svieti niekomu kontrolka check

kypo
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 19, 2010 12:10 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od kypo »

Zdravim Vas pani.

Tak po gugleni som narazil na toto forum a hlasim rovnaky problem.
Problem je ze na aute jazdi hlavne frajerka, ja jazdim na inom a mne to nespravilo ani raz ked som s nim isiel.
Jedna sa o KIA RIO 1,4 benzin, r.v. 9/2006, najazdene cca 40 000km.

Auto mam uz skoro 2 roky, kupoval som ked malo 20 000km od znameho. Uz celu jednu zimu jazdilo v pohode bez problemu.
A teraz asi tak tyzden sa prejavuje tento problem tu popisovany, cize problem s nastartovanim, chyti tak na treti pokus, potom svieti kontrolka Check a auto uplne dusi a vykon ma ako keby islo na dva vlace. Tento stav trva ako kedy, niekedy par metrov a kontrolka zhasne a ide normalne, dnes jej to spravilo tiez rano. Konecne som to aspon pocul cez okno, nastartovala na treti raz a prvych cca 15sekund to malo zvuk totalne priduseny. Potom sa dal motor ako tak do normalu ale kontrolka jej svietila celu cestu do prace (20km).
Robi to vzdy len ak auto dlhsie stoji, jeden den. Dnes to spravilo po cca 12 hodinach, stalo cez noc, rano bolo +2stupne.

Zaujimave je ze minulu zimu jazdilo bez chyby. Moze to byt spominany problem so softwarom?
Volal som aj do origo servisu KIA v trencine (Araver) ale servisak o takom probleme udajne nepocul a nevedel mi nic povedat, iba ze treba prist s autom na diagnostiku. Skoda ze nemam v robote diag na KIA, mame tu len SuperVAG na koncern VW.

Tak som zvedavy ako to dopadne. Teraz je auto u jedneho frajerkinho znameho mechanika co ma udajne diag. na KIU tak uvidim ci nieco ziti. Ked nie pojdem do origo servisu, len ma prekvapilo ze nemal sajnu o problemoch so softwarom ked tu sa pise ze o tom v servisoch vedia. Ist tam tak ci tak, alebo radsej poradite iny servis v okoli Noveho Mesta nad Vahom?
Dakujem
KIA RIO 1,4 benzin, r.v. 9/2006
Reklama
 

kypo
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 19, 2010 12:10 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od kypo »

Prave som volal s nejakym chlapom zo servisu kde dala moja draha polovicka auto na diagnostiku:

V pamati zavad nebolo vobec nic !
Nakoniec zisitili, ze nejaky zvazok kablov co ide k zapalovaniu mal prehryzenu izolaciu zrejme od mysi, alebo nejakeho ineho zvierata, kable boli na viacerych miestach odizolovane a v tom zvazku su velmi blizko pri sebe. Ak auto dlhsie stoji v takomto pocasi tak sa tam zbiera vlhkost a po dlhsej dobe statia sa to tam skratuje, udajne bolo videt iskry ako preskakuju sem tam.
Takze kable zaizolovali s tym, ze treba na tom jazdit a ak sa zavada uz neprejavi objedna cely zvazok kablov novy.

Tak uvidim.
KIA RIO 1,4 benzin, r.v. 9/2006
jozino
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 01, 2009 6:55 pm

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od jozino »

Dnes sa mi rozsvietila signálka CHECK a stále svieti.Mál niekto podobnú skúsenosť?
zulyk
Příspěvky: 313
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:56 pm
Bydliště: Vranov nad Topľou

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od zulyk »

co najskor do servisu, nech to napichnu na diagnostiku
Kia Rio II 1,4 SPORTY rv. 2010

Tropical Red
petokilian
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 13, 2007 8:44 pm
Bydliště: liptovsky mikulas

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od petokilian »

Ahoj aj mé to par razy zasvietilo a zhaslo,bol som v servise ,prehrali to ,źe je to v poroiadku ,od te doby pokoj s tym. :P
Koral
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 12, 2017 11:21 am

Re: svieti niekomu kontrolka check

Příspěvek od Koral »

Ahoj.
V záři jsme koupili KIA Ceed 1,4 cvvt ročník 2016 najeto asi 35000 km.
Chtěli jsme něco spolehlivého po předchozích zkušenostech s velmi ojetým dieselem(renault), který se více opravoval než jezdil...
Auto jezdí často - téměř denně - kratší trasy.
Auto je (hlavně v zimních měsících) v garáži (kromě toho, když vyjede někam na návštěvu).

No a včera (najeto asi 38000) se po nastartování objevila kontrolka check...
Dnes jsem připojil diagnostiku (mám náhodou VAG kabel doma) a čtu závady - lambda sonda.
Vymazal jsem závadu, projel se asi 2 km, a nic se neobjevilo.

Přesto mi to nedalo a šel se podívat i do motoru... jestli něco neuvidím....
...no a výsledek... ukousaných asi 30 cm kabelu (drátů) co vedou do Lambda sondy.

No asi to zvířátkům chutná.
(jinak celkem tleskám, že auto i s tímto problémem normálně startuje i jezdí, německý koncern by už určitě přešel do nouzového režimu.)

Díky za tento chat i toto téma.
Odpovědět