Svítí Kontrolka CHECK ENGINE

Odpovědět
Hegesh
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 17, 2011 9:53 am

Svítí Kontrolka CHECK ENGINE

Příspěvek od Hegesh »

Zdravim,

Po předání auta v servicu jsem zjistil, že svítí kontrolka moturu. Volal jsem do servisu a jelikož mi dělali těsnění vzduchovýho sání tak měli sundanou hlavu motoru a od té doby že prý svítí check engine. Řekli mi at na chvíli odpojim baterku a že by se chyba mela vymazat. Tak se nestalo, bateru jsem měl odpojenou přes noc a nic. Při jízdě občas zaškube ale jinak se nic neděje.

Koukal jsem i na jiná fora a nevím jestli to muže být třeba lambda sonda neco něco špatného na výfukovým potrubí.
Poradtě mi prosím co bych měl dělat a na co se podívat.

děkuju
Reklama
 

Scott030
Příspěvky: 12
Registrován: ned srp 10, 2008 6:35 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí Kontrolka CHECK ENGINE

Příspěvek od Scott030 »

Ahoj,

Mam podobny problem a podla vyblikaneho chyboveho kodu mi to robi LAMBDA sonda. Uz som tam raz menil (opravar mi tam dal nejaku univerzalnu) ale vydrzalo mi to tri mesiace a znova sa zacala rozsvecovat kontrolka CHECK ENGINE a znova vyblikany ten isty kod. V servise ti poradili ze vymazat pamat chybovych kodov sa da tak, ze odpojis baterku, len ti zabudli este povedat, ze nemusis komplet celu bateriu ale staci jeden pol plus musis stupit na brzdu alebo spojku (teraz presne neviem). Ak mas zaujem ozvi sa mi a viem ti preposlat schemu ako a co treba prepojit na diagnostickom konektore v motorovom priestore aby ti to vyblikalo chybove kody a tam je napisane aj ako sa resetuje pamat chyb. Ale pozor, to ze zresetujes pamat este problem neriesi lebo ak je niekde problem tak sa kontrolka znova rozsvieti (viem to z vlastnej praxe). Co sa tyka spotreby a sondy na emisiach mi tiez povedali ze mam dost zle hodntoy LAMBDA ale po nedavnej vymene mi auto zacalo este viac blbnut a tak som tam vratil zatial tu s ktorou som auto kupoval. Poruchy ktore mi robi auto prave s kodom LAMBDA sondy su nasledovne: obcas sa stane, akoby mi zacali vynechavat valce, spotreba je dost vysoka a niekedy ked sliapnem na plyn akoby dusilo auto, ako keby dalo prilis vela paliva a motor ho nevedel spalit. Potom ked stlacim plynovy pedal az uplne na podlahu auto chvilku vaha ale rozbehne sa a okamzite sa rozsvieti kontrolka CHECK ENGINE. Neviem ako tebe ale mne nie vzdy po starte rozsvecuje tuto kontrolku. Niekedy je to v pohode a inokedy zas nie. A co som si este vsimol, ze dym z vyfuku je presiaknuty vonou prilisneho benzinu akoby auto islo na prilis bohatu zmes a motor ju nedokaze dostatocne spalit a unika mi to cez vyfuk s cim si samozrejme nicim aj katalyzator. Prave som tu cital na fore, ze nie je dobre davat univerzalnu pretoze nie vsetky vedia spolupracovat s riadiacou jednotkou. Tak neviem. Tiez som chcel kupovat univerzal ale este si to rozmyslim. Co sa tyka priamo sondy, na internete som cital ze podobne problemy moze sposobovat aj to ze sonda dostava niekde falosny vzduch alebo je prilis vysoky tlak paliva v palivovom systeme a este cidlo chladiacej kvapaliny vraj s tym nejako suvisi. Takze neviem. Dost tazko sa hlada tato chyba :( Ale uvidim ked kupim sondu ci sa to napravi.
Odpovědět