil ale cena aj po 5 tich rokoch cca rovnaka ,nechapem ako sa ten velky srob dokaze povolit
Odpovědět