Lambda sonda

Odpovědět
jarda72
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 02, 2005 1:27 pm

Lambda sonda

Příspěvek od jarda72 »

Zdravím.
Sháním lambda sondu na Kia sephia 1.5 SLX.Včera jsem byl na emisích a bylo mi řečeno že je asi špatná.Nevíte někdo o nějakém kontaktu na internetu? Nebo nemáte s touto poruchou někdo nějaké zkušenosti?
Reklama
 

Zephyr_Killer

Příspěvek od Zephyr_Killer »

heh
teď jsem byl jednu vracet :o)
stála mě 2900,- ale měla jiný konektor.
Zajdi do nějaké mototechny a nech si ji objednat.
Firge
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 10, 2005 11:25 am
Bydliště: CL

Příspěvek od Firge »

Pozor na univerzály! kolikrát si nerozumějí s řídící jednotkou i když je u nich lákavá cena ne vždy jse Ti to vyplatí :twisted: Z vrakoviště :evil: :evil: asi né.Objednat org. je to drahý ale máš klid na nějakech min 80000km.
Cain

Kia Clarus rok 1998

Příspěvek od Cain »

Ahoj, mohli byste mi prosim rict sve nazory na Kia Clarus, rok vyroby 1998. Jestli je to dobre nebo spatne auto, jizdni vlastnosti a podobne. Dekuji
kolikl
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 04, 2009 9:26 pm

Re: Lambda sonda

Příspěvek od kolikl »

mam uplne stejny problem. take stk a emise a asi spatna lambda sonda. muzete nekdo poradit, kde ji sehnat a kolik to stoji? na netu jsem nasel vzdy ctyrdrat, ale v servisu mi rikali, ze tam je jen tridrat a to je to original (ma najeto 190tis.) Proto nechapu, ze na netu nejsou tridraty v nabidce??? mate s tim nekdo zkusenosti? budu rad za jakoukoli radu.

mail: kolikl@seznam.cz
diky
Vsoft
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 10, 2011 8:12 pm

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Vsoft »

Dobry Den,,

Mam podobny problem avsak mam par otaziek. Po nastartovani mi auto dymi ako skodovka so syticom na 95okt. benzin+olej do 2-takt. Fakt dost....dym sivy az do modra ide....olej to nezere chladiacu kvapalinu tiez nie...momentalne to davam dokopy pred STK tak s tym nemozem ani nikam zajst. Na palubovke mi svieti stale check kontrolka a mam podozrenie na lambdu. Po zohriati motora je dym znesitelny avsak to stale dymi...spotreba vysoka. Ked som u odpojil tak som nespozoroval absolutne ziadnu zmenu na chode motora. Myslite ze je to tou lambdou? niekde som cital o vyblikani chyboveho kodu no nemam potuchy ako sa k tomu dopracujem. Motor 1.6-tka 8ventil rv.1994, dalej sa chcem spytat kolko by stala lamba origos prip univerzalna s ktorou ma niekto uz skusenosti ze si s nou ECU rozumie. Za akukolvek radu Ďakujem.
Vsoft
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 10, 2011 8:12 pm

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Vsoft »

No tak som to nasiel na nete a vyhodilo mi to chybovy kod 3. Co znamena "Distributor G signal". Ma niekto potuchy co to znamena ?
Scott030
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 10, 2008 6:35 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Scott030 »

Ahoj vsetkym,

Raz som tu uz pisal ale do ineho prispevku takze to zopakujem.
Mam podobny problem a podla vyblikaneho chyboveho kodu mi to robi LAMBDA sonda. Uz som tam raz menil (opravar mi tam dal nejaku univerzalnu) ale vydrzalo mi to tri mesiace a znova sa zacala rozsvecovat kontrolka CHECK ENGINE a znova vyblikany ten isty kod. Pamat chybovych kodov sa da zresetovat odpojenim jedneho polu baterie a sliapnutim na spojkovy alebo brzdovy pedal (v pripade zaujmu viem presne povedat plus mam schema ako sa daju vyblikat chybove kody). Co sa tyka spotreby a sondy na emisiach mi tiez povedali ze mam dost zle hodntoy LAMBDA ale po nedavnej vymene mi auto zacalo este viac blbnut a tak som tam vratil zatial tu s ktorou som auto kupoval. Poruchy ktore mi robi auto prave s kodom LAMBDA sondy su nasledovne: obcas sa stane, akoby mi zacali vynechavat valce, spotreba je dost vysoka a niekedy ked sliapnem na plyn akoby dusilo auto, ako keby dalo prilis vela paliva a motor ho nevedel spalit. Potom ked stlacim plynovy pedal az uplne na podlahu auto chvilku vaha ale rozbehne sa a okamzite sa rozsvieti kontrolka CHECK ENGINE. Neviem ako tebe ale mne nie vzdy po starte rozsvecuje tuto kontrolku. Niekedy je to v pohode a inokedy zas nie. A co som si este vsimol, ze dym z vyfuku je presiaknuty vonou prilisneho benzinu akoby auto islo na prilis bohatu zmes a motor ju nedokaze dostatocne spalit a unika mi to cez vyfuk s cim si samozrejme nicim aj katalyzator. Co sa tyka priamo sondy, na internete som cital ze podobne problemy moze sposobovat aj to ze sonda dostava niekde falosny vzduch alebo je prilis vysoky tlak paliva v palivovom systeme a este cidlo chladiacej kvapaliny vraj s tym nejako suvisi. Takze neviem. Dost tazko sa hlada tato chyba :( Ale uvidim ked kupim sondu ci sa to napravi. Cenovo co som pozeral sondu na Sephiu (1.5 8v) tak stoji univerzalna cca. 50 EUR a originalna tusim cca. 100 - 120 EUR.
Odpovědět