trošku překopávám ten korejskej zázrak

Odpovědět
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

K vánocům jsem dostak hoďku s Hummrem a tak jsem na něj zvědavej. Právě jsem se vrátil z Budějovic a Sori jel skvěle a ocenil jsem dálková světla na která se dnes dalo jet i 10 km bez přepnutí jak byl malej provoz. Dálková mi svítí tak že je vidět cca 300 m jako ve dne a reflexní cedule svítí i odhadem na 1000 m :D . Je to zatím nejlepší auto na jízdu v noci a zde jsou fotky z mobilu jak vypadá když svítí :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Reklama
 

Uživatelský avatar
JElen
Příspěvky: 140
Registrován: ned dub 01, 2012 11:09 pm
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od JElen »

sakra, praskla mi žárovička :( :D
Přílohy
IMG_2143(1).JPG
IMG_2143(1).JPG (40.83 KiB) Zobrazeno 12835 x
Kia Sorento Black Plasti Dip
r.v 2005 2,5 CRDI 103kw chip
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Zde je podvozek novýho Sorenta 2015 a mám k němu hodně kritických připomínek a jsem rád za poctivou bytelnou techniku u mého Jc FL která je i dobře přístupná a velice předimenzovaná. To šetření při výrobě je všude a asi nic novýho mě neosloví.
Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Co řikáte této přední nápravě :?: Na mém zahradním traktůrku je podobně bytelná a dát za Sorento 2015 děsných 50 T Eur s touto atrapou je totální úlet. To budu mého téměř tanka šlechtit a opečovávat na věky :D
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Sori má více než 123 000 km a stále bez problémů a zde je fotka jak jsem vyřešil na podzim odvzdušnění obou diferáků a od té doby nemám strach o vniknití vody nebo vlhkosti do diferáku. Je tam stále stejný atmosferický tlak jako venku.
Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Nové Sorento je hezké :D , ale i tak zůstanu věrnej mému skorotanku se kterým jen za včerejšek jsem ujel více než 1500 km.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Zdrahy »

já dal 1500 za dnešek, na Balkánské cesty je Hroch fajn... jinak koupil jsem teď origo 17ky (co má Jirka na fotkách), přemýšlím jak je dostanu do techničáku. Vzhledem k tomu že jsou origo pro Sorento tak by mi s typovým listem mohla pomoc Kia doufám :)
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

To neřeším mě zase do techničáku z COC listu špatně napsali 16 ky a nikdo to ani na STK nezkoumá , asi z důvodu že na FL EX byly vždy 17 ky. Ostatně i jiné parmetry u dalších aut taky nesedí chybou v přepisu, jenže po pomíchání dat při dřívějším transferu databází mužeme mí v registru třeba i jiné vážné nedostatky.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Zdrahy
Příspěvky: 42
Registrován: stř led 08, 2014 7:51 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Zdrahy »

Já vím, koupil jsem auto dovezené z DE a byly na něm 17ky od tuším AEZ. Vzhledem k tomu že nebyly v TP a dovozce mi je tam nedokázal nechat dopsat domluvil jsem se s nimi že mi na auto dali origo 16ky (dle TP). Problém je při jakékoli nehodě, pojišťovna vždycky hledá něco, jak se vyhnout plnění.. proto bych kola rád do TP dostal. Normálně (kdysi jsem to hledal) musíš sehnat typový list od výrobce kol kde je uvedeno na jaká auta je kolo homologované, s tím na STK kde technik (musí mít nějakou kategorii - tuším D) vystaví doklad že kolo je vhodné pro daný typ vozidla. S tím potom na inspektorát kde to zapíšou do Tp a je klid :)
Proto jsem sháněl origo 17ky, i když se montovaly standardně od roku 2006, podvozkově je auto stejné a tak doufám že to projde..
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Není to tak dramatický, mě když nabourali, tak pojišťovna viníka přikázala přistavit moje auto na DEKRA Chodov kde ho nafotili jak modelku ze všech stran a vše kontrolovali. A že jsou tam původní 17 ky se kterýma bylo auto dodaný a v papírech jsou 16 ky jim nevadilo. Ostatně je to chyba registru, COC list mám a ten jasně káže co je na autě.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
pocitacnik
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 17, 2015 1:18 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od pocitacnik »

dobrej pevnostňák :arrow:
Přílohy
3B52C8C0E62A525480422652547ED6.jpg
3B52C8C0E62A525480422652547ED6.jpg (71.33 KiB) Zobrazeno 12373 x
3,5V6 HR
Jirka N.
Příspěvky: 931
Registrován: stř lis 26, 2008 9:06 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Jirka N. »

Dobrej, ale bez zapsání do techničáku u nás je to jasný vyhazov z STK. Po Novým roce je vše přísný a já jsem rád že mám vše zapsaný v techničáku co jsem upravil.
Kia Sorento EX 2,5 CRDI DE LUXE Leder / Koni Heavy Track, H&R pružiny +45mm, H&R rozšíření 60/60mm
Uživatelský avatar
JirkaTR
Příspěvky: 28
Registrován: ned zář 29, 2013 1:23 pm
Bydliště: č Budej..........

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od JirkaTR »

Jirka N. píše:Dobrej, ale bez zapsání do techničáku u nás je to jasný vyhazov z STK. Po Novým roce je vše přísný a já jsem rád že mám vše zapsaný v techničáku co jsem upravil.

Ano na STK je to dnes velmi problémové přitvrdili o 100% , papírování a důkladnější kontrola ,,chápu to procházelo spousta vraků , kdo má známé tak to prošlo i bez kontrol ,dnes je to trochu jinak no uvidíme snad projdu.... jedu za měsíc !!!!!!!!!!!!!!
Allied11
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 15, 2016 8:21 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od Allied11 »

Ahoj. Chcem na strechu dorobit pridavne svetla, mohli by ste mi poradit kade tahat kable zo strechy dnu a od baterie dnu. Popripade dake fotky ak by ste mali. Dakujem za kazdu radu.
olo
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 04, 2016 12:33 pm

Re: trošku překopávám ten korejskej zázrak

Příspěvek od olo »

Zdravím všetkých , kupujem Sorento 2,5 125kw ., potreboval by som poradiť , kde by som kúpil šnorchel a iné off doplnky ? :idea:
Odpovědět